Recenze: Spacák TRIMM Balance – Poctivý pracant do terénu a nepohody

Recenze: Spacák TRIMM Balance – Poctivý pracant do terénu a nepohody

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Spací pytel Trimm Balance
Typ výrobku spacák
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Použití spacáku Na běžnou turistiku od jara do podzimu
Certifikováno dle normy EN 13537 ano
Materiál - svršek Voděodpudivý Nylon DWR
Materiál - vnitřek 100 % PES Pongee
Materiál - náplň (celý popis) Thermolite Quallo7 (sedmidutinkové vlákno)
Hmotnost 1550 g
Testovaná velikost 195 cm
Tvar spacáku mumie
Barevné varianty světle zelená/tmavě šedá, mořská modř/střední modrá, světle červená/tmavá červeň a citrónově žlutá/lagunově zelená
Šířka v obalu po kompresi 34 cm
Průměr v obalu po kompresi 18 cm
Teplotní parametry - komfort Ž -2 °C
Teplotní parametry - komfort M -8 °C
Teplotní parametry - extrém -25 °C
Dostupné velikosti 185 cm/195 cm
Infocena 1630 Kč
Dodává Trimm
Více info na www.trimm.cz/

Zaujalo mě

  • Kvalitní zpracování
  • Na dotyk příjemný antistatický materiál
  • Límec kolem přední části krku bránící úniku tepla

Shrnutí recenze

Prakticky celoroční, kvalitně šitý spacák TRIMM Balance od stejnojmenné plzeňské firmy potěší kvalitním zpracováním i velmi dobrým poměrem cena/výkon. Všechno v životě je ale něco za něco. Jak tedy dopadl tento spacák v testu redakce Světa outdooru?

PODROBNÝ POPIS

Použití

Díky svému teplotnímu rozsahu (komfort – 2 °C a ještě do – 8 °C v pohodě) se v podstatě jedná až na pár dnů, kdy k nám dorazí třeskuté mrazy z tlakové výše nad Sibiří nebo naopak tropické noci od anticyklóny nad Azorami v podstatě o čtyřsezonní, tedy celoročně použitelný spacák. Osobně testováno na několik akcích, které zasáhla vlna ochlazení a teplota atakovala nulu.

TRIMM Balance je ve své podstatě celoroční spacák
TRIMM Balance je ve své podstatě celoroční spacák

Zip

To usnadňuje i dvojcestný zip, který si leze třeba vytvořit malý ventilační otvor u nohou nebo s ním spojit dva spacáky k sobě. Ten taktéž usnadňuje zalezení i výstup ze spacáku.

Díky dvoucestnému zipu lze za teplých nocích u TRIMMU snadno vytvořit nový ventilační otvor, třeba u nohou
Díky dvoucestnému zipu lze za teplých nocích u TRIMMU snadno vytvořit nový ventilační otvor, třeba u nohou

Velikosti

Ty se navíc vyrábí ve dvou velikostech, pro nocležníka o výšce 185 a 195 cm.

Teplotní rozsah spacáku TRIMM Balance je široký a činí z něj v podtatě 4sezonní typ 3
Teplotní rozsah spacáku TRIMM Balance je široký a činí z něj v podstatě 4-sezonní typ

Sbalený spacák

Protože u spacáku nebyly použít ty nejšpičkovější materiály, nejedná se po sbalení o žádného prcka. Podle výrobce má spacák v zabaleném stavu rozměry 34 x 18 cm. V reálu to však i při maximálním stažení kompresních popruhů obalu standardně dodávaného se spacákem bylo o 3, resp. 7 cm víc. To je také jedna z jeho dvou nevýhod; v batohu vám zabere opravdu nemalý kus místa. Na druhou stranu, pokud někdo nekouká na nějaký ten centimetr (hmotnost je stále slušná), může použít spacák TRIMM Balance jako součást „prepperského“ zavazadla D1 Bag (back home bag). To lze mít třeba stále uloženo v autě, kterým jezdíme do práce nebo na návštěvy známých, popř. v zimě lyžovat. V případě, že uvázneme v zimě na dálnici D1 nebo někde v zapadlých částech našich hor, odříznutých popadanými stromy po přechodu hluboké cyklóny, máme pak jistotu, že nejenom nezmrzneme, než dorazí pomoc. S to v našich podmínkách opravdu nemusí být rychle. A na rozdíl od ostatních (nepřipravených) nešťastníků přetrváme v teplotním komfortu bez nebezpečí vyčerpání celé nádrže i onemocnění z prochladnutí.

Spacák TRIMM Balance není ani v maximálně sbaleném stavu žádným drobečkem- zde v porovnání s cestovním pasem
Spacák TRIMM Balance není ani v maximálně sbaleném stavu žádným drobečkem- zde v porovnání s cestovním pasem

Střih

Spacák má úzký střih. TRIMM Balance je sice prezentován jako unisex, ale ačkoliv tester rozhodně nemá obvod bicepsů a přes ramena jako robotický kalifornský exguvernér, přes ramena mu byl mumiově šitý spacák hodně úzký. Proto také ve spánku bránil pohodlnému otáčení. Pro normální ženu je však dostatečně pohodlný, a to i vcelku žensky tvarovanou.

Až na málo místa kolem ramen je spaní ve spacáku TRIMM Balance pro unaveného poutníka požitkem i při teplotách pod nulou
Až na málo místa kolem ramen je spaní ve spacáku TRIMM Balance pro unaveného poutníka požitkem i při teplotách pod nulou

Barvy

TRIMM Balance se vyrábí ve čtyřech dvojbarevných variacích: světle zelená/tmavě šedá, mořská modř/střední modrá, světle červená/tmavá červeň a citrónově žlutá/lagunově zelená.

Mezi významné plusy spacáku TRIMM Balance je jeho kvalitní provedení
Mezi významné plusy spacáku TRIMM Balance je jeho kvalitní provedení

Další informace

logo-trimmSlovo „trim“ má svůj původ v plachtění – trimování plachet na lodi obnáší pečlivou práci pro nastavení správného směru a rovnováhy tak, aby loď snadno a rychle vyrazila kupředu. Již od roku 2000 poskytuje značka TRIMM správný poměr mezi kvalitou a cenou v oblasti outdoorového oblečení a vybavení. Naše produkty jsou určeny všem lidem, kteří tráví svůj volný čas aktivně, ať už sportem nebo jen tak na procházkách v přírodě. TRIMM nabízí kvalitní oblečení i vybavení, které je pečlivě navrženo v souladu s nejnovějšími módními trendy s využitím nejmodernějších technologií a materiálů pro zajištění správné funkce a pohodlí. TRIMM je tím nejlepším společníkem nejen dobrodruhů překonávajících vrcholy velehor, ale i všech lidí, kteří vyznávají aktivní životní styl a chtějí si užít radost z pohybu.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Ladislav

Jsem maximálně spokojený. Velikost po sbalení jsem se dostal na 28×23 cm což je v pohodě.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: