Recenze: Skládací karimatka YATE Wave Alu

Recenze: Skládací karimatka YATE Wave Alu

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Skládací karimatka Wave Alu
Typ výrobku karimatka
Náplň (Spacáky a Žďáráky)
Hmotnost 400 g
Testovaná velikost Rozměry: 180x57x2 cm
Barevné varianty modrá s hliníkovou vrstvou
Šířka v obalu 57 cm
Průměr v obalu 17 cm
Výbava 1 Tepelný odpor: 2,2
Výbava 2 Materiál: Pěnový polyethylen s hliníkovou vrstvou
Infocena 850 Kč
Dodává YATE
Více info na www.yate.cz

Zaujalo mě

  • Vysoký tepelný odpor
  • Nízká cena
  • Hliníková vrstva

Shrnutí recenze

Přemýšlíte-li nad novou karimatkou, máte opravdu široký výběr. Alumatky, karimatky nafukovací nebo třeba právě karimatka skládací. Proč si vybrat právě ji? Důvodů a výhod je hned několik.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Yate Wave Alu je 2 centimetry silná skládací karimatka. Její povrch je profilovaný, což zaručuje uživateli díky prostorům zaplněným vzduchem vysoký tepelný komfort. Ten je 2,2, což umožňuje bezproblémové třísezónní spaní v přírodě. Tedy pokud nebudete chtít spát někde v 6000 m. n. m..

Karimatka Yate Wave Alu.Karimatka Yate Wave Alu.

Praktický síťový obal.Praktický síťový obal.

Profilovaný povrchProfilovaný povrch

Testování

Tato vylepšená verze WAVE ALU je ještě pohodlnější než model WAVE, který je bez hliníkové vrstvy a 0,5 cm tenčí. Takže WAVE ALU je příjemně měkká, a když si na ni sednete či lehnete, rozhodně necítíte žádné klacky a kamínky pod tělem. Navíc se nemusíte bát jejího zničení. I v případě roztržení neztrácí žádnou ze svých výhod a spolehlivě plní svoji izolační funkci. Její další výhodou je nízká hmotnost. Váží pouhých 400 g. A navíc ji můžete vybalit opravdu všude! Nemusíte čekat, až se nafoukne ani ji nafukovat, prostě ji jen rozložíte. A během půl minuty ji máte zase sbalenou na cestu. Venku ji můžete použít i při špatném počasí. Hladký povrch a uzavřená buňková struktura je totálně nenasákavá.

Ve stanu.Ve stanu.

Použití

Yate Wave Alu má barevně odlišené strany. Jedna strana karimatky je pokryta hliníkovou (Al) vrstvou, která vám odráží vyzářené teplo zpět k tělu. Druhá strana je modrá, tu pokládáme na zem. A díky skládání a ne rolování při balení, zůstává hliníková vrstva stále čistá a suchá. Navíc různou kombinací přeložení získávate různě vysoké nebo veliké sedátko do stanu nebo na vaření. Během spaní v různých podmínkách jsem necítila odspodu žádný chlad.

Složená karimatka YATE Wave Alu.Složená karimatka YATE Wave Alu.

Vše do sebe zapadá tak, aby karimatka YATE Wave Alu zabrala co nejméně místa.Vše do sebe zapadá tak, aby karimatka YATE Wave Alu zabrala co nejméně místa.

Z karimatky YATE Wave Alu se dá takto snadno vytvořit podsedák na sezení.Z karimatky YATE Wave Alu se dá takto snadno vytvořit podsedák na sezení.

Hodnocení

Karimatku bych doporučila všem, koho nebaví stálé nafukování a mají rádi pohodové výlety v přírodě a spaní na měkké podložce. Velice příznivá je také cena a pocit, že tato karimatka bude fungovat, tak jak má.

Další využití karimatky YATE Wave Alu.Další využití karimatky YATE Wave Alu.

Další informace

YATEFirma YATE je původní česká společnost, která byla založena v roce 1991 s cílem dodávat nejenom na tuzemský trh výrobky související s aktivitami v přírodě.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: