HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

RECENZE: SKIALPOVÉ LYŽE MT 85 S VÁZÁNÍM WEDZE – SKIALPOVÉ UNIVERZÁLKY

RECENZE: SKIALPOVÉ LYŽE MT 85 S VÁZÁNÍM WEDZE – SKIALPOVÉ UNIVERZÁLKY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SKIALPOVÉ LYŽE MT 85 S VÁZÁNÍM WEDZE
Druh zimního vybavení Lyže
Materiál 1 Deska 45 % dřevo, 20 % skelné vlákno, 20 % polyamid, 10 % ocel, 5 % polyetylen
Hmotnost 1400 g
Rádius 19
Dostupná délka lyží 154, 161, 168, 176 cm
Údaje výrobce 1 Krojení testované lyže: 176 cm = 122/85/108
Údaje výrobce 2 Hmotnost: lyže 1 400 g, vázání 390 g
Údaje výrobce 3 Šířka pod patou: 85 mm
Infocena 13999 Kč
Dodává Decathlon
Více info na www.decathlon.cz/

Zaujalo mě

  • Kompletní set
  • Mohérové pásy
  • Univerzálnost

Shrnutí recenze

Jedná se o všestranné skialpové lyže, které mají pod patou 85 mm. Lyže jsem během testování opravdu nešetřil. Užily si i skoky a snad všechny druhy sněhu. Testováno horským vůdcem, který je v Krkonoších doma. Ne jenom jako. Jak tedy dopadly i po doskoku tyhle skialpové univerzálky, se dozvíte v našem redakčním testu.

PODROBNÝ POPIS

Jedná se o všestranné skialpové lyže, které mají pod patou 85 mm. Lyže jsem během testování opravdu nešetřil. Užily si i skoky. Konstrukčně se jedná o sendvič s rovnými bočnicemi pod patou. Jádro je vyrobeno z lehkého dřeva paulovnie vyztužené skelným vláknem. Testovaná lyže 176 cm vážila 1 400 g a s vázáním Tour Light s leashem (sichrákem) dalších 390 g. Vázání umožňuje upravit rozsah až o 50 mm, což se hodí při střídání bot nebo půjčování. Sada obsahuje i seříznuté stoupací pásy, které jsou ze 70 % vyrobeny z mohéru a ze 30 % ze syntetiky. Čili poskytovaly dobrou stoupavost a skvělý skluz. Pásy doporučuji voskovat, braly vodu. Napínají se systémem „top fix“. Lyže dostanete standardně navoskované a nabroušené, ihned připravené k používání. Hrany jsou broušené na 89°. Osobně preferuji více pod patou, ale lyže MT 85 zvládly téměř vše a dávaly mi to, co od lyží pro jízdu ve volném terénu od očekávám.

Další informace

WEDZE

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: