HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Skialpová bunda Vaude Bormio Jacket

Recenze: Skialpová bunda Vaude Bormio Jacket

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Skialpová bunda Bormio Jacket
Druh sportu lezení, skialp
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Náplň: Polartec Alpha 100 g / m²
Materiál 2 Strečové panely: 87 % polyamid, 13 % elastan
Materiál 3 Materiál: 88 % polyamid, 12 % polyuretan
Hmotnost 485 g
Barevné varianty iron, lava, hydroblue/lava
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Infocena 6190 Kč Kč
Dodává Vaude
Více info na www.vaudeCZ.cz

Zaujalo mě

  • hřejivost
  • hrudní kapsy včetně velké vnitřní na sbalení bundy
  • anatomický střih a skvělá kapuce
  • strečové materiály

Shrnutí recenze

Kompletně strečová bunda Vaude Bormio Jacket určená převážně na skialpy. Jak hřeje izolační materiál Polartec Alpha, kolik má kapes a jak moc je strečová? Testováno na lyžích, skialpech, ale i na cestovatelské pouti na větrnou Rujánu.

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Jedná se o lehkou sportovní pánskou zateplenou bundu s kapucí, ideální pro skialpové túry. Střižená je na tělo. Na hrudníku má dvě velké kapsy, které jsem na túrách ocenil při nošení navigačních pomůcek nebo telefonu. Kapsy jsou strategicky na místě, které nevadí nošení sedáku při lezení nebo na túrách, které vyžaduje navázání na lano. Rukávy jsou anatomicky střižené a pružné manžety dobře zajišťují rukávy proti únikům tepla. Bunda jako komplet je absolutně strečová! Navíc je vyrobena jako bluesign® produkt.

Nástup na skialpovou túru v bundě Vaude Bormio Jkt.Nástup na skialpovou túru v bundě Vaude Bormio Jkt.

Vysoký límec a kapuce Vaude Bormio Jkt zvyšují tepelný komfort.Vysoký límec a kapuce Vaude Bormio Jkt zvyšují tepelný komfort.

Bunda Vaude Bormio Jkt zvládá i takové strmější výstupy.Bunda Vaude Bormio Jkt zvládá i takové strmější výstupy.

Kapsy

Do vnitřní zipové kapsy můžete celou bundu zabalit. Určeno spíše pro „pořádkumilovné“ jedince. Nikdy jsem tuto možnost nevyužil. Preferuji volné uložení v batohu tak, aby byla rychle po ruce a dala se bundy rychle obléknout. Do této kapsy však můžete uložit větší věci, např. mapu, čepici, tenké rukavice, Buff šátek apod. Vejde se do ní mimo jiné například Alpenverein mapa. Vnější kapsy jsem využíval stále pro telefon nebo pro buzolu a složený manuál na túru.

Dvojici kapes na hrudníku bundy Vaude Bormio Jkt jsem využíval velmi často.Dvojici kapes na hrudníku bundy Vaude Bormio Jkt jsem využíval velmi často.

Kapsa a strečový panel u bundy Vaude Bormio Jkt.Kapsa a strečový panel u bundy Vaude Bormio Jkt.

Kapsy na hrudníku budete pravděpodobně využívat často.Kapsy na hrudníku budete pravděpodobně využívat často.

Kapuce

Kapuce je parádní. Dobře sedí, a hlavně má stahování vyřešeno jen jednou samosvorkou. Zvládnete to jednou rukou i v rukavici. Kapuce je určena pod helmu. Při zatažení zadního stahování přilehne na hlavu a při otáčení se pohybuje společně s hlavou. Kapuce je taktéž zateplená. Límec je vysoký a dobře chrání celý krko a zastrčit za něj můžete i bradu.

Tahle jsme si v bundě Vaude Bormio Jkt i zaskákali.Tahle jsme si v bundě Vaude Bormio Jkt i zaskákali.

Strečové panely

V podpaží jsou vloženy strečové panely z 4-cestného stretchového materiálu pro neomezenou pohyblivost a ventilaci. Při opravdovém větrném počasí tyto panely profukují – chladí. Hlavní zip je dvoucestný, což je super při jištění nebo úpravě spodních vrstev bez nutnosti úplného rozepínání bundy. Stahovatelný spodní lem je uzpůsobený pro ovládání jednou rukou.

Bunda Vaude Bormio Jkt jako zateplovačka při přestávkách během výstupu na lyžích.Bunda Vaude Bormio Jkt jako zateplovačka při přestávkách během výstupu na lyžích.

Strečový panel a ploché švy u bundy Vaude Bormio Jkt.Strečový panel a ploché švy u bundy Vaude Bormio Jkt.

Celkový pohled na bundu Vaude Bormio Jkt.Celkový pohled na bundu Vaude Bormio Jkt.

Izolace

Materiál Polartec® Alpha® skvěle dýchá. Neočekávejte však od něj tepelný komfort jako u péřové bundy. Tahle bunda zvládne chůzi na skialpech, ale i chvíle zastavení tak, abyste úplně nevychladli. Takže by se vám nemělo stát, že na kopec donesete pod bundou vejce natvrdo. Schválně jsem si bundu nechával i na výstup a tato vlastnost mne příjemně překvapila. Při delší zastávce nebo dlouhém čekání je nutno přihodit ještě vrstvu. Stejně tak v případě deště. Jinak bunda opravdu skvělé dýchá a rychle schne. Funguje jako střední vrstva. Pod ní jsem nosil Merino tenké spodní triko s dlouhými rukávy.

Recenze skialpových kalhot Vaude BormioTouring Pants

Hodnocení testera

Povedená bunda pro vyznavače nejen skialpinismu. Strečová a dobře padnoucí. S dobrou kapucí. Kapsami, kterým nevadí sedací úvazek. V několika barvách. Pouze vnější materiál je jemný, takže nesnese hrubé zacházení např. lezení ve skalním terénu, při kterém jsem udělal do rukávu díru. A vyrobena jako bluesign® produkt. Což zahřeje i na duši.

Kompletní fotogalerie VAUDE Bormio Jacket (23)

Testování bundy Vaude Bormio Jkt probíhalo i při jízdě ve freeridu na ledovci v Söldenu.Testování bundy Vaude Bormio Jkt probíhalo i při jízdě ve freeridu na ledovci v Söldenu.

Další informace

VAUDE

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: