RECENZE: SKIALPOVÁ BUNDA A KALHOTY WEDZE – SKIALPOVÝ KOMPLET

RECENZE: SKIALPOVÁ BUNDA A KALHOTY WEDZE  – SKIALPOVÝ KOMPLET

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku DECATHLON WEDZE BUNDA A KALHOTY
Druh sportu skialp, sjezdové lyžování
Druh oblečení bunda, kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 85 % Polyamid
Materiál 2 15 % Elastan
Materiál 3 Membrána 100 % Polyuretan
Vodní sloupec 15000
Barevné varianty Černošedá / Perlová šedá
Velikostní varianty S-XL
Údaje výrobce 1 Infocena: 4 299 Kč bunda / 3 299 Kč kalhoty
Údaje výrobce 2 Hmotnost: 585 g (M) bunda / 570 g (M) kalhoty
Údaje výrobce 3 Paropropustnost (RET): 10
Výbava 1 Technologie Recco: ano
Infocena 4299 Kč
Dodává Decathlon
Více info na www.decathlon.cz/

Zaujalo mě

  • Sněhové límce u bundy i kalhot
  • Elastický materiál
  • Velké ventilační otvory

Shrnutí recenze

Nepromokavá bunda a kalhoty jsou navržené na skialpinismus a skitouring za každého počasí. Nejlépe fungují jako komplet, přesto se zaměříme na jednotlivé položky tohoto kompletu pro túry na skialpových lyžích. Testováno horským vůdcem UIAGM.

PODROBNÝ POPIS

V kostce

Nepromokavá bunda a kalhoty jsou navržené na skialpinismus a skitouring za každého počasí. Nejlépe fungují jako komplet. Použitý materiál je elastický. Bunda má volné rukávy, které lze přetáhnout přes rukavice. Dvě velké vnější kapsy na pásy s přístupem i při zapnutém bederáku či sedáku přijdou vhod, stejně jako kapsy na skipas a telefon….

Drsnější podmínky pro testování DECATHLON WEDZE jinde těžko najdete
Drsnější podmínky pro testování DECATHLON WEDZE jinde těžko najdete

Kalhoty

Vyhovovala mi šířka kalhot. A to i přes stehna, která mám silnější. Taktéž i šířka nohavic, které bylo možno přetáhnout i přes lyžáky v módu chůze. Kalhoty jsou opatřeny šlemi, které je možno odepnout a nepoužívat. Regulace délky a fixace šlí je klasicky pomocí suchého zipu. Zvýšený pas je ještě možno více zvýšit, a to pomocí vpínatelného pasu – sněhového pásu. A to pomocí zipu. Materiál je elastický a jeho hlavním smyslem je krýt záda a nedovolit sněhu dostat se do kalhot nebo na záda. Kalhoty jsou opatřeny odraznou RECCO destičkou.

Pohled na délku bočního zipu na kalhotách DECATHLON WEDZE
Pohled na délku bočního zipu na kalhotách DECATHLON WEDZE

Boční zipy jsou dokonce osazeny třemi jezdci. Boční zipy umožňují oblečení i přes lyžáky – jako přetahovací kalhoty. Trojice jezdců poskytuje možnost kvalitně ventilovat a nastavit si ventilační otvor dle potřeb. Osobně bych uvítal hrubší zip, protože ten je v místě kontaktu s botou extrémně namáhán. A došlo k trhání zipu. Nohavice jsou zakončeny kvalitním zesílením, které nebere vodu, což je super! Navíc jsou konce nohavic opatřeny „inteligentními“ sněhovými návleky tak, že je nemusíte sepínat pro přetažení přes botu. Jednoduché a funkční řešení. Palec nahoru. Celkem najdete na kalhotách 2 kapsy. Jedna na pravém stehně. Tu jsem většinou požíval na uložení vyhledávače a Buff šátku. Druhá kapsa je klasická na levé straně, avšak tak šikovně umístěná, že nepřekáží ani při zvedání nohou při lezení. Obě kapsy jsou zajištěny zipem. Obvod pasu je možno regulovat pomocí elastického popruhu se suchým zipem.

Elastický materiál dělá svou práci skvěle - DECATHLON WEDZE
Elastický materiál dělá svou práci skvěle – DECATHLON WEDZE

Bunda

Bunda je opatřena opět sněhovým odepínacím límcem. Bunda je dostatečně dlouhá a kryje perfektně záda. Materiál opět 2D strech. Na bundě můžete využít celkem 5 kapes!
Na hrudníku je dvojice velkých zipových kapes – zipy mají délku úctyhodných 33 cm a kapsa je vlastně ještě o malinko větší. Na levém rukávu je kapsa na skipas. A poslední dvě kapsy jsou uvnitř. Na pravé straně zipová na doklady apod. a na levé bez zipu na rukavice, čepici atd.

Dlouhé ventilační otvory v podpaží bundy DECATHLON WEDZE
Dlouhé ventilační otvory v podpaží bundy DECATHLON WEDZE

Funkční kapuci s vyztuženým štítkem lze přetáhnout i přes helmu. Kapuce má netradiční, ale funkční jednobodové stahování. Nikde vám tedy neplandají šňůrky nebo elastické tkanice se samosvorkami. Ventilační otvory jsou v podpaží opravdu velké. Délka zipu je 36 cm. Zip je opatřen dvojicí jezdců s táhly pro úchop i v rukavicích. Rukávy se stahují pomocí suchých zipů. I bunda je opatřena systémem RECCO.

Vysoký límec, dostatečná délka bundy a veliké kapsy - DECATHLON WEDZE
Vysoký límec, dostatečná délka bundy a veliké kapsy – DECATHLON WEDZE

Verdikt testera

Barva je v zimních horách malinko maskovací, což mi však na skialpových výpravách v Krkonoších při testování vyhovovalo. Pouze při zvýšené aktivitě dochází materiálu dech a je nutno využít ventilačních otvorů nebo rozepnout bundu. Střih mi vyhovoval. Elastický materiál dělal svou práci. Kapuce i přes helmu je skvělá věc. Veliké kapsy na uložení i pásů se párkrát v mrazu hodily.  A sněhový pás i v kalhotách je pomyslná třešnička na dortu. Na tom s tou sněhovou polevou!

Kalhoty DECATHLON WEDZE v akci
Kalhoty DECATHLON WEDZE v akci

Další informace

Od roku 2006 zastřešuje především lyžování a snowboarding značka Wedze, která spadá pod Decathlon. Vývojové centrum Mountain Store sídlí nedaleko Sallanches. Vznikají zde prototypy, které se testují přímo na sjezdovkách masivu Mont Blanc. Za největší chloubu značky lze považovat úspěch Marie Martinod, která si v roce 2014 z olympiády v Sochi odnesla stříbrnou medaili z u-rampy a používala vybavení Wedze.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Jirka

Trochu mi není jasné, zda jsou to kalhoty vhodné i na chození nahoru, tedy primární (pak se obávám malé prodyšnosti, kterou je nutno řešit větráním), nebo spíše jako „přeskalhoty“, které nandám na nějaké softshellky jen když je fakt super hnusně nebo na sjezd?
Jsou opravdu hodně tenké, takže v zimě nebo při sjezdu je pod nimi určitě potřeba nějaká teplejší vrstva….

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: