HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Skialpinistické kalhoty Vaude Shuksan Hybrid Pants woman

Recenze: Skialpinistické kalhoty Vaude Shuksan Hybrid Pants woman

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Skialpinistické kalhoty Shuksan Hybrid Pants woman
Druh sportu skialp
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Zepředu 85% recyklovatelný polyamid a 15% Elastan
Materiál 2 Membrána 100% Polyurethane
Materiál 3 Zezadu: 100% Polyester
Materiál 4 Vnitřek: 93% Polyamid a 7% Elastan
Materiál 5 Zakončení nohavic: 60% Polyamid (Cordura), 32% Polyamid a 8% Elastan
Hmotnost 445 g
Údaje výrobce 1 Určení pro skialpinismus s důrazem na sjezd
Údaje výrobce 2 Hybridní zimní dámské kalhoty pro horské sporty
Údaje výrobce 3 Membrána Ceplex Green
Výbava 1 Voděodolné, větru odolné a zároveň vysoce prodyšné
Výbava 2 Pružný a oděruodolný materiál Cordura® na zakončení nohavic
Výbava 3 Stahovací opasek integrovaný v pase
Výbava 4 Dvě přední kapsy s voděodolnými zipy
Výbava 5 Boční větrání na nohách s voděodolnými zipy
Infocena 6490 Kč Kč
Dodává Vaude Sport GmbH
Více info na www.vaudecz.cz

Zaujalo mě

  • Možnost výběru dvou délek nohavic
  • Velké přední kapsy vhodné jak na mobil, tak na lavinový vyhledávač
  • Zpevněné nohavice s možností snadného nastavení na skialpové boty
  • Příjemný materiál na nošení i na holé nohy

Shrnutí recenze

Co u Vaude znamená sousloví hybridní dámské kalhoty? Jedná se o kombinaci prodyšné membrány Ceplex Green, která je zároveň voděodolná a protivětrná. K tomu se přidá ekologicky přívětivá výroba a hybridní dámské kalhoty pro pohych na horách a zvláště v zimě na skialpech jsou na světě.

PODROBNÝ POPIS

Na úvod

Testované kalhoty byly ve velikosti XS. Jsem hodně hubená (pas 61 cm) a měla jsem problém s obvodem pasu a vytvarováním přes pozadí, kdy pro klasicky stavěné dívky a ženy je obojí vyhovující, ale pokud je skialpinistka opravdu hubená jako já, kalhoty mohou být přes pozadí a kolem pasu volné. Doporučuji určitě zkontrolovat VAUDE velikostní tabulku.

Kalhoty Vaude Shuksan Hybrid Pants woman při výstupu

Konstrukce kalhot

Kalhoty jsou určené jako svrchní vrstva pro aktivnější pohyb v zimních horách, pod ně se vlezou ať už dlouhé nebo tříčtvrteční podvlékačky v kombinaci s podkolenkami do skeletů. Samozřejmě, že je možné libovolně na kopcích zkombinovat se zateplovací sukní nebo kraťasy. Nohavice s předsazenými ergonomicky tvarovanými koleny výborně sedí na nohou.

Odvětrávání kalhot při rychlém aerobním pohybu nebo slunečné jarní skialpové túře je vyřešeno dvěma zipy z vnější strany nohou, které se otevírají nahoru. Na rozdíl od dříve populárních celorozepínacích bočních zipů jsou u hybridních kalhot Vaude zipy odhalující nohy jen částečně. Zipy jsou opatřeny koncovky pro snadnou manipulaci v prstových i palcových rukavicích. Obdobně je snadné se dostat do dvou velkých kapes nad koleny, které jsou uzavíratelné zevnitř ven barevnými voděodolnými zipy.

Tmavá barva kalhot se dobře kombinuje s jakoukoliv výrazně barevnou bundou, jejíž výběr mohou z hlediska barevného vyladění usnadňovat nebo naopak znesnadňovat barevné zipy na kalhotách.

Boční větrání kalhot Vaude Shuksan Hybrid Pants woman
Boční větrání kalhot Vaude Shuksan Hybrid Pants woman

Přes skelety sednou jako ulité

U všech lyžařských a skialpový kalhot se řeší, jak se dají přetáhnout a fixovat přes komín skeletu. Vaude to vyřešilo zipem a rozšířenou nohavicí, takže přetažení přes skelet a dotažení je velmi snadné s dostatkem volného prostoru. Převlečné zakončení nohavic je zpevněno a zodolněno proti oděru a možnému proříznutí hranami lyží materiálem Cordura. Samotný konec nohavic je z vnitřní strany vylepšen o pružnou légu, která dobře obepíná skelet jak při stoupání, tak při sjezdu.

Praktické použití

Skialpinistické a zimní kalhoty Vaude byly použity v několika středoevropských pohořích při výletech různé obtížnosti a skialpinistkami 165 až 175 cm vysokými. Pro rovinaté přesuny s dlouhým krokem, stejně jako pro strmější přímé výstupy dovoluje střih kalhot ideální pohybový rozsah, aniž by kdekoliv docházelo k tahání. Obdobně je umožněn maximální pohybový rozsah i při skialpinistických otočkách ve strmějším terénu nebo pěším výstupu ve strmém terénu. Nemohli jsme v praxi ověřit voděodolnost membrány Ceplex Green, neboť nepršelo. Avšak u skialpinistických kalhot se předpokládá odolnost spíše vůči sněhu – při pádu, sněžení, klečení či sezení. V tom případě membrána fungovala bezchybně. Membrána neprofoukla a zároveň v kalhotech i při intenzivním výstupu nedocházelo k nadměrnému pocení.

Další informace

VAUDE je německý výrobce sportovního vybavení. Firma byla založena v roce 1974 Albrechtem von Dewitzem (z jeho iniciál VD je odvozen název firmy). VAUDE vyrábí především stany, spací pytle, batohy a dále sportovní oblečení, outdoorovou a cyklistickou obuv a další vybavení pro sportovce.www.VaudeCZ.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: