Recenze: Široký spacák Sir Joseph RIMO II SCOUT 950

Recenze: Široký spacák Sir Joseph RIMO II SCOUT 950

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Spacák RIMO II SCOUT 950
Typ výrobku spacák
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Náplň (Spacáky a Žďáráky) peří
Použití spacáku Na běžnou turistiku od jara do podzimu
Materiál - svršek Softex Diamond RS
Materiál - vnitřek Softex 40D DWR
Materiál - náplň (celý popis) husí peří 950 g
Hmotnost 1650 g
Plnivost peří 600 cuin
Výška postavy testovaná velikost: pro postavu do 200 cm
Šířka v obalu 1 cm
Teplotní parametry - komfort Ž -5 °C
Teplotní parametry - komfort M -11 °C
Teplotní parametry - extrém -31 °C
Dostupné velikosti pro postavu do 170, 190, 200 cm
Výbava 1 Rozměry v obalu: 28x45 cm
Výbava 2 kompresní obal
Výbava 3 skladovací obal
Výbava 4 kapsička na cennosti
Výbava 5 zateplený límec s regulací obvodu
Infocena 7390 Kč
Dodává Sir Joseph
Více info na www.sirjoseph.cz

Zaujalo mě

  • pohodlný, netísnící vnitřní prostor
  • kvalitně ušitý s lehkých materiálů
  • lepší tepelná isolace, než u běžných 3sezóních spacáků
  • nenápadná šedá barva, která se jen tak nezašpiní

Shrnutí recenze

Recenze péřového spacáku Sir Joseph určeného výrobcem pro 3sezónní trekingové nasazení splňuje s velkou rezervou. Jak se do něj vešel náš urostlý tester a jak se mu v něm spalo?

PODROBNÝ POPIS

Kapacita spacáku RIMO II SCOUT 950

Myslím, že velká většina z nás co cestujeme po vlasti a světě najde v tomto spacáku to, co nejvíc potřebuje, teplo, pohodlí, odpočinek. Určení pro turisty, trampy, vodáky či myslivce myslím, že uspokojí všechny tyto zájemce tak, že jiný spacák už nebudou chtít. Spacák vychází z modelu RIMO II 850, ale je speciálně rozšířený a má i odpovídajících 100 gramů peří víc.  Rozměry (ramena 92 cm, boky 84 cm a nohy 44 cm) uspokojí nejen ty štíhlé z nás, ale i my silnější se v něm cítíme velmi pohodlně, tento spacák nás nijak netísní. Pro lidi, kterým jsou klasické mumie těsné a potřebují (nebo chtějí) víc místa a komfortu je to ideální volba.

U rozloženého spacáku je vidět, že je dostatečně široký a dlouhý a peří má loft.U rozloženého spacáku je vidět, že je dostatečně široký a dlouhý a peří má loft.

S odkrytým obličejem spávám nejraději.S odkrytým obličejem spávám nejraději.

Zateplovací límec se sepne suchým zipem a stáhne samosvorkou.Zateplovací límec se sepne suchým zipem a stáhne samosvorkou.

Materiály

Materiál vrchní Softex Diamond RS je vodoodpudivý, prodyšný a myslím, že i dostatečně pevný, odolný. Vnitřek tvoří také Softex 40D DWR, která je hladký a příjemný i pokožce těla. Díky větším rozměrům asi není problém použít i hygienickou vložku, nebo i nějakou zateplovací, se kterou jsem míval vždy problém se do běžného spacáku vejít. Spacák se dodává v prodyšném  skladovacím obale, kde není peří příliš stlačováno a součástí je i transportní kompresní obal pro úsporné sbalení do batohu, kterým lze spacák stlačit na rozměr 28×45 cm, tj. asi o 30 %. Barvu výrobce zde vybral praktickou tmavou šeď, která je nenápadná a případné znečištění není moc vidět.

Spacák RIMO II Scout v kompresním obale.Spacák RIMO II Scout v kompresním obale.

Spacák v transportním, skladovacím obale zabere víc místa, ale skladujte jej alespoň takhle.Spacák v skladovacím obale zabere víc místa, ale skladujte jej alespoň takhle.

Sušit nebo uskladnit spacák je nejlepší pověsit ho za dvě poutka v nohách.Sušit nebo uskladnit spacák je nejlepší pověsit ho za dvě poutka v nohách.

Teplota

Teplotní určení normou EN 13537 je pro komfort ženy -5°C a pro muže limit -11°C a je dostatečný i když nás zastihne v horách opravdu studené počasí. Extrém pro případné přežití bych nerad zkoušel, ale -31°C mě mimo polární zimy nikde zatím nepotkal a vešel jsem se vždy do limitní teploty. Mumiový tvar, komory ve tvaru H plněné evropským prachovým husím peřím 600 cuin/oz v tomto provedení s 950 g náplní je to, co tyto vlastnosti zaručuje.

Konstrukce

Také dno je řešeno jako dvoukomorové, nohy tak jsou v teple. Celý spacák, suchý váží 1650 g, ale náš pot po noci jeho váhu zvýší, a zvyšuje, takže je důležité, tak jako každý, i tento spacák podle možností co nejlépe sušit, větrat. Samozřejmostí je i anatomicky tvarovaná, a dobře sedící, kapuce chránící i obličej před chladem a zateplovací límec oddělující, isolující prostor pro tělo od pohyblivější hlavy v kapuci. Samosvorkami lze i jednou rukou regulovat obvod kapuce a i stažení límce. Spacák se vyrábí s pravým i levým YKK zipem, které jdou sepnout, takže ve dvou je pak určitě ještě tepleji a útulněji… V teple lze naopak rozepnout obousměrný zip podle potřeby shora i zdola. Zip je podložen tužší, 4 cm širokou lištou, která brání uniku tepla ale i zaseknutí zipu v tenké látce. Uvnitř spacáku je také menší kapsička na zip, 12×15 cm, pro uschování cenností, nebo baterií, mobilů co nesmí zmrznout.

Nyní už jsem vevnitř a zbývá jen vše dopnout a stáhnout.Nyní už jsem vevnitř a zbývá jen vše dopnout a stáhnout.

Rozepnutý spacák ukazuje dobře zateplovací límec.Rozepnutý spacák ukazuje dobře zateplovací límec.

Díky dlouhému zipu je snadné do spacáku se ukládat.Díky dlouhému zipu je snadné do spacáku se ukládat.

Verdikt testera

Tento spacák mi vyhovuje jak svojí tepelnou isolací, luxusními rozměry tak i provedením detailů, které zpříjemní pobyt v přírodě. Spacák není určen pro extrémní použití ve velehorách či Arktidě, ale podle mých dosavadních zkušeností, 3sezónní trekingové určení výrobcem splňuje s velkou rezervou.

Kapuce ale jde stáhnout mnohem lépe, když to podmínky vyžadují.Kapuce ale jde stáhnout mnohem lépe, když to podmínky vyžadují.

Další informace

Sir JosephCílem firmy Sir Joseph je vyrábět maximálně funkční výrobky schopné obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň plně je přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: