RECENZE: SIR JOSEPH SAREK MAN – NEPROMOKAVÁ PÉŘOVKA

RECENZE: SIR JOSEPH SAREK MAN – NEPROMOKAVÁ PÉŘOVKA

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SIR JOSEPH SAREK MAN
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 EXEL DRY® STREAM
Materiál 2 SOFTEX® 20D DWR
Materiál 3 Voděodolný zip: ano
Materiál 4 Husí peří 650 cuin
Materiál 5 Hmotnost náplně: 130 g (650 cuin)
Hmotnost 610 g
Vodní sloupec 20000
Prodyšnost 20000
Náplň peří
Plnivost peří 650 cuin
Použitá membrána EXEL DRY® STREAM
Barevné varianty Blue, Black, Limet/Black
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Teplotní limit - 5 °C
Výbava 1 Počet kapes: 4
Infocena 6790 Kč
Dodává SIR JOSEPH

Zaujalo mě

  • Voděodolnost
  • Vnitřní manžety rukávů
  • Počet kapes
  • Stahování kapuce

Shrnutí recenze

Na první pohled tahle zateplovačka zaujme hladkým designem. Tedy nečekejte klasickou buřtíkovku. O teplo se stará 130 g husího peří a o sucho membránový materiál EXEL DRY® STREAM. Stačilo to nárokům horského vůdce a testera Vojtěch Dvořáka? Postřehy z testování bundy Sir Joseph SAREK a závěrečný verdikt se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

TEPLO

Teplotní určení podle výrobce je – 5 °C. Jedná se pouze o odhad. Teplo je vám i podle toho, jak se cítíte, jste unaveni nebo i podle toho, jestli máte na sobě vlhké oblečení nebo nemáte čepici. Na základě testování v Alpách, na Rujáně během seakajakové expedice nebo na podzimních skalách mohu potvrdit, že teploty okolo nuly nejsou pro tuhle péřovku problém. Pod péřovkou jsem měl obvykle dlouhé vlněné triko nebo triko s mikinou.

Nevypadá to, ale fouká a teplota je kousek nad nulou - ideální podmínky pro SIR JOSEPH SAREK MAN
Nevypadá to, ale fouká a teplota je kousek nad nulou – ideální podmínky pro SIR JOSEPH SAREK MAN

NEPROMOKAVOST

Během testování jsem zažil několik dešťových přeháněk. Krátké přepršky po bundě sjely a na povrchu se tvořily kuličky. Stále to však nebyl pořádný déšť. Na ten jsem čekal do listopadu. Na tři hodiny jsem vystavil bundu trvalému dešti. Během testování bunda nabrala vlhkost. Projevilo se vzlínání vlhkosti do rukávů a do spodního okraje bundy. Přesto jsem nebyl zklamán, ale pouze jsem zjistil fakt, že i tahle bunda má svoje limity a nejedná se o hardshellovou bundu. Pro úplnost uvádím parametry použitého svrchního materiálu: Membránový materiál EXEL DRY® STREAM zaručuje dostatečnou voděodolnost (20 000 mm H2O) a prodyšnost (20 000 g/m2/24 h).

Ze začátku testování v dešti se dělaly na bundě kuličky pak začala nabírat vodu - SIR JOSEPH SAREK MAN
Ze začátku testování v dešti se dělaly na bundě kuličky pak začala nabírat vodu – SIR JOSEPH SAREK MAN

STŘIH

Bunda celkově pěkně sedí a je spíše na tělo. Střih je tedy parádní. Prodloužená záda jsem taktéž ocenil. Rukávy též pěkně sedí. Kapuce je taktéž zateplená a dá se pomocí stahování dobře přizpůsobit tak, aby netáhlo a zároveň nebyl omezen výhled. Největší vychytávkou jsou asi vnitřní manžety v rukávech. To se mi líbilo. Rukávy tak nejsou zakončeny do gumy nebo se stahováním z vnější strany, ale pružná manžeta je ukryta uvnitř. A hlavní zip je kostěný a oboustranně rozepínatelný, což se hodí při ventilaci nebo při jištění prvolezce a při slanění. Bundu můžete zatáhnout na spodním lemu jednoručním stahováním.

Vnitřní manžeta pro udržení tepla v rukávech - SIR JOSEPH SAREK MAN
Vnitřní manžeta pro udržení tepla v rukávech – SIR JOSEPH SAREK MAN

KAPSY

Na bundě najdeme celkem 4 kapsy. Tři z toho vnější – dvě klasické boční a jedna hrudní vlevo. Hrudní kapsa pojme i velký telefon. Spirálový zip je krytý ještě malou légou. Jezdec je opatřen táhlem a zapíná se směrem nahoru. Na rozdíl od kapes na břiše. Tam se zapínají a rozepínají tak, jak jsem u značky Sir Joseph zvyklí. Nahoru se rozepíná a dolů kapsa zavírá. Dvojice zipů je voděodolná a opět opatřena táhly. Tyto a ani kapsa na hrudníku nejsou zateplené. Poslední kapsa je vnitřní a je určena mimo jiné na zabalení bundy do úhledného balíčku. Jinak jsem osobně tuto kapsu využíval především na uložení čepice a rukavic + mapy.

Náprsní kapsa pojme i velký mobilní telefon - bez obav
Náprsní kapsa pojme i velký mobilní telefon – bez obav

TESTOVÁNÍ

Bunda se osvědčila při lezení v masivu Mont Blancu, při jištění ve skalách během zářijového ochlazení, a hlavně při seakayakové expedici okolo Rujány. Její čas ještě s nadcházející zimou přijde. Určitě se mnou vyrazí na ledy a na skialpy.

Týden intenzivního používání na moři - SIR JOSEPH SAREK MAN
Týden intenzivního používání na moři – SIR JOSEPH SAREK MAN

VERDIKT TESTERA

Švy jsou podlepené a v kombinaci s membránou a voděodolnými zipy by se skutečně mělo jednat o nepromokavou bundu. Vše má však svoje limity viz odstavec NEPROMOKAVOST. Osobně jsem si na péřovou bundu SAREK zvyknul a hodně se mi líbí. Dobře sedí, má dostatek kapes a v rukávech se ukrývají vnitřní manžety.

Dva velikáni a jeden z nich v péřovce SIR JOSEPH SAREK MAN
Dva velikáni a jeden z nich v péřovce SIR JOSEPH SAREK MAN

Další informace

Cílem firmy Sir Joseph je vyrábět maximálně funkční výrobky schopné obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň plně je přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: