Recenze: Singing Rock ROCKING 40 – lezecký batoh

Recenze: Singing Rock ROCKING 40 – lezecký batoh

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ROCKING 40 - lezecký batoh
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu lezecký
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 PES
Materiál 2 PAD
Objem batohu 40 l
Hmotnost 1200 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 2
Počet vnitřních kapes 2
Velikost zad XS
Barevné varianty černá
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ano
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ano
Místo pro lavinovou výbavu ano
Výbava 1 Držák na helmu
Výbava 2 Zadní vstup
Výbava 3 Fixace lana
Výbava 4 Lanoplachta
Výbava 5 Uložení bederního pásu
Infocena 2700 Kč
Dodává Singing Rock
Více info na www.singingrock.cz

Zaujalo mě

  • Zadní vstup
  • Fixace helmy a lana
  • Kompaktní design

Shrnutí recenze

Jak dostat všechen lezecký matroš do skal? Testovali jsem lezecký batoh Singing Rock ROCKING o objemu 40 litrů. Stačí to? A jaké další vychytávky má tento batoh?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Zcela nový lezecký batoh s horním a zadním vstupem do hlavní komory s masivními YKK zipy. Připínatelnou síťkou na helmu a popruhy na fixaci lana. Tvarem připomíná skříň, do které můžete ládovat materiál horem i zadem. Doslova. Pro snazší manipulaci je batoh opatřen dvěma madly a jako bonus dostáváte i jednoduchou lanoplachtu.

Hladký a kompaktní tvar batohu Singing Rock ROCKING 40

Co se vejde dovnitř

Na první otevření batohu masivními YKK zipy mě příjemně překvapil žlutý vnitřek batohu. Světlá barva pomáhá s orientací v batohu. Nehledáte matroš pohmatu v temné komoře. Na vyklápěcím víku ze spodní strany najdete plochou zipovou kapsu na drobnosti. A na zádové části z vnitřní strany kapsu na hydro vak nebo na jiné věci. Já osobně tam dávám bundu, čepici nebo rukavice. A samozřejmě do ní můžete uložit lanoplachtu. Jasná věc. Nad kapsou jsou ještě dvě malá materiálová poutka. Osobně jsem je využíval minimálně. Ověšená mi vadila při každém otevření batohu v zádové části, který jsem mimochodem využíval hojně a ke vší spokojenosti.

Otevřený zadní vstup batohu Singing Rock ROCKING 40

Do batohu toho s objemem 40 litrů navalíte opravdu hodně a nemám obavy, že se do něj nenabalíte na jednodenní lezení kamkoliv včetně pití, svačinky, apod. I přesto, že se vám do lanobatohu nevejde lano, nezoufejte. Můžete ho dát zvenku. Stejně tak i helmu, atd.

Umístění síťky na helmu na čelním panelu a lano na víku – Singing Rock ROCKING 40

Zadní vstup

Ten je bohatě polstrovaný. Nestalo se mi, abych cítil tlak matroše do zad. Zipy na zadním vstupu jsou masivní. Zip je elegantně dvoubarevný. Jezdce jsou opatřeny ještě extra táhly. Zadní vstup se krásně vyklápí až na dno batohu. Paráda!

Vyklopené víko s patrnou vnitřní zipovou kapsou – Singing Rock ROCKING 40

Víko

Víko se také dobře vyklápí a vytváří tak pohodlný přístup do celého prostoru batohu. Ve víku naleznete dvě kapsy. Jednu menší z vnitřní strany a druhou překvapivě velikou z vnější. Na víko můžete připnout i elastickou síťku na helmu. Oceňuji i možnost ji připnout na přední díl tak, že vám nijak nevadí při otevírání víka nebo při nutnosti fixovat lano z venkovní strany. Za tohle určitě body plus. Pouze si nacvičte práci se sponkami, kterými se tato síťka fixuje. Chce to cvik, zvláště pro neohrabané horolezecké ruce. Popruhy na víku pro fixaci lana, stoličky či karimatky se dají schovat do víka a nikde neplandají.

Polstrovaná záda a zadní vstup s masivním zipem – Singing Rock ROCKING 40

Ramena a bederák

Ramenní popruhy jsou vykrojeny a dobře tak sedí. Tvrdé tak akorát. Spona na hrudním popruhu je překvapivě titěrná vzhledem k celkově robustní konstrukci celého batohu. Výškově je stavitelný pomocí liščích uzlů, které uvazujete do popruhového žebříčku. Bederák je popruhový. Což mi vzhledem k zaměření batohu přijde zcela dostačující. Skvělé je, že se i tyto popruhy dají zastrčit do batohu a nepřekážejí.

Lanoplachta s logem, infografikou a dvěma oky na konce lana – Singing Rock ROCKING 40

Další popis

Přední díl batohu je polstrovaný a není problém ho na tuto stranu pokládat, když potřebujete do něj vstoupit zády. Stejně tak je i vyztuženo dno batohu pro delší životnost. Na batohu je dvojice madel, které usnadňují manipulaci. Z boční strany je ještě navíc dlouhá boční zipová kapsa jako stvořená pro uložení průvodce či mapy. Výrobce nabízí i možnost uchycení dodatečného vybavení z vně batohu pomocí ok a elastického popruhu (elastický popruh není součástí výrobku). Toto uchycení například karimatky jsem osobně nezkoušel.

Fixace helmy na víku batohu Singing Rock ROCKING 40 malinko komplikuje vstup do horní kapsy víka – Singing Rock ROCKING 40

Lanoplachta

Plachta na lano má rozměry 120 x 140 cm s oky pro uchycení konců lana a Partner Check infografikou. Oka na lano jsou barevně odlišená tak, abyste věděli, které lano je určeno pro prvolezce.

Kapsa na hydrovak nebo na lanoplachtu vnitřní strany zádového vstupu – Singing Rock ROCKING 40

Verdikt testera

Lezecký batoh do skal nebo na stěnu s horním a zadním vstupem do hlavní komory a spoustou praktických vychytávek. Ocenil jsem fixaci helmy na dva způsoby a možnost zastrčit přebytečné popruhy do batohu. A extra lanoplachta pomůže udržet vaše lano v dobré kondici.

Velká boční kapsa pro uložení třeba lezeckého průvodce – Singing Rock ROCKING 40

Další informace

SINGING ROCK logotype.

Firma SINGING ROCK propaguje horolezectví jako zdravou aktivitu, která rozvíjí ducha i tělo, zdravou aktivitu pro každého, kdo hledá znovuprožití přírodních zákonitostí na vlastní kůži, kdo chce prostřednictvím horolezectví poznat nejenom svoje okolí, ale zejména sám sebe.

Kompletní informace naleznete na www.singingrock.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: