RECENZE: SENSOR MERINO BOLD – HUSTÝ TRIKO MADE IN CZECH REPUBLIC

RECENZE: SENSOR MERINO BOLD – HUSTÝ TRIKO MADE IN CZECH REPUBLIC

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SENSOR MERINO BOLD
Druh sportu outdoor, skialp
Druh oblečení triko
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní), druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Kvalitní a super jemná merino vlna z Austrálie
Gramáž 220 g/m2
Barevné varianty GRAY/ANTHRACITE
Velikostní varianty S – 3XL
Údaje výrobce 1 Certifikáty: WOOLMARK, RWS (Responsible Wool Standard), OEKOTEX
Údaje výrobce 2 UPF: 25+
Infocena 2799 Kč
Dodává ZOOKEE
Více info na www.sensor.cz

Zaujalo mě

  • Zpracování
  • Odolnost proti zápachu
  • Balení – eko sáček
  • Vyrobeno česky hezky

Shrnutí recenze

Triko s dlouhým rukávem a stojáčkem se zipem o vysoké gramáži (220 g/m2) určené jako první nebo druhá vrstva. Barvení příze, pletení úpletu a šití probíhá v České republice. Testování však probíhalo kromě Krkonoš, Prahy i Německu. Kolik sneslo triko SENSOR MERINO BOLD a kolik mu naložil tester Vojtěch Dvořák na vodě a na lyžích? To se dozvíte v recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

MATERIÁL

Tak ten je podle mě parádní. A gramáž 220 g/m2 vás zahřeje už jen pohledem. Příjemný na dotek ihned po vybalení, a ještě příjemnější po několikátém vyprání, které však k odolnosti proti zápachu se neděje často!

Triko 7 dní v kuse na sobě - SENSOR MERINO BOLD
Triko 7 dní v kuse na sobě – SENSOR MERINO BOLD

STŘIH

Přes hrudník mám 108 cm a měřím cca 173 cm a testoval jsem velikost L. Lepší by bylo asi emko! I přesto, že si nemyslím, že mám hubené ruce (přes biceps a předloktí mám 40 a 30 cm),  bych rukávy uvítal víc na tělo. Zvláště, když je doporučené i jako první vrstva. Na druhou stranu však nebyl problém si rukávy vyhrnout nebo přetáhnout přes outdoorové hodinky. Stojáček u tohoto trika je nižšího typu, viz foto. Zip je dlouhý cca 24 cm.

Střih a délka trika SENSOR MERINO BOLD - velikost L, tester 173 cm, hrudník 108 cm
Střih a délka trika SENSOR MERINO BOLD – velikost L, tester 173 cm, hrudník 108 cm

KAPSIČKA

Triko ukrývá ještě jednu vychytávku a tou je skrytá kapsička, která je přístupná pouze z rubové strany, a to buď při úplném rozepnutí zipu nebo spodem při vyhrnutí až ke krku. Jediný předmět, který je možno tam uložit, mě napadl pouze kondom nebo zápalky. Má někdo nějaké jiné zkušenosti nebo nápad? Velikost kapsičky je: š. 8 x v. 10 cm.

Přístup do kapsičky na levé koze je možný pouze takto - SENSOR Merino Bold Zip DR
Přístup do kapsičky na levé koze je možný pouze takto – SENSOR Merino Bold Zip DR

TESTOVÁNÍ

Asi největším kontinuálním testováním bylo nošení 7 dní v kuse. Bez jediného svlečení, a to ani na noc na spaní. Během seakayakové expedice po Labi z Hřenska do Magdeburgu letos v listopadu, které po vodě dělí 325 km, jsem triko nesundal ani jednou. Přes den vždy navlhlo u rukávů a pod šprajdou v pase. V noci bylo vysušeno ve spacáku a takhle x-krát dokola.

Holky vědí, co je merino - SENSOR MERINO BOLD
Holky vědí, co je merino – SENSOR MERINO BOLD

A po příjezdu domů? Moje žena je na tohle opravdu citlivá, a i po 10km běhu se musím vysvlíknout v předsíni a rovnou všechno naházet do pračky. Ale s tímto trikem sama od sebe uznala, že nic necítí. Po 7 dnech na vodě, obalen neoprenem, zapařen pod goráčem! Je to vůbec možné?

Další testování probíhalo při skialpových túrách a zahajování sezóny v zimních Krkonoších.

Triko SENSOR MERINO BOLD bylo testováno na skialpech
Triko SENSOR MERINO BOLD bylo testováno na skialpech

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ: JAK HŘEJE

Jedná se o silné triko vysoké gramáže. Při teplotách do -7 C pod nulou zvládám pohyb na skialpových lyžích se dvěma triky. Slabým jako spodním a vrchním testovaným SENSOR MERINO BOLD. Když začne foukat nebo sněžit přidávám jenom bundu. Takhle si vystačím na celé túře, kromě zastávek a odpočinku. Triko bylo testováno společně se spodkami MERINO BOLD a takto byl vytvořen merino komplet pro širokou paletu aktivit. Testováno společně na vodě i na horách.

Když začne foukat, přes SENSOR MERINO BOLD stačí natáhnout větrovku a frčí se dál
Když začne foukat, přes SENSOR MERINO BOLD stačí natáhnout větrovku a frčí se dál

ECODESIGN

Barvení příze, pletení úpletu a šití probíhá v České republice, takže mají 100% kontrolu nad tím, jaké vlastnosti bude mít finální produkt. Etickou, ekologickou a udržitelnou výrobu Merino Bold dokládají certifikáty jako WOOLMARK, RWS (Responsible Wool Standard), OEKOTEX. I balení je v papírové krabičce a vnitřní plastikový sáček není „TRASH“, ale I´m not trash – 100% recycled and recyclable polybag.

Triko SENSOR Merino Bold Zip DR bylo testováno v kompletu s MERINO BOLD spodkami
Triko SENSOR Merino Bold Zip DR bylo testováno v kompletu s MERINO BOLD spodkami

VERDIKT TESTERA

Podle mě se jedná o univerzální kousek z outdoorového šatníku, který však neudělá ostudu ani v pražské kavárně. Testováno v pražských kavárnách Bohéma, Slavia a Louvre. Nebyl jsem ani jednou označen módní policií v žádném bulvárním plátku ani na webu. Neuvěřitelná je odolnost vůči zápachu a dostatečná je i tepelná izolace.

MERINO komplet od SENSORU pro zábavu, ale i práci
MERINO komplet od SENSORU pro zábavu, ale i práci

Další informace

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: