HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Sensor Merino Air Performance Tee – letní vlněné osvěžení

Recenze: Sensor Merino Air Performance Tee – letní vlněné osvěžení

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Merino Air Performance Tee
Druh sportu outdoor, lezení
Druh oblečení spodní prádlo, triko
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 90 % MERINO
Materiál 2 10 % PADh, 120 g/m2
Gramáž 120
Barevné varianty černá/modrá, modrá/tm. oranžová
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Údaje výrobce 1 Dámská verze: ano
Údaje výrobce 2 Vyrobeno v ČR: ano
Infocena 1395 Kč
Dodává ZOOKEE
Více info na www.sensor.cz

Zaujalo mě

  • Design
  • Kvalitní Merino vlna
  • Vyrobeno v ČR

Shrnutí recenze

Vlněné triko s minimální gramáží, kterému vyhovuje léto. Je to možné? Testovali jsme tenké vlněné triko od českého vyrobce Sensor Merino Air Performance Tee.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Není to běžné, aby vlněné triko bylo spojováno s létem. Spíše se zimou, ale velmi lehké a jemné triko Air Performance můžete nosit i v létě. Střih je volnější a toto triko kromě sportovních aktivit lze používat i na volnočasové aktivity jako jsou cestování nebo chill-out.

Na výletě v Jižních Čechách s trikem Sensor Merino Air Performance Tee.Na výletě v Jižních Čechách s trikem Sensor Merino Air Performance Tee.

Celý den ve skalách v triku Sensor Merino Air Performance Tee.Celý den ve skalách v triku Sensor Merino Air Performance Tee.

Dámská varianta trika Sensor Merino Air Performance Tee v rakouských Alpách během ledocového kurzu.Dámská varianta trika Sensor Merino Air Performance Tee v rakouských Alpách během ledovcového kurzu.

Materiál

K jeho výrobě je použita kvalitní Merino vlna z Nového Zélandu. Úplet je velmi jemný a vzdušný s gramáží 120 g/m2. Kromě vlny je do něj přidán ještě polyamid, který zlepšuje termoregulaci úpletu, zvyšuje elastičnost, tvarovou stálost a prodlužuje životnost. Jedná se o jednolícní úplet ze směsové příze velmi jemné Merino vlny a polyamidového hedvábí. Odolnost vůči UV záření je UPF 25+. Během testu jsem nepociťoval žádné škrábání či kousání. O tom, že vlna nesmrdí se nemá smysl ani zmiňovat. Takže se hodí na nošení i více dní po sobě, což se náramně hodí při vícedenních akcích bez možnosti praní či nošení nových trik.

Šití trika Sensor Merino Air Performance Tee.Šití trika Sensor Merino Air Performance Tee.

Ploché švy na triku Sensor Merino Air Performance Tee.Ploché švy na triku Sensor Merino Air Performance Tee.

Potisk na levém rukávu vlněného trika Sensor Merino Air Performance Tee.Potisk na levém rukávu vlněného trika Sensor Merino Air Performance Tee.

Střih a design

Střih je spíše volnější a triko je vhodné třeba i na cestování nebo i jako triko do zaměstnání. Testované triko má řadu tří knoflíčků a potisk na levém rukávu s motivem Sensor 300%. Dostupné je ve dvou barevných kombinacích a i v dámské verzi. Okolo krku je volnější – ležérní střih. Knoflíčky lze opravdu rozepnout – nejsou tak pouze na ozdobu. Švy jsou ploché.

Zadní díl trika Sensor Merino Air Performance Tee.Zadní díl trika Sensor Merino Air Performance Tee.

Přední díl trika Sensor Merino Air Performance Tee.Přední díl trika Sensor Merino Air Performance Tee.

Řada knoflíčků trika Sensor Merino Air Performance Tee.Řada knoflíčků trika Sensor Merino Air Performance Tee.

Testování

Testováno během nenáročného cestování, ležení u vody, ale i při lezení a zcela zřejmé anaerobní činnosti. Též testováno jako triko na převlečení na horské chaty. Triko nevykazuje zatím žádné poškození, či vypadání úpletu. Klasicky triko dostává zabrat v oblasti břicha od přezky v kalhotách či od sedáku a na ramenou od batohu. Testováno bylo i dámská verze tohoto trika. Vypasované, střižené na ženskou postavu a subjektivně i v hezké barevné kombinaci, která se líbila i ostatním.

Dámská varianta trika Sensor Merino Air Performance Tee v rakouských Alpách.Dámská varianta trika Sensor Merino Air Performance Tee v rakouských Alpách.

Jak asi sedí dámské triko Sensor Merino Air Performance Tee horskému vůdci.Jak asi sedí dámské triko Sensor Merino Air Performance Tee horskému vůdci.

Pohoda v triku Sensor Merino Air Performance Tee i v teplejším počasí.Pohoda v triku Sensor Merino Air Performance Tee i v teplejším počasí.

Verdikt testera

V jednoduchosti je síla a přesně takové je triko Merino Air Performance Tee. Kvalitní a vzdušný materiál. Přestože se jedná o vlnu, mohu doporučit toto triko v gramáži 120 g/m2 i na léto. Osobně bych na horách uvítal triko více ke krku. Přestože si myslím, že nemám nejtenčí krk, triko je okolo něj volnější. A to, že je triko vyrobeno v Česku je na závěr jako pozitivní bonus!

Takhle se ukazuje cesta, aby vyniknul biceps v dámském triku Sensor Merino Air Performance Tee.Takhle se ukazuje cesta, aby vyniknul biceps v dámském triku Sensor Merino Air Performance Tee.

Další informace

Sensor

Sensor se stal za dobu své existence synonymem funkčního termoprádla, ponožek, cyklistického oblečení a dobré nálady. Za vznikem značky Sensor stála touha vyrobit termoprádlo vysoce funkční a přitom příjemnější než myší kožíšek. V průběhu své existence značka Sensor dosáhla mnoha pozoruhodných úspěchů a stala se lídrem na poli funkčního oblečení v České a Slovenské republice. Jako první získala licenci firmy Dupont na termoprádlo Coolmax, první zavedla ploché švy do celé kolekce, patří ji primát v použití bonded technologie ve zpracování úpletu.

Prodejci pro ČR: www.sensor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: