Recenze: SelkBag Original – spacák pro fajnšmekry

Recenze: SelkBag Original – spacák pro fajnšmekry

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Original – spacák pro fajnšmekry
Typ výrobku spacák
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Náplň (Spacáky a Žďáráky)
Použití spacáku Na běžnou turistiku od jara do podzimu, Na letní výlety, Do horkých nocí
Materiál - svršek Nylon Rip-stop
Materiál - vnitřek Polyester Diamond
Materiál - náplň (celý popis) Syntetické vlákno
Hmotnost 2000 g
Tvar spacáku mumie
Barevné varianty černá, zelená, fialová, modrá, žlutá
Dostupné velikosti S 137 - 150 cm, M 150 - 160 cm, L 165 - 180 cm, XL 180 - 193 cm
Výbava 1 skladovací obal
Výbava 2 Teplotní určení: KOMFORT 7 °C, LIMIT 3 °C, EXTRÉM -11 °C
Infocena 3790 Kč
Dodává selkbag.cz
Více info na www.selkbag.cz

Zaujalo mě

  • odepínací botičky
  • střih kapuce
  • větrací otvory

Shrnutí recenze

Možná je načase změnit zaběhnuté postupy. Možná se právě mění paradigma spacích návyků. Možná zjistíte, že spací oblek Selkbag je přesně to, co jste potřebovali, i když jste nic nehledali. A možná taky ne… Tak si aspoň v televizi pusťte Tuletubbies.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Spací oblek Selkbag je naprostá specialita pro relativně širokou komunitu lidí (i když si to mnozí z nich možná hned nemyslí). Jde vlastně o syntetickou kombinézu o hmotnosti cca 2 kg, která je vybavena spoustou praktických (někdy méně praktických) vychytávek. Oblek k vám dorazí relativně rozměrném skladovacím obalu. Výrobce nepočítá a nějakou přehnanou kompresí, pokud chcete využívat kompresní obal, musíte si ho obstarat sami. Stejně tak není spací oblek vhodný na nějaké dlouhé přenášení v batohu. Ne, že by to nešlo, ale zaberete si půlku batohu. Zařazení SelkBagu je dost složité, jde hlavně o produkt určený pro požitkáře, kteří si chtějí chvíle při kempování, grilování, rybaření nebo pozorování zvěře zpříjemnit a užít v teple.

Komfort složených rukou pod hlavou ve spacím obleku SelkBag.Komfort složených rukou pod hlavou ve spacím obleku SelkBag.

Posezení v teple v obleku SelkBag.Posezení v teple v obleku SelkBag.

SelkBag Man.SelkBag Man.

Přidané funkce

Oblek je vybavený spoustou vychytávek. Mezi mnou využívané patří např. dvojitý zip na hrudníku, který slouží pro pohodlné oblékaní. Možnost odepnout papučky je skvělá, pokud jdete v noci na záchod a potřebujete si obout boty. Chození v papučkách doporučuji maximálně do stanu, jinak v nich nohy docela kloužou. Příjemná je možnost kompletně si schovat ruce do rukávů a zároveň jednoduché zajištění konců rukávů suchým zipem v případě, že chcete mít dlaně venku. Ruce jde zastrčit do klokaních kapes v úrovni boků. Kapuci jsem neměl potřebu nijak regulovat, i když to oblek umožňuje. V teplejších podmínkách jsem ocenil možnost rozepnout větrací zipy na stehnech.

Větrání na nohách u modelu SelkBag.Větrání na nohách u modelu SelkBag.

Vnitřní kapsička na drobnosti v obleku SelkBag.Vnitřní kapsička na drobnosti v obleku SelkBag.

Možnost aretace rukávů v modelu SelkBag.Možnost aretace rukávů v modelu SelkBag.

Používání

Zpočátku jsem si nebyl úplně jistý, k čemu že vlastně tento oblek slouží. Velké množství fotografií na internetu vás navede na tu správnou cestu. Zabalil jsem oblek do auta a vyrazil jsem (např. do Raxu). Večer se člověk motá kolem přípravy večeře, začíná se ochlazovat. Vařit ve stanu se mi nechce. Obléknu na sebe Selkbag a rázem je situace úplně jiná. Najednou nemusím jenom ležet, ale pěkně v teple si organizuji co potřebuji.

Kompletní fotogalerie Selkbag

Samotný spánek v obleku si zaslouží vlastní odstavec. Nikdy mě to vlastně nenapadlo, ale když spím, jsem zvyklý na kontakt vlastních nohou o sebe. V Selkbagu má ale každá noha vlastní nohavici. Zpočátku to pro mě byl velmi nezvyklý pocit. Postupně si ale zvyknete. Doporučuji také vyzkoušet si oblek vleže, nevybírat jenom podle výšky. Pokud si totiž koupíte oblek tak, že ho máte přesně na výšku, pro ty z vás, kteří mají v noci natažená chodidla, bude trošku krátký. Testovaná velikost spacího obleku byl L (měřím 176 cm a vážím 74 kg). Dostupné velikosti jsou násl.: S 137 – 150 cm, M 150 – 160 cm, L 165 – 180 cm, XL 180 – 193 cm. V noci je příjemné, že při každém otočení se otáčíte s celým oblekem a mnohem lépe se dávají ruce pod hlavu (pokud tak spíte).
Výrobce neřeší teplotní normy, které se dnes používají. V popisu obleku prostě stojí, že je vhodný pro každou roční dobu. Osobně to vnímám tak, že je vhodný pro každé „kempování“, pod čímž beru trávení času někde venku převážně v teplejší části roku. Při teplotách kolem +7 °C se v obleku vyspíte naprosto bez problému, pokud bych čekal chladnější noci, vzal bych na sebe teplejší oblečení nebo péřovku.

Dostatek prostoru v obleku Selkbag.Dostatek prostoru v obleku Selkbag.

Rozepnutý brindáček v obleku SelkBag.Rozepnutý brindáček v obleku SelkBag.

Ruce se z obleku SelkBag dají pohodlně vystrčit.Ruce se z obleku SelkBag dají pohodlně vystrčit.

Hodnocení

Člověk nejdříve musí pochopit, k jakému využití je spací oblek ušitý. Jakmile totiž přepne na „pohodovou vlnu“, zjistí, že oblek je silně použitelná věc. Nemusíte ho totiž nutně vozit ven na kempování. Krásně ho užijete i doma na gauči, s vínkem na balkóně, při stopování v chladnějším počasí. Pokud neřešíte parametry, místo v zavazadlovém prostoru auta nebo chcete celou noc objímat svého spolunocležníka/spolunocležnici aniž byste vyndali ruku ze spacáku, je Selkbag skvělá volba.

Spací oblek SelkBag se tulí sám.Spací oblek SelkBag se tulí sám.

Další informace

SelkbagSpacáky SelkBag si zamilují rodiny s dětmi, i trekoví nadšenci. Na trek už nebudete muset balit teplé oblečení. SelkBag Vám ho hravě nahradí. A ráno, když se probudíte a venku bude ještě zima si v teple uvaříte snídani. Ostatní se budou soukat ze svých spacáků, v kleče na sebe rychle vrstvit teplé oblečení a při tom všem supění Vám budou závidět Vaši pohodu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: