HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Sedák Climbing Technology Tami

Recenze: Sedák Climbing Technology Tami

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Sedák CT Tami
Typ výrobku Sedací úvazek
Použití lezeckého vybavení na vysokohorské lezení a VHT, na ledovec, na lezení v horách
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 polyester
Materiál 2 polyamid
Hmotnost 185g
Barevné varianty modrá
Velikostní varianty XS-M, L-XL
Obvod pasu 80 - 100
Obvod nohavičky 55 - 70
Výbava 1 vyroben z lehké a odolné prodyšné tkaniny
Výbava 2 konstrukce umožňuje oblečení i pokud máte na nohou lyžáky či mačky
Výbava 3 speciální spony na nohavičkách
Výbava 4 2 velké poutka na materiál
Výbava 5 2 sloty na bocích pro uchycení nosiče materiálu
Infocena 1600 Kč
Dodává R-SPORT

Zaujalo mě

  • Volnost pohybu
  • Skladnost
  • Táhýlka na plastových přezkách
  • Sloty na plastové karabiny

PODROBNÝ POPIS

Úvazek jako tabulka čokolády

CT Tami úvazek, není žádný závazek. Tímto strojovým rýmem jsem chtěl říci, že vzít si úvazek Tami s sebou na túru není nikterak zavazující. Občas se totiž na nějakém výšlapu na lyžích či mačkách může stát, že s sebou vlečete sedák a nakonec ho ani nepoužijete. U sedáku Tami to ani příliš není třeba řešit, jelikož hmotností 185g je srovnatelný například s jablečným telefonem řady 6 v lehkém obalu. V  ruce ho lze pak snadno zmáčknou na velikost grapefruitu.

Hlavní popruh je třeba prostrčit jistícím okem.Hlavní popruh je třeba prostrčit jistícím okem.

S přezkami nohaviček lze manipulovat i v silnějších rukavicích.S přezkami nohaviček lze manipulovat i v silnějších rukavicích.

Sedák Tami je lehký a velmi skladný.Sedák Tami je lehký a velmi skladný.

Jak sedí

Dalším častým případem na výšlapu je, že se vám nechce sedák nasazovat a řešíte to až v exponované pasáži, kdy jde do tuhého a nasazování úvazku je místy až o orální část obličeje. I tento problém řeší sedák Tami. Díky velmi lehkému a poddajnému síťovému materiálu v pase i nohavičkách poskytuje velkou volnost pohybu. Nebál bych se říci, že o něm ani nevíte.

Vím o čem mluvím, stalo se mi to. Zkoušel jsem ho i při lezení a mírných pohupech na stěně. Jelikož jsem občas i přemýšlivý lezec, musel jsem se u jedné cesty zamyslet tak, že jsem se na chvíli zastavil v těžším místě. Při odlezu ve mě najednou během okamžiku trhlo. Jelikož jsem na sobě necítil žádný úvazek, v prvotním uleknutí mi blesko hlavou, že jsem si ho zapomněl nasadit a lezu bez jištění.  No uznávám, že kdovíjak hororová historka to není, ale vystihuje myslím celkový dojem lehkosti,  s jakou se sedák přizpůsobí pohybu. Přitom se však nedá číci, že by šlo o jednoúčelový speciál, který honbě za dietou podřídil vše. Nechybí mu dvě dobře tvarovaná materiálová poutka ani dva hypalonové sloty na plastové karabiny. Na nošení ledovcových šroubů jde o velmi užitečnou věcičku, která v této kategorii úvazků není samozřejmostí.

Detail lehké prodyšné nohavičky.Detail lehké prodyšné nohavičky.

Sedák Tami je lehoučký, ale nechybí ani poutka na materiál.Sedák Tami je lehoučký, ale nechybí ani poutka na materiál.

Tami - dobrá volba na VHT či skiapl na ledovci.Tami – dobrá volba na VHT či skiapl na ledovci.

Unikátní spony na nohavičkách

Další fineskou je jednoduchý detail plastových přezek nohaviček. Takto malá přezka by šla těžko mačkat v rukavicíh, takže je na ní navléknuté plastové táhýlko, po jehož zatáhnutí se trojzupcová přezka poslušně otevře. Jde to pochopitelně i v silnějších rukavicích. Na této geniálně jednoduché a přitom funkční záležitosti mě ale zásadně štve jedna věc. Že jsem to už dávno nevymyslel já. I tak si ale myslím, že tento detail časem převezmou např. i výrobci batohů apod. Možná se nějaký čtenář, zatím nepolíben lehkým sedákem pro skiaplinisty a VHT turisty zděsil , když píšu, že přezky na nohavičkách jsou plastové. Je to však poměrně běžné a není třeba se obávat. Při detailním pohledu na konstrukci sedáku zjistíte, že přezky nejsou nosné, ale jen spojují nohavičky v obvodu. Právě díky těmto přezkám lze nasadit sedák s lyžemi či mačkami na nohou.

Sedák  jde klidně složit do kapsy u bundySedák jde klidně složit do kapsy u bundy

Sedák lze obléknout bez sundávání lyží nebo maček.Sedák lze obléknout bez sundávání lyží nebo maček.

Sedák nebrání pohybu dokopce ani z kopce.Sedák nebrání pohybu dokopce ani z kopce.

Hlavní spona

Spojení nohaviček a hlavního pásu se provádí tak, že se popruh v pase provlékne kontrastně zeleným jistícím okem, které je s nohavičkami spojeno. Nastavení obvodu a zapnutí v pase obstarává odlehčená kovová přezka, kterou se popruh provlékne tam a zpět, čímž se zakryje pohled na nápis DANGER na přezce každému, kdo by chtěl náhodou zapnutí přezky ošidit. V místě popruhu  v pase, který prochází jistícím, či navazovacím okem je posuvná popruhová výztuž.

Climbing Technology Sedák TAMI. Přední pohled.Climbing Technology Sedák TAMI. Přední pohled.

Pohodlí

Co se týká mého subjektivního pocitu pohodlí, tak má dvě roviny. Jelikož jsem poměrně kostnatý a nevybaven vrstvou tuku ani svalové hmoty, tak při visu k kraťasech není sedák v rozkroku ani ve stehnech kdovíjak pohodlný. Ale to šlo vcelku předpokládat. Jeho určení je hlavně na jištění na ledovci či při vysokohorské turistice, kdy se o přídavné vyměkčení starají taky silnější kalhoty. Nepohodlí ve visu ale vyvažuje skladnost , lehkost a to v še i v dodávaném síťovém obalu jako na podnose. Ten ale není třeba, sedák se vejde klidně zmačkaný do dlaně. Jedinou vadou na kráse je pak odlupující se potisk loga výrobce z nohaviček, právě vinou transportu ve zmačkaném stavu. Ovšem upřímě řečeno by to mohlo štvát spíš výrobce, že mu nedělám příkladnou reklamu.

Climbing Technology Sedák TAMI. Zadní pohled.Climbing Technology Sedák TAMI. Zadní pohled.

Další informace

Logo Climbing Technology.

Climbing Technology – materiál vyvíjený lezci, vyráběný v Evropě! Climbing Technology má pro své produkty tři základní kritéria: bezpečnost, jednoduchost a funkčnost. Rozsáhlé know-how v kombinaci s nejnovějšími výrobními technologiemi jsou ideálními podmínkami pro vývoj a výrobu toho nejlepšího lezeckého vybavení.
Lezte bezpečně a…dobře se bavte!
www.climbingtechnology.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: