HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Sea to Summit – ultralehký Daypack 20 l

Recenze: Sea to Summit – ultralehký Daypack 20 l

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ultralehký Daypack 20 l
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský, expediční, městský, lezecký, na kolo, na běžky, volnočasový
Objemová kategorie Malý - 25 l a méně
Materiál 1 Silikonizovaná Cordura® 30D
Objem batohu 20 l
Hmotnost 72 g
Velikost zad XS
Barevné varianty MODRÁ, ZELENÁ, ORANŽOVÁ A ŠEDÁ
Kapsa na hydrovak ne
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ne
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Výbava 1 Držák na blikačku: ano
Výbava 2 Obal je součástí batohu
Výbava 3 Karabinka k zavěšení
Infocena 750 Kč
Dodává Sea To Summit CZ
Více info na www.seatosummitshop.cz/

Zaujalo mě

  • Je velice lehký
  • Po sbalení je minimálně veliký
  • Vysoká nosnost

Shrnutí recenze

Ultralehký pracant, který se vejde do kapsy či do hlavního batohu jako záložní batůžek. Kolik toho umí a kolik toho vydrží?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Minimalistický batoh využijete nejen při outdoorových aktivitách, ale i při cestování nebo kempování. Ač je to těžko uvěřitelné, tento batoh o objemu 20 litrů lze složit do obalu o velikosti klíčenky. Jedná se tedy o ultralehký záložní batoh, který využijete při výpravách do města, mimo kemp, či chatu. Srovnání s normálním batohem však STS Daypack nesnese. Nehledejte na něm poutka na cepíny, síťované kapsy, kompresní popruhy apod. Jeho jediným smyslem je odnést lehčí náklad z místa A do bodu B a nemuset se přitom vláčet i třeba s prázdným hlavním batohem.  Přestože je uváděná nosnost 120 kg, zlaté cihly v něm netahejte. Nenajdete na tomto batohu žádné polstrování a žádný nosný systém. Pro úplnost uvádíme, že tento Daypack získal ocenění Backpacker Editors’ Choice Gold award v roce 2017.

Prodejní balení Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack.Prodejní balení Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack.

Karabinka je součástí balení Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack.Karabinka je součástí balení Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack.

Zabalený batoh Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack.Zabalený batoh Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack.

Balení

Obal s kovovou karabinkou je součástí batohu, takže ho neztratíte. Pytlíček se samosvorkou je pevnou součástí batohu a v provozu je v jeho útrobách. Můžete jej tak využít jako malou vnitřní kapsu například na klíče. Ve sbaleném i nesbaleném stavu jej díky minimálnímu objemu a hmotnosti můžete mít stále sebou. Osobně jsem batoh testoval na nákupech, docházení na bazén, na horských chatách jako obal na věci, které neberu na túru. Díky voděodolnému materiálu v něm nosím i věci na převlečení v hlavním batohu. Využívám ho tedy něco jako pytlíky Sea to Summit s rolovacím uzávěrem. Zkoušel jsem i použití a nasazení hydrovaku. Hadička se dá protáhnout zipem, ale nedá se nijak zajistit, protože batoh nemá žádné hrudní ani bederní popruhy. Taktéž má hydrovak tendenci sjíždět na dno batohu. Takže osobně doporučuji tuto kombinaci spíše nouzově.

Materiál

Batoh Sea To Summit je vyroben z voděodolné silikonizované cordury Ultra-Sil s pevnými švy (zesílení všude tam, kde je třeba), které slibují nosnost až 120 kg. Zavírání batohu je na zip s dvěma YKK jezdci. Nově bylo do ramenních popruhů přidáno polstrování a z vnější strany popruh na zavěšení cyklo blikačky. Poutko mezi rameními popruhy je opravdu symbolické, ale zavěšení na háček či na hřebík zvládne v pohodě. Není určeno tedy k poponášení.

Kompletní fotogalerie STS ULTRA-SIL Daypack 20 l

Táhla YKK jezdců jsou menší a je třeba je stisknout pouze mezi dva prsty. Určitou nevýhodou celého batohu je jeho nízká hmotnost, která může způsobit jeho unášení větrem, když ho někde necháte prázdný volně položený. Jinak materiál je opravdu odolný a nijak se mi ho nepodařilo protrhnout ani nijak proříznout. Při nošení v horku se samozřejmě potí záda. Vzhledem k absenci zádového systému a použitého materiálu je tento jev logický. Přesto ho považuji za důležité uvést. Délka ramenních popruhů se nastavuje pomocí jednoduchých spon a tenkých popruhů. Popruhy ve sponách neprojíždějí nebo jsem jejich projíždění nezaznamenal. Spojení popruhů je extra zesíleno přidaným šitím.

O dlouhou životnost batohu Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack se stará značkový materiál CORDURA.O dlouhou životnost batohu Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack se stará značkový materiál CORDURA.

Po první vybalení vypadá Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack trošku zmačkaně.Po první vybalení vypadá Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack trošku zmačkaně.

Jediný zip do hlavní komory batohu Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack je dvojcestný.Jediný zip do hlavní komory batohu Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack je dvojcestný.

30D Ultra-Sil®

Velice lehký a odolný materiál, který se použivá na více výrobcích z produkce Sea to Summit. Tento materiál 30 denier Nylon je zesílen CORDURA® vlákny pro ještě větší pevnost a je zapleten do ripstop struktury. Tento materiál je používaný ve dvou verzích:
Voděodolné produkty (jako například Ultra-Sil™ Stuff Sacks), které jsou silikonizovány z obou stran.
Vodotěsné produkty (jako například UltraSil™ Dry Sacks) které jsou silikonizovány pouze z vnější strany a s PU zátěrem z vnitřní strany tak, aby šlo přes šití použít „tejpování“.  Obě verze zvládnou udržet vodní sloupec 2000 mm.

Pytlík na zabalení batohu je jeho součástí a během nošení je ukrytý uvnitř batohu.Pytlík na zabalení batohu je jeho součástí a během nošení je ukrytý uvnitř batohu.

Hodnocení

Tento batoh, který v době vzniku způsobil malou revoluci, stále nebyl překonán a jedná se o „povinnou“ položku na seznamu všech, kteří chtějí cestovat na lehko a hledají opravdu vybavení, které vydrží a přitom málo váží. Takže jediné co dodat je: „Nenechávejte batoh Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack bez dozoru. Mohl by se někomu líbit a vzal by si ho bez dovolení. Například vítr.“

Hlavní batoh zůstal v autě a s Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack jsem se vydal na vyhlídku povečeřet.Hlavní batoh zůstal v autě a s Sea to Summit ULTRA-SIL Daypack jsem se vydal na vyhlídku povečeřet.

Další informace

seatosummit-logo-2020Málokterá firma se může pochlubit tak širokou škálou cestovních a outdoorových doplňků, jako Sea To Summit.
Společným jmenovatelem všech výrobků STS jsou zejména vtip a promyšlený design, díky kterým se z drobností stávají skutečně užitečné věci velkého významu.

www.seatosummitshop.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: