Recenze: Sea to Summit Pro Hammock Single – super lehká hamaka

Recenze: Sea to Summit Pro Hammock Single – super lehká hamaka

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Pro Hammock Single
Typ výrobku hamaka
Náplň (Spacáky a Žďáráky) peří
Hmotnost 360 g
Barevné varianty červená, modrá, zelená
Šířka v obalu 20 cm
Průměr v obalu 9 cm
Šířka v obalu po kompresi 10 cm
Průměr v obalu po kompresi 11 cm
Dostupné velikosti Rozměry: 3 x 1,5 m
Počet osob 1
Výbava 1 Materiál: 70 D Nylon Ripstop
Výbava 2 Kompresní obal z Cordury Ultra-Sil®
Infocena 1722 Kč
Dodává Sea To Summit CZ
Více info na www.seatosummitshop.cz/

Zaujalo mě

  • Nízká hmotnost
  • Velikost sbalené hamaky 10 cm
  • Kvalita zpracování
  • Spousta příslušenství a doplňků

Shrnutí recenze

Jednomístnou hamaku Sea to Summit můžete vzít na každý výlet. V batohu vám nezabere vůbec žádné místo. Sbalená do kompresního obalu měří cca 10 x 10 cm. S hmotností je to obdobné (360 g). Zavěšení pomocí stavitelných popruhů (170 g) je velmi snadné a rychlé. Odpočinek si pak užijete téměř kdekoliv.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Hamaka Pro je vyrobena z pevného a voděodpudivého materiálu 70D Nylon a má zesílené švy, aby i takto lehký materiál opravdu unesl 180 kg. Díky materiálu Ripstop nylon je tedy nejenom lehká, ale i prodyšná. Chcete-li odpočívat ve dvou, není nic jednoduššího, než si místo modelu Hamaka Pro Single pořídit verzi Double určenou pro dvě osoby. Hamaka double samozřejmě váží o trochu více, necelých 500 g, ale díky své šířce 1,9 m, umožní pohodlí ve dvou. A jde-li vám opravdu o každý gram, zvolte variantu Ultra Light, vážící pouhých 170 g.

Do kempu.Do kempu.

Hamaka, popruhy, závěsný deposit.Hamaka, popruhy, závěsný deposit.

Pro celou rodinu.Pro celou rodinu.

Začínáme s hamakou

Pokud jste při používání hamaky začátečníci, nevadí. Systém popruhů a hamaky jednak vylučuje potřebu vázání uzlů, ale hlavně díky sponám, vůbec žádné zatažené uzly nemusíte povolovat. Pokud byste si nevěděli rady nebo se chtěli ubezpečit, že jste vše upevnili správně, na samotném obalu popruhů i závěsného depositu je názorný návod. Poté co najdete 2 pevné stromy, hamaku zavěsíte během pěti minut a časem i rychleji. Vše bez nutnosti vázání uzlů a vyměřování. Zavěsíte dvojici popruhů, nacvaknete hamaku do spon a dotáhnete.

I na popruzích pro ochranu stromů nalezente tyto bezpečnostní instrukce.I na popruzích pro ochranu stromů nalezente tyto bezpečnostní instrukce.

Povolování hamaky Sea to Summit Pro Hammock Single vyklopením spony.Povolování hamaky Sea to Summit Pro Hammock Single vyklopením spony.

Pro úplné rozebrání popruhů stačí sponu takto vyklopit a malý rámeček propadne velkým.Pro úplné rozebrání popruhů stačí sponu takto vyklopit a malý rámeček propadne velkým.

Popruhy

Pomocí jednoduchého systému popruhů s kovovými sponami je zavěšení, seřízení a následná demontáž dílem okamžiku. K hamace existují popruhy 2 typů. Dva lehké popruhy o délce 3 m mají tloušťku pouze 1,5 cm a celé balení včetně 2 hliníkových přezek váží 170 g nebo dva popruhy ultra-light, které jsou ještě o 55% lehčí (77g) a jejich balení je o 45% menší. Používáte-li hamaku často, můžete si dokoupit ještě dva širší popruhy, které slouží jako ochrana stromů. Tyto popruhy jsou samozřejmě kompatibilní s upevňovacími popruhy a se samotnou hamakou. A v případě, že průměr stromu přesahuje tyto speciální popruhy pro ochranu stromů, není nic ztraceno. Jednoduše je pomocí vypínacích popruhů nastavíte.

Detail popruhů.Detail popruhů.

Ochrana stromu.Ochrana stromu.

Zacvaknutí hamaky a popruhů.Zacvaknutí hamaky a popruhů.

Spaní v suchu

Pokud budete v hamace spát, vyplatí se vám postavit si v případě nejistého počasí hamaka přístřešek. Ten díky svým rozměrům 3,6 x 2,8 m vám zaručí nejen to, že nezmoknete, ale umožní vám i vaření vedle hamaky. Díky svému lehkému, ale zároveň voděodolnému materiálu Ultra-Sil Nano 15D váží pouhých 330 g.

Obal hamaky.Obal hamaky.

Nadzemní sklad – deposit

Za úvahu stojí rozhodně i závěsný deposit na materiál, který ja na obalu označen jako GEAR SLING. Díky jeho nosnosti 22 kg do něj pohodlně můžete umístit i velký batoh a nemusíte se bát, že se vám ušpiní nebo namočí. Hlavně v noci oceníte reflexní upevňovací popruhy. Použít ho samozřejmě můžete, i když nemáte batoh na vícedenní výlet. Obsah depositu máte stále při ruce, takže si tam můžete uložit knížku nebo nějaké občerstvení. Před spaním si vyzkoušejte pouze dobré nastavení tak, abyste deposit buď netahali po zemi nebo do něj nešťouchali zadkem. Při uloženi telefonu nebo brýlí jsem měla trochu obavy, že v případě pádu spadnu přímo na ně. Některé doposud vyzkoušené hamaky měly malou kapsu přímo na hamace.

Kompletní fotogalerie Hammock Pro Single (39)

Příslušenství – moskytiéra

Až budete cestovat do nějaké exotiky, kde žije mnoho druhů hmyzu, můžete si s sebou také vzít speciální moskytiéru tzv. Hammock Bug Net, kterou upevníte okolo hamaky. 80 ok na cm2 vám zaručí nerušený výhled, síť má samozřejmě i zavírací otvor, abyste se mohli kdykoliv pohodlně dostat ven i dovnitř.

Zkouška dosahu a manipulace s věcmi uloženými v odkládací hamace GEAR SLING.Zkouška dosahu a manipulace s věcmi uloženými v odkládací hamace GEAR SLING.

Na krev zatažené kompresní popruhy zabalené hamaky Sea to Summit Pro Hammock Single.Na krev zatažené kompresní popruhy zabalené hamaky Sea to Summit Pro Hammock Single.

Doplněný set o GEAR SLING pro hamaku Sea to Summit Pro Hammock Single.Doplněný set o GEAR SLING pro hamaku Sea to Summit Pro Hammock Single.

Hodnocení

Hamaku můžete využít nejen na spaní, ale i na odpočinek v parku, pod skalami, na sezení i jako atrakci a zajímavost pro děti. Vybrat si můžete ze třech krásně zářivých barev – z červené, modré a limetkové. Napínání je snadné a díky páru dlouhých popruhů máte dost příležitostí na zavěšení i v „řidším“ lese. Spony se dají ve srovnání s uzly snadno povolovat. Celý komplet snadno zabalíte do jednoho kompresního obalu.

Siesta ve strmém svahu.Siesta ve strmém svahu.

Další informace

seatosummit-logo-2020Málokterá firma se může pochlubit tak širokou škálou cestovních a outdoorových doplňků, jako Sea To Summit.
Společným jmenovatelem všech výrobků STS jsou zejména vtip a promyšlený design, díky kterým se z drobností stávají skutečně užitečné věci velkého významu.
www.seatosummitshop.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: