Recenze: Šátek Thermonet Buff

Recenze: Šátek Thermonet Buff

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Šátek Thermonet
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení, sjezdové lyžování
Druh oblečení čepice, šátek, čelenka
Rozdělení podle pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná první (spodní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% Polyester, ThermoNet®
Hmotnost 61 g
Barevné varianty mix
Údaje výrobce 1 Rozměry: 50 x 23,5 cm
Údaje výrobce 2 Certifikace: Oeko-Tex Standard 100
Infocena 599 Kč Kč
Dodává STG Elcon, s.r.o.
Více info na www.headwear.cz

Zaujalo mě

  • lehký
  • hřejivý a rychleschnoucí
  • prodyšný
  • bezešvá technologie

Shrnutí recenze

Dlouhodobé testování nového šátku Buff z nové technické tkaniny ThermoNet®, která je 4x teplejší než běžný polyester. Jak jsme ho testovali a jak nás zahřál na horách, ledovci nebo na lyžích?

PODROBNÝ POPIS

Pro výrobu nového šátku v klasickém pojetí od firmy Buff byla použita nová technická tkanina ThermoNet®, která je 4x teplejší než běžný polyester. Prsty, nebo spíše vlákna, v tom má Primaloft®. Obě dvě firmy využily svoje zkušenosti ve vývoji a ve výrobě technických materiálů a vytvořily materiál ThermoNet®. A jako bonus můžete považovat i fakt, že dobrých 70 % materiálu bylo už recyklováno. To by vás mohlo zahřát kromě těla taky na duši.

I takto může vypadat červen na horách.I takto může vypadat červen na horách.

Když ti počasí na Grossglockneru nepřeje.Když ti počasí na Grossglockneru nepřeje.

Když opravdu mrzne je možno šátek Buff Thermonet přetáhnout přes obličej.Když opravdu mrzne je možno šátek Buff Thermonet přetáhnout přes obličej.

Konstrukce

Bezešvá konstrukce nikde neškrábe. Oba okraje jsou zakončeny zahnutím, ale bez šití, za použití speciální technologietepelného sváření. Během testování nedošlo k žádnému odlepení či shrnutí. Použité barvy jsou ekologické a nealergické, jak už bývá u šátků Buff pravidlem. Všechny výrobky Buff® mají certifikát Oeko – Tex, který vydala AITES, která je členem Mezinárodní asociace pro výzkum a testování v oblast textilní ekologie. Tento certifikát zaručuje, že výrobky Buff® splňují tělesně – ekologické požadavky na „výrobky v přímém kontaktu s pokožkou“, jakož i to, že splňují požadavky současné Evropské legislativy na azobarviva. Ekologicky šetrný výrobek  z recyklovatelných materiálů.

Na ledovci s šátkem Buff Thermonet.Na ledovci s šátkem Buff Thermonet.

Na vrcholu Ortleru s šátkem Buff Thermonet.Na vrcholu Ortleru s šátkem Buff Thermonet.

Ranní nástup na Grossglockner a šátek Buff Thermonet nahrazuje takto čepici.Ranní nástup na Grossglockner a šátek Buff Thermonet nahrazuje takto čepici.

Moje zkušenosti

S používáním tohohle šátku jsem úplně nahradil nošení čepice či kulicha. Zvládne všechno a dobře se drží i v teplotách nad nulou. Nejmarkantnější test probíhal na ledovci od ranních mrazivých teplot až po polední výheň. Všude, na horách, skalách i na vodě, obstál. Při velkém slunečním žáru jsem šátek obrátil na ruby a využil jeho rubovou světlou stranu. Počet nošení a aplikací je téměř nekonečný: šátek, čepice, kukla, nákrčník, nátepníček,… navíc se mi líbí i design. Odvod potu je též příkladný. Šátek je dále ideální pokrývka hlavy pod helmu. Jakoukoliv.

Kompletní fotogalerie Buff Thermonet

Se šátkem Buff Thermonet získáváte univerzální šátek i čepici v jednom i do chadnějších podmínek a nahradit tak můžete pletenou čepici.

S šátekem Buff Thermonet na vrcholu Grossglockneru.S šátkem Buff Thermonet na vrcholu Grossglockneru.

Další informace

Originál BUFF® je multifunkční bezešvý šátek vyrobený z polyesterového mikrovlákna. Tento materiál jej předurčuje k využití při různých sportovních aktivitách, ale rovněž na běžné nošení. BUFF® si jednoduše zamilujete pro jeho všestranné použití, atraktivní design, jemnost, prodyšnost, lehkost a schopnost rychle vyschnout.

Kompletní informace: www.headwear.cz a www.headwear.sk

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: