Recenze Samsung Gear Fit2 – chytrý náramek, který vás bude udržovat v běhu

Recenze Samsung Gear Fit2 – chytrý náramek, který vás bude udržovat v běhu

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Samsung Gear Fit2
Druh výbavy Sporttester
Hmotnost 30
Typ displeje zahnutý Super AMOLED
Velikost displeje 1,5“
Rozlišení displeje 216 x432 px
Procesor Dvoujádrový (1 GHz)
RAM 512
Interní paměť 4
Operační systém Tizen
Doba provozu 3 – 4 dny
Senzory optický měřič tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop, barometr
Barevné varianty černá, modrá, růžová
Napájení baterie 200mAh
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 25 mm
Výška 51 mm
Hloubka 11 mm
Voděodolnost nebo vodotěsnost IPX-8
Konektivita Bluetooth 4.2, Wifi 802.11 b/g/n 2.4GHz, GPS, Glonass
Další funkce 1 Hudební přehrávač MP3, WMA, WAV, AAC, M4A, AMR, AWB, OGG, OGA, 3GA
Infocena 4990 Kč
Dodává Samsung Electronics Czeck & Slovak
Více info na www.samsung.com/cz

Zaujalo mě

  • design
  • možnosti přizpůsobení
  • měřič tepové frekvence
  • GPS

Shrnutí recenze

Technologiemi nadupaný sportovní náramek Gear Fit 2 je designově čistý a všestranný. Díky operačnímu systému nabízí množství přizpůsobení. Náramek mimo jiné obsahuje také mp3 přehrávač a ve spojení s bezdrátovými sluchátky Gear Acive Level, které jsme také testovali, můžete při běhu telefon nechat doma.

PODROBNÝ POPIS

Fit2 - mp3 přehrávačFit2 – mp3 přehrávač

Fit2 - časová osaFit2 – časová osa

Fit2 - spálené kalorieFit2 – spálené kalorie

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Základní popis

Náramek zaujme na první pohled svým zaobleným displejem a čistým designem. K dostání je ve třech barevných variantách: modré, růžové a černé. Pásek se provlékne okem a zacvakne na patent, což poskytuje dostatečnou ochranu proti ztrátě. Materiál je příjemný a z vnější strany má tečkovanou texturu. Chloubou náramku je velký barevný zahnutý dotykový Super AMOLED displej, který přehledně zobrazuje veškeré aktivity i čas. Na levém boku vystupují 2 ovládací tlačítka. Ze spodní části je umístěn měřič tepové frekvence a dvojice pinů pro nabíjení. Logo Samsung je vyvedeno drobným písmem na zapínání a neruší tak čistý design. Jako nabíječka slouží plastová kolébka, která magnetem zafixuje náramek na svém místě.

Gear - správa aplikacíGear – správa aplikací

S Health - mapka a grafyS Health – mapka a grafy

S Health - shrnutí po běhuS Health – shrnutí po běhu

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Ovládání a Funkce

Při prvním spuštění vás náramek provede základním ovládáním, které je opravdu snadné. Displej se aktivuje pohybem ruky, klasickým podíváním na hodinky nebo stiskem spodního tlačítka. Na aktivním displeji se zobrazí hodiny a základní údaje o tepové frekvenci, počtu kroků a vystoupaných podlažích. Tahem dolů se aktivuje rychlé menu, kde nastavíte jas, zapnete hudební přehrávač, zjistíte informace o stavu baterie, aktivním připojení a aktivujete volbu nerušit. Tažením doprava se dostanete k upozorněním z telefonu, které sdílíte s náramkem a jsou zde i dosažené cíle. Vlevo jsou postupně přehledy denní aktivity. První jsou spálené kalorie a kliknutím se zobrazí přehledná časová osa. Další je sportovní aktivita s tlačítkem „začít běh“. Na další stránce je počet kroků s křivkou a procentem dosažení denního plánu. Následují podlaží a poslední je přehled o tepové frekvenci, kterou si po kliknutí můžete ihned změřit. Následuje položka „přidat další“, která dá na výběr dle nainstalovaných aplikací. Horní tlačítko slouží jako krok zpět. Displej se vypíná zakrytím dlaní. Stiskem spodního tlačítka se aktivuje menu aplikací, kde je jako první volba „nastavení“. Volba aplikací i jejich pořadí se nastavuje v telefonu. Dlouhým podržením spodního tlačítka vyskočí volba vypnutí a úsporného režimu.

Pořád nevíte, co pořídit běžcům a běžkyním pod stromeček? My vám pomůžeme s výběrem. Připravili jsme pro vás přehled všech recenzí běžeckého vybavení za rok 2016.

Konektivita

Náramek se spáruje s mobilním telefonem pomocí Bluetooth a automaticky synchronizuje naměřené hodnoty s aplikací S-Health. Pro komunikaci a nastavení náramku je potřeba ještě nainstalovat aplikaci Gear. Pokud chcete do náramku instalovat další ciferníky, nebo aplikace musíte si založit účet od Galaxy Apps, což je obchod s aplikacemi pro Android i Tizen, který je použit v náramku. Překvapilo mě, že náramek umí i Wi-fi, ale k ničemu jsem jí nevyužil, veškeré aktualizace i nastavení se provádí prostřednictvím telefonu. Náramek disponuje GPS, senzorem tepové frekvence i akcelometrem, díky tomu dokáže monitorovat vaši aktivitu, kdekoliv a při jakékoliv činnosti bez potřeby mít připojený telefon. Náramek disponuje aplikací hudební přehrávač s pamětí 4 GB a umožňuje připojení bezdrátových sluchátek Samsung Active Level, takže funguje jako plnohodnotný mp3 přehrávač.

Osobní zkušenost

Náramek jsem si oblíbil od první chvíle, kdy jsem jej rozbalil a začal používat. Displej je opravdu krásný a pomocí upozornění si přečtu klidně celý mail, aniž bych musel vytahovat telefon z kapsy. Pěkná je volba „odpovědět“, kdy náramek vybírá z předem připravených odpovědí, ty se dají samozřejmě nastavit v telefonu. Monitoring aktivit probíhá automaticky, ale když jsem si šel zaběhat, aktivoval jsem režim v menu, aby se aktivovala GPS a měření tepu. Před aktivitou si nastavíte cíl, za jehož splnění vás náramek pochválí. Náramek si čas od času měří tepovou frekvenci a upozorňuje na neaktivitu po 50 minutách. Mezi aplikacemi najdete počítadlo kofeinu a pitný režim, kam si zadáváte počty vypitých káv a skleniček vody.

Hodnocení testera

Náramek slouží svému účelu perfektně a je odladěný. Automatická detekce sportovních aktivit rozpozná co právě děláte a spustí režim záznamu. Pobavilo mě, že při popojíždění v koloně aktivoval režim jízdy na kole, nebo když jsem náramek na chvíli odložil, vyhodnotil, že jsem hluboce spal. Při běhu vidím dominantní čas, tepovou frekvenci, hodiny a graf splnění svého cíle. Nikde jsem ale nenašel možnost nastavení třeba tempa, které by mě zajímalo. Cíle jsem nechal nastavené základně, kdy jsem měl každý den zvládnout 6000 kroků a 10 podlaží, to se mi podařilo skoro každý den, za což mě náramek nezapomněl pochválit. Rovněž chválí za překonání osobního rekordu. Při aktivním používání vydrží v provozu 3 dny a pro nabíjení slouží kolébka, kterou si nesmíte zapomenout, když někam jedete. Ovládání je intuitivní a snadné, možnosti přizpůsobení jsou velké a ze senzorů nic nechybí, proto můžu náramek doporučit všem, kteří chtějí mít přehled o své aktivitě a životním stylu.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: