HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Salomon OUTline – v terénu s lehkou nohou

Recenze: Salomon OUTline – v terénu s lehkou nohou

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku OUTline - v terénu s lehkou nohou
Určení lehký treking, volnočasové, do města
Základní vlastnosti outdoorových bot Textilní
Výška bot Low (nízká)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek Syntetika/Síťovina
Materiál: jazyk Syntetika/Síťovina
Materiál: mezipodešev Vstřikovaná pěna EVA
Materiál: podešev High Traction Contagrip®
Hmotnost 600
Velikost testované boty v UK 8
Dostupné velikosti 38 - 46
Stélka (vložka) Ortholite
Infocena 2790 Kč Kč
Dodává AMER sports
Více info na www.salomon.cz

Zaujalo mě

  • Nízká hmotnost
  • Odpružení
  • Přilnavá podešev Contagrip®

Shrnutí recenze

Lehká bota, která by vám měla poskytnout dostatečný komfort na výletech do přírody, zvláště při důrazu na nízkou hmotnost a rychlost pohybu v terénu. Je tomu opravdu tak?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Boty Salomon OUTline jsou velmi lehké (300g) a flexibilní, ale nabízí i dostatečnou odolnost a ochranu pro Vaše cesty v terénu. Takže jsem byl na tyto boty před testováním velmi zvědavý. Jak dopadly v našem redakčním testu?

Výška boty Salomon OUTline je 19 mm na patě a 10 mm ve špičce.Výška boty Salomon OUTline je 19 mm na patě a 10 mm ve špičce.

Vzorek podrážky NON-MARKING Contagrip®.Vzorek podrážky NON-MARKING Contagrip®.

Kromě přetažení podrážky do špice je špička boty Salomon OUTline dále chráněna tímto zesílením.Kromě přetažení podrážky do špice je špička boty Salomon OUTline dále chráněna tímto zesílením.

Popis

Vezměme to od podlahy. O dobrou trakci se stará značková podrážka ContaGrip. Tak jak jsme u této značky zvyklí, jedná se o kvalitní směs, která dobře drží na různých površích. Navíc NON-MARKING. Velikou trakci podporuje „agresivní“ vzorek. Ten potvrdil své vlastnosti i při prudkých sestupech v lese, na hlíně, ale i v kamenitém terénu. Svršek je syntetický a kombinuje síťovinu a syntetické zesílení, které chrání exponované části boty. Takže celý okraj boty, špičku a prostor okolo oček na tkaničky. Tato ochrana během testu vypadala, že je dostatečná. Stahování je klasické šněrovací. Tkaničky jsou ploché a zajišťovací uzel drží dobře. Tkanička prochází 4 páry textilních poutek a jedním párem kovových oček. Stahování jde snadno. Prostor okolo kotníků je měkký a nijak mne během testování netlačil. Jazyk je taktéž syntetický a je vysoko našitý, takže usnadňuje nazouvání a nepadá do boty. Antibakteriální vložka do bot OrthoLite® je u toho modelu pouze základní. Jedná se o jednoduchou pěnovou vložku. Měla by být vyrobena z recyklovatelné pryže a nezatěžuje tak životní prostředí. O komfort se však primárně stará dobré pružení z klasického a vyzkoušeného materiálu EVA.

Kompletní fotogalerie Salomon OUTline

Použitá „bezešvá technologie“ působí kompaktním dojmem a minimalizuje tak párání švů. Jedinými švy na celé botě jsou pevnostní „rýgly“ u textilních oček šněrování. O pohodlí v botě se stará tepelně lepená technologie SensiFit™, která chodidlo bezpečně obepne od podrážky až po šněrování, takže vám boty přesně padnou a chůze je pohodlná a stabilní. Chůze je v této obuvi pohodlná. To mohu potvrdit.

Šněrování boty Salomon OUTline.Šněrování boty Salomon OUTline.

Špička boty Salomon OUTline je chráněna takto přetažením podrážky.Špička boty Salomon OUTline je chráněna takto přetažením podrážky.

Vložka Ortholite u bot Salomon OUTline je pouze takto jednoduchá.Vložka Ortholite u bot Salomon OUTline je pouze takto jednoduchá.

Testování

Boty jsem používal i na drsnější akce než je jejich původní zaměření či určení. Zvládly i „D“ ferratové cesty a sestupy ve strmém terénu. Chůze po asfaltu nebo tvrdém plochém povrchu je dobře utlumená. Z boku jsou boty chráněny syntetickým materiálem bez švů, takže testem prošly bez poškození. Pro lezení však botě chybí větší zpevnění a lezecká špička tzv. climbing zone. Zvládne však lehké nástupy, hiking i jakékoliv přesuny ve stylu na lehko. K dostání i ve verzi s membránou GTX a v dámském provedení. V rámci testu jsem provedl i vodní test. Tato bota není určena do vody či do mokra. V tom případě si pořiďtě verzi s Gore-Texem.

Značková podešev Contagrip na skále parádně drží.Značková podešev Contagrip na skále parádně drží.

Model Salomon OUTline bez GTX není vhodný do vody i přesto jsem provedl tento test.Model Salomon OUTline bez GTX není vhodný do vody i přesto jsem provedl tento test.

Drsnější testování na D zajištěné cestě v Rakousku.Drsnější testování na D zajištěné cestě v Rakousku.

Závěr

Testovaná pánská obuv Salomon OUTLINE je lehká a flexibilní takřka jako běžecká obuv, ale poskytuje navíc dostatečnou přilnavost a ochranu pro výpravy do přírody ve stylu lehkého trekingu.

Vzdušné lezení v botech Salomon OUTline.Vzdušné lezení v botech Salomon OUTline.

Další informace

Salomon

Historie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: