RECENZE: SALOMON OUTLINE DOWN – TEPLO SBALENÉ DO KAPSY

RECENZE: SALOMON OUTLINE DOWN – TEPLO SBALENÉ DO KAPSY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku SALOMON OUTLINE DOWN
Druh sportu outdoor, skialp, vodáctví
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Pertex® Quantum
Hmotnost 342 g
Plnivost peří 700 cuin
Barevné varianty černá, zelená, modrá
Velikostní varianty S-2XL
Údaje výrobce 1 Syntetické zateplení: 100 g/m²
Výbava 1 Kapsy: dvě boční kapsy a z toho jedna určena pro uložení bundy
Výbava 2 DWR voděodolná úprava: ano
Výbava 3 Anatomicky střižená kapuce
Infocena 7390 Kč
Dodává AMER SPORTS Czech republic s.r.o.
Více info na www.salomon.com/

Zaujalo mě

  • Střih včetně kvalitní kapuce
  • Manžety v rukávech
  • Materiál a náplň

Shrnutí recenze

Testování skladné péřovky, která se díky šití nesesypává a drží vás v teple i při teplotách pod nulou. Využití má všude tam, kde hraje prim nízká váha a sbalitelnost. Testováno na horách i na vodě. Jak hřeje, sedí a kam se hodí se dozvíte v recenzi horského vůdce UIAGM a pádlera Vojtěcha Dvořáka.

PODROBNÝ POPIS

Představení

Skladná péřovka, která se díky šití nesesypává a drží vás v teple i při teplotách pod nulou. Využití má všude tam, kde hraje prim nízká hmotnost a sbalitelnost. Bunda se dá doslova zabalit do pravé kapsy.

Kapuci bundy SALOMON OUTLINE DOWN je možno přetáhnout i přes lezeckou helmu
Kapuci bundy SALOMON OUTLINE DOWN je možno přetáhnout i přes lezeckou helmu

Náplň aneb jak bunda hřeje

Peří je namixováno v poměru 80 : 20 a je doplněno panely ze syntetických izolačních materiálů (10 % plochy). Podle oficiálních stránek je peří s plnivostí 700 cuin a v poměru 90:10. Nic ještě nepřekonalo peří v loftu a izolačních schopnostech a tak, aby byly zachovány jeho vlastnosti zachovány, jsou přidány izolační panely na exponovaná místa ze syntetického materiálu. Tyto panely se nacházejí na ramenou a za krkem, dále na bocích, v podpaží a na celé spodní straně rukávů. I celá kapuce je plněná syntetickou náplní. Osobně si myslím, že je plocha se syntetickou izolací více než 10 % plochy.

Bunda SALOMON OUTLINE DOWN mi sloužila při každé zastávce a při kempování celý týden na Vltavě
Bunda SALOMON OUTLINE DOWN mi sloužila při každé zastávce a při kempování celý týden na Vltavě

Střih

Střih je lehce atletický neboli polopřiléhavý, takže nikde neplandá žádný materiál, ale není úplně obtažený. Tedy ideální velikost pro natažení přes trika nebo mikinu. Při nošení nijak neomezuje v pohybu. Což je skvělé. Já si zvolil velikost L při výšce 174 cm. Je tak dostatečně velká pro outdoorové aktivity a dovoluje mi dostatečně vrstvit. Pro nošení do města nebo na vycházky by klidně zvolil velikost M.

Polopřiléhavý střih je tak akorát pro přetažení přes více spodních vrstev .
Polopřiléhavý střih je tak akorát pro přetažení přes více spodních vrstev .

Další vychytávky

Tepelný komfort zvyšuje strečový elastický spodek (elastická manžeta) a vnitřní manžety v rukávech. Když je opravdu zima, dojde na zateplenou kapuci, která pěkně sedí i bez stahování a zvládne přetažení i přes lezeckou helmu. Kapuce nemá žádné stahování, ale je pěkně střižená a na čele má pod malým štítkem elastický klín, který ji pěkně fixuje na hlavě. Kapsy jsou zateplené, rozuměj, že izolace je z vnější strany kapsy, takže je možno si ruce v těchto kapsách zahřát. Zapínají se odspoda směrem nahoru. Opět opatřeny táhly pro lepší úchop. Límec chrání krk a příjemně sedí bez škrábání či tlaků. Zip je v části, která doléhá ke krku navíc podložen vnitřní manžetou z příjemného materiálu.

Detail natažené kapuce u bundy SALOMON OUTLINE DOWN
Detail natažené kapuce u bundy SALOMON OUTLINE DOWN

Materiály

Materiál Pertex® Quantum je lehký a příjemný na dotek. DWR úprava držela po celou dobu testování. Zip je jemný spirálový a jednocestný s jedním jezdcem. Drobné lankové táhlo jezdce výrazně zlepšuje i úchop v rukavicích.

Zabalení do kapsy pro transport, uskladnění nebo jako polštářek - SALOMON OUTLINE DOWN
Zabalení do kapsy pro transport, uskladnění nebo jako polštářek – SALOMON OUTLINE DOWN

Testování

Testováno mimo jiné na sólo seakayakové výpravě z Lipna do Prahy (306 km), na podzimních skalách a výpravách. Bunda mi výrazně pomáhala při zastávkách a kempování i pod bodem mrazu. Protože se jedná o bundu na testování, tak jsem ji opravdu nešetřil! Při lezení jsem balil bundu do kapsy a pomocí smyčky (bunda po zabalení nemá žádné poutko na pověšení) fixoval na sedák a při jištění hodil bundu na sebe.

Díky šití se peří nesesypává a na exponovaných místech je použita syntetická izolace - SALOMON OUTLINE DOWN
Díky šití se peří nesesypává a na exponovaných místech je použita syntetická izolace – SALOMON OUTLINE DOWN

Verdikt testera

Jedná se o dobře střiženou izolační/zateplovací bundu, která poskytuje extra tepelný komfort. Peří se nesesypává díky prošití. Exponovaná místa jsou zateplena syntetickou izolací. Kapuce má skvělý střih a dobře sedí. Kapsy jsou zateplené a do pravé z nich lze bundu zabalit a mít ji tak kdykoliv po ruce, když se ochladí.

Ideální zateplovací vrstva při odpočinku - SALOMON OUTLINE DOWN
Ideální zateplovací vrstva při odpočinku – SALOMON OUTLINE DOWN

Další informace

SalomonHistorie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: