Recenze: SALOMON OUT NIGHT 28+5 W – opravdu univerzální batoh

Recenze: SALOMON OUT NIGHT 28+5 W – opravdu univerzální batoh

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku OUT NIGHT 28+5 W – opravdu univerzální batoh
Základní rozdělení podle pohlaví Dámský
Určení batohu lezecký
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Objem batohu 33 l
Hmotnost 742 g
Velikost zad XS
Délka zad dodává se ve velikostech S/M a M/L
Barevné varianty Canton/Yucca, Lilac Gray
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ne
Oddělené komory ne
Držák na helmu ano
Místo pro lavinovou výbavu ne
Výbava 1 Odnímatelné víko
Výbava 2 Kapsy na ramenních popruzích
Infocena 2990 Kč
Dodává SALOMON CZ
Více info na www.salomon.cz

Zaujalo mě

  • Velmi nízká hmotnost batohu
  • Boční vstup
  • Snadno snímatelné víko
  • Snadné zapínání hrudního pásu
  • Kapsička na lahev na ramenním popruhu

Shrnutí recenze

Lehký batoh, který umožňuje pohodlně se sbalit na dvoudenní výlet. Díky modernímu designu se speciálním systémem popruhů se dokonale přizpůsobí vašemu tělu. Co ještě umí a na co je vhodný se dozvíte v naší recenzi Světa outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Ultralehký batoh vyvinutý speciálně pro ženy je určený na jedno až dvoudenní túry a velikost 28 + 5 litrů tomu přesně odpovídá. Batoh je z lehkého a lehce elastického materiálu, takže jeho zabalení nepředstavuje žádný problém. A na jaké další aktivity se tento krasavec ještě hodí? Přečtěte si tuto recenzi Světa Outdooru a uvidíte sami.

Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W sbalený na výlet.Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W sbalený na výlet.

Vrchní přístup do batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 W.Vrchní přístup do batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 W.

Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W je vhodný i na vícedélky.Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W je vhodný i na vícedélky.

Popruhy a uchycení materiálu

Batoh má na jednom popruhu kapsičku na bidon, který není součástí batohu a na druhém menši kapsičku na zip na doklady nebo telefon. Na bederním pásu jsou umístěny dvě praktické kapsičky na zip a pás se zapíná na klasickou přezku. Oproti tomu na hrudním pásu chybí píšťalka. Zapíná se podobně jako trailové vestičky, tzn. rozepnutí i zapnutí hrudního pásu je velice snadné a rychlé. Batoh má poutka na snadné upnutí trekových hůlek nebo cepínu. Popruhy jsou snadno nastavitelné a lze je jednoduše povolovat i utahovat za chůze. Někdy to jde bohužel až moc snadno, a tak pokud do batohu naložíte větší váhu, lehce se při chůzi povolují.

Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W disponuje odnímatelným víkem o objemu 5 l.Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W disponuje odnímatelným víkem o objemu 5 l.

Praktické kapsičky na popruzích batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 W - jedna na bidon, druhá na třeba sváču.Praktické kapsičky na popruzích batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 W – jedna na bidon, druhá na třeba sváču.

Kapsičky na bederním pásu batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 W třeba na kapesníky nebo outdoorové drobnosti.Kapsičky na bederním pásu batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 W třeba na kapesníky nebo outdoorové drobnosti.

Vlastní batoh

Batoh je vyroben z jemného, velice elastického materiálu, takže se přizpůsobí téměř všemu, co do něj chcete dát. Doporučují batoh příliš nepřetěžovat, ale na dva dny, na které je batoh této velikosti určen, to ani není potřeba. Vstup do batohu je vrchní, ale na jedné straně je i boční zip pro snadnější přístup. Z druhé strany je kapsa, která zasahuje do téměř celého předku batohu a lze do ní umístit doklady, případně dokumenty, které nechcete zmačkat, ale i například vlhké plavky, nebo malý ručník, protože tkanina pěkně větrá a věci v kapse uschnou. Uvnitř batohu je pouze jedna komora, ale v zadní části se nachází pouzdro na hydrovak, který ale, stejně jako bidon, není součástí batohu. Vrchní část se stahuje klasicky šňůrkou, v případě odejmutí víka je zde látková krytka, aby to batohu nemohl sáhnout kdejaký nenechavec. Je potřeba si dávat pozor na déšť, protože batoh neobsahuje pláštěnku a díky jemné lehké látce snadno promokne.

Kompletní fotogalerie SALOMON OUT NIGHT 28+5

Víko

Víko o objemu 5 l je snadno odnímatelné, nelze ho použít samostatně jako ledvinku například. Má prostornou kapsu z venku, ale i skrytou zespoda víka na cennosti a drobnosti. Bez víka má batoh objem 28 l.

Zádový systém

Zádový systém batohu SALOMON OUT NIGHT 28+5 je vyvinut přímo pro dámy. Konstrukce je odlehčená, dobře větrá a je pouze textilní, tzn. nenajdeme v ní ani kovové ani plastové výstuhy. To klade nárok na pečlivé zabalení, protože je dobré, když batoh drží válcovitý tvar. Na druhou stranu odlehčená zádová konstrukce umožňuje přizpůsobení batohu zádům jednotlivých uživatelek batohu. Ramenní popruhy jsou vyztužené, stejně tak bederní pás, takže se snadno předchází otlakům a oděrkům.

Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W je ideální pro holky, kterým to ladí.Batoh SALOMON OUT NIGHT 28+5 W je ideální pro holky, kterým to ladí.

Testování

Batoh jsem testovala při dálkovém pochodu a při lezení. Vzhledem k jeho váze bych ho doporučila i na vícedélky, i když při delším nástupu k cestě by mohl být problém s váhou materiálu. Při cca dvacetihodinovém pochodu, kdy jsem do batohu zabalila svačinku a náhradní oblečení, obstál na výbornou. Dodává se v černé a mint barvě, takže si vyberou i slečny, co mají rády in barvičky. Skvěle totiž ladí k botám SALOMON OUTLINE GTX W.

Další informace

Salomon

Historie značky Salomon se datuje do roku 1947, kdy ve francouzských Alpách vznikla. Salomon vyrábí špičkové outdoorové vybavení zejména na lyžování a běh, ale i na treking, horolezectví a v kolekci najdeme i lifestylové produkty. Mezi jejich top produkty patří výrobky ze série S-LAB.
www.Salomon.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: