Recenze: Rock Empire Beetle Bag – chytrý lanobatoh

Recenze: Rock Empire Beetle Bag – chytrý lanobatoh

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Beetle Bag – chytrý lanobatoh
Typ výrobku lanobatoh
Použití lezeckého vybavení na lezeckou stěnu, na skály
Rozdělení podle pohlaví Unisex
Materiál 1 PES
Materiál 2 PAD
Materiál 3 YKK zip
Hmotnost 836
Barevné varianty černá
Velikostní varianty UNI
Výbava 1 Odepínatelná zádová část
Výbava 2 Poutka
Výbava 3 4 kapsy
Infocena 2390 Kč
Dodává HUDY
Více info na www.rockempire.cz

Zaujalo mě

  • Pohodlné nošení
  • Vyjímatelná podložka na sezení
  • Počet kapes
  • Jednoduché uložení lana
  • Vyrobeno v Česku

Shrnutí recenze

Jaký je nový lanobatoh Rock Empire Beetle Bag, který nemá plachtu na lano? A jak to bez ní může fungovat? Dozvíte se v naší recenzi chytrého lanobatohu.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Jednoduchý, odolný batoh pro skalkaře a sportovní lezce je ideálním kompromisem mezi robustním tahačákem a skalkařským batůžem nebo vakem na lano s lanoplachtou. Jaký je tedy tento kříženec?

Odolný materiál kvalitně chrání lanobatoh Rock Empire Beetle Bag.Odolný materiál kvalitně chrání lanobatoh Rock Empire Beetle Bag.

Odolný materiál na exponovaných místech lanobatohu Rock Empire Beetle Bag.Odolný materiál na exponovaných místech lanobatohu Rock Empire Beetle Bag.

Uložené 60m lano v Rock Empire Beetle Bag.Uložené 60m lano v Rock Empire Beetle Bag.

Popis

Na první pohled jednoduchý batoh do skal, který je však vyroben z odolného materiálu a skrývá uvnitř i z venku spousty vychytávek. Vstup do hlavní komory batohu je zádovou částí. Záda jsou však kompletně odepínatelná a při otevření hlavní komory jsou vždy navrchu. Zabrání se tak zašpinění oblečení po nahození na hrb. Takže jej můžete odložit vedle batohu nebo si na něj klidně sednout, protože obsahuje pěnovou karimatku. A z vnitřní strany prostornou zipovou kapsu. Po úplném odepnutí nebo pouhém rozepnutí vstupu se dostanete do hlavní komory, která je ze světlého materiálu a je tedy uvnitř dost světla a na vše je dobře vidět. Uvnitř je dvojice kapes a poutek. Do dvou zipových kapes můžete schovat drobné věci. Já tam ukládám papírové kapesníčky (Asi mi rozumíte, že?). Spárové rukavice. Tejpu. Tyčinky. Doklady. Do dvou menších drobných poutek můžete uvázat konce lana. Osobně bych volil jinou barvu, než je celý vnitřní prostor lanobatohu. Do dalších dvou materiálových poutek cvakám jistítka, volné karabiny, majlonku jako prchačku, apod.

Kompletní fotogalerie Rock Empire Beetle (23)

Pro lepší zapínání víka či stlačení matroše v lanobatohu můžete použít vnitřní popruh s kovovou sponou. Za tento zapnutý popruh i lanobatoh pod skalami přenáším. V podstatě jej přenáším jako piknikový košík.

Skaláku ve Skaláku v batohu Rock Empire Beetle Bag se daří dobře.Skaláku ve Skaláku v batohu Rock Empire Beetle Bag se daří dobře.

Kapacitu uvádí výrobce, jako že pojme až 100m lano. Já nosil 60m lano a přidal jsem kompletní lezecké cajky, včetně lezeček a dokonce i helmy. V případě, že mám opravdu nabaleno na lezení včetně čoků a kompletní sady friendů nebo kompletní armády smyček + 3 ufa na písek, dostanu do batohu už jenom 60m lano. Do velké venkovní kapsy, která je 3D dávám průvodce, foťák, telefon. Tahle kapsa je opravdu nafukovací.

A málem bych zapomněl na ještě jedno venkovní materiálové poutko. Tak to používám na odložení materiálu (poloautomatické jistítko, šroubovačky, apod.), který si neberu na ostré pokusy a nechci, aby se válelo na zemi či volně v batohu. Někdo jiný si do něj může při přesunu třeba cvaknout lezečky.

Dvě menší kapsy uvnitř lanobatohu Rock Empire Beetle Bag jistě využijete.Dvě menší kapsy uvnitř lanobatohu Rock Empire Beetle Bag jistě využijete.

Lano leží v lanobatohu Rock Empire Beetle Bag jako v koši a nikam ani ve svahu neutíká.Lano leží v lanobatohu Rock Empire Beetle Bag jako v koši a nikam ani ve svahu neutíká.

Oblečení uložené ve velké vnitřní kapse na zádové části lanobatohu Rock Empire Beetle Bag.Oblečení uložené ve velké vnitřní kapse na zádové části lanobatohu Rock Empire Beetle Bag.

Jak s lanem

Díky stabilní konstrukci a velké ploše otevřeného vstupu lze při jištění podávat lano přímo z batohu a stejně tak při dobírání a stahování dávat lano rovnou do něj. Batoh drží tvar a vypadá jako hranatý koš, do kterého ukládáte či házíte veškerý lezecký materiál. Lanoplachta není tak třeba. Rychle jsem si na tento fakt zvyknul a bez plachty se naučil žít.
Ramenní popruhy jsou jednoduché, ale pohodlné. Žádné otlaky či nepohodlí při nošení. Vypadají jako nohavičky ze sedáku – polstrování s lemovkou. Horní masivní madlo bych udělal větší tak, aby se mi tam vešla celá ruka a to i přesto, že pravděpodobně není určeno pro dlouhodobé přenášení na velké vzdálenosti.

Uložené 60m lano v Rock Empire Beetle Bag.Uložené 60m lano v Rock Empire Beetle Bag.

Pro snadnější zapnutí víka nebo pro snadné přenesení se dá využít vnitřní popruh se sponou.Pro snadnější zapnutí víka nebo pro snadné přenesení se dá využít vnitřní popruh se sponou.

Zádová část lanobatohu Rock Empire Beetle Bag se dá takto odpojit a využít třeba na sednutí.Zádová část lanobatohu Rock Empire Beetle Bag se dá takto odpojit a využít třeba na sednutí.

Hodnocení

V jednoduchosti je síla. Lanobatoh Rock Empire Beetle Bag je hlavně odolný pracant ve kterém odnesete materiál včetně lana do skal. Odepínací víko, které lze použít jako sedátka je dobrý nápad.  A koncept „BEZ PLACHTY“ sice nemusí každému vyhovovat, ale osobně mi lanoplachta nijak nescházela. Beetle je zkrátka „ready to climb“.

Vnitřní plastová karabinka na klíče ve velké vnější 3D kapse lanobatohu Rock Empire Beetle Bag.Vnitřní plastová karabinka na klíče ve velké vnější 3D kapse lanobatohu Rock Empire Beetle Bag.

Další informace

Logo ROCK EMPIRE.

Český výrobce lezeckého a outdoor vybavení z Benešova nad Ploučnicí v severních Čechách. Rock Empire poskytuje kvalitu, snadnou dostupnost, dobrou cenu a vysokou užitnou hodnotu. Lidé, kteří v této firmě pracují, dobře znají své řemeslo. Většina z nich jsou aktivní sportovci a tráví v přírodě svůj volný čas, pokud jim to práce umožní.
www.rockempire.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: