Recenze: Rock Empire 3B Akatta – univerzální sedák

Recenze: Rock Empire 3B Akatta – univerzální sedák

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Sedák 3B Akatta
Typ výrobku Sedací úvazek
Použití lezeckého vybavení na lezeckou stěnu, na skály, na ledolezení, na lezení v horách
Rozdělení podle pohlaví Pánský
Hmotnost 350 g
Barevné varianty modrá
Velikostní varianty XS, S, M, L, XL
Výbava 1 Norma: EN 12277
Výbava 2 Počet poutek: 4 + 2 carry sloty + 1 tahací oko
Infocena 1550 Kč
Dodává HUDY
Více info na www.rockempire.cz

Zaujalo mě

  • Odvětraný bederní pás
  • QB spony
  • Tahací oko
  • Materiálové sloty

Shrnutí recenze

3B Akatta je plně nastavitelný třísponový úvazek českého výrobce Rock Empire. Co nabízí tento sedák a jak jsme ho testovali se dozvíte v naší recenzi Světa Outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

3B Akatta je plně nastavitelný třísponový úvazek. Určen je pro sportovní lezení, vícedélky a hory.

Designovým prvkem je jasná lemovka a dělená záda - Rock Empire 3B Akatta.Designovým prvkem je jasná lemovka a dělená záda – Rock Empire 3B Akatta.

Popis

Na první pohled mě zaujala dělená záda, která se už u sedáků několikrát jako konstrukční řešení objevilo. Tohle řešení je funkční. Pohodlné sezení v sedáku tak zajišťují v pase čtyři nosné lemovky a na nohavičkách dvě lemovky a nosný popruh. A v kombinaci s prodyšným polstrováním, které je dostatečně tuhé, rozkládá tlak na velkou plochu. I dlouhodobé sezení v něm bylo v pohodě. Nebyl problém sedět u kruhu a dobírat i dva druholezce.

Dělený pas, perforované polstrování a držák na plastovou karabinu - Rock Empire 3B Akatta.Dělený pas, perforované polstrování a držák na plastovou karabinu – Rock Empire 3B Akatta.

Dvojitá lemovka a nosný popruh dohromady s polstrováním zajišťuje dostatečný komfort i při dlouhém sezení - Rock Empire 3B Akatta.Dvojitá lemovka a nosný popruh dohromady s polstrováním zajišťuje dostatečný komfort i při dlouhém sezení – Rock Empire 3B Akatta.

Detail na dělená záda sedáku Rock Empire 3B Akatta.Detail na dělená záda sedáku Rock Empire 3B Akatta.

Spony

QB hliníkové spony mají příjemný chod. Na nohavičkách chodí opravdu hladce. Popruh v pase je silnější a v hliníkové sponě chodí o něco hůř. Všechny spony jsou rozebíratelné.

Detail hliníkové spony QB na sedáku Rock Empire 3B Akatta.Detail hliníkové spony QB na sedáku Rock Empire 3B Akatta.

Detail hliníkové spony QB, kterou popruhy chodí hladce - Rock Empire 3B Akatta.Detail hliníkové spony QB, kterou popruhy chodí hladce – Rock Empire 3B Akatta.

Tři spony QB dovolují dobře sedák nastavit - Rock Empire 3B Akatta.Tři spony QB dovolují dobře sedák nastavit – Rock Empire 3B Akatta.

Poutka a tahací oko

Lezecký materiál je možno navěsit na dva páry výtečně tuhých poutek. Mezi poutky v páru je však překvapivá mezera, která posouvá zadní pár poutek nezvykle dozadu. Jednak je trochu o zvyku brát materiál ze zadních poutek a při lezení v komíně to trochu s materiálem drhne. Je totiž mezi nimi prostor na slot pro materiálovou karabinu HELPER. Ta slouží k uložení například ledovcových šroubů, apod.

Kompletní fotogalerie Rock Empire 3B Akatta

Zadní tahací oko s nosností 50 kg je ploché a netlačí ani pod batohem. Gumové popruhy od nohaviček jsou též odepínatelné pomocí klasické plastové spony s trojzubcem. Jisticí oko je v barvě lemovky, a sedák tak působí barevně jednotně. Navazovací body jsou zesílené extra materiálem.

Tuhé materiálové poutko sedáku Rock Empire 3B Akatta.Tuhé materiálové poutko sedáku Rock Empire 3B Akatta.

Zadní materiálové poutko a fixace gumiček - Rock Empire 3B Akatta.Zadní materiálové poutko a fixace gumiček – Rock Empire 3B Akatta.

Překvapivě veliká mezera mezi poutky - Rock Empire 3B Akatta.Překvapivě veliká mezera mezi poutky – Rock Empire 3B Akatta.

Hodnocení

Sedací úvazek Rock Empire 3B Akatta je opravdu pohodlný úvazek. Polstrování, popruhy a lemovky dobře rozkládají tlak v pase i na nohách. Celá konstrukce nijak neomezuje v lezení. Na posunutá materiálová poutka jsem si musel zvyknout a je to čistě subjektivní pocit.

Dlouhodobé sezení je v sedáku Rock Empire 3B Akatta pohodlné.Dlouhodobé sezení je v sedáku Rock Empire 3B Akatta pohodlné.

Další informace

Rock Empire

FEEL THE ROCK. ROCK EMPIRE.

V roce 2019 ROCK EMPIRE změnil logotyp. Nové logo je minimalistické, výrazné a energické. Pracuje s moderním razantním písmem a zářivou oranžovo-červenou barvou. Nové logo je křížek. Jednoznačný, celosvětově rozpoznatelný a obecně sdělný symbol. Kříž má mnoho významů, od keltského symbolu pro „strom života“, symbolu orientace v prostoru a času, harmonii protikladů atd. Křížek je pro nás označením místa, cíle, dosažením kóty, dokázaného (si), je symbolem pro pevný bod, na který se lze spolehnout a od něhož se můžeme odrazit dál… a TO JE ROCK EMPIRE.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: