Recenze: Red Chili Voltage – lezečky

Recenze: Red Chili Voltage – lezečky

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Voltage - lezečky
Určení lezečky
Pohlaví Unisex
Hmotnost 550
Barevné varianty žluto-zelená
Infocena 2299 Kč Kč
Dodává VAUDE CZ
Více info na www.redchili.de

Zaujalo mě

  • Protisměrné suché zipy
  • Absence jazyka
  • Ostré hrany
  • Drží tvar

Shrnutí recenze

Lezečky Red Chili Voltage byly speciálně navrženy pro převislé cesty a náročné extrémní bouldery. Jak se nám v nich lezlo se dozvíte v recenzi Světa Outdooru.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Lezečky Red Chilli Voltage jsou určené pro převislé cesty a extrémní bouldery.

Lezečky Red Chili Voltage drží svůj tvar, i když s nimi lezete už nějaký čas.Lezečky Red Chili Voltage drží svůj tvar, i když s nimi lezete už nějaký čas.

První dojem

Jako každé nové lezečky, i tyto tlačí. Ale když už je máte na noze, stojí to za to!

Výrazné zapínání na protisměrné suché zipy - Red Chili Voltage.Výrazné zapínání na protisměrné suché zipy – Red Chili Voltage.

Lepička

Podrážka je z tvrdé gumy Vibram XS Grip, drží tvar a hrany jsou pořádně ostré. Můžete zašpičkovat či hranit a tyto boty drží. Nad gumovou částí lezečky je kůže, která je měkká a pohodlná.

Ostrá hranka a silná lepička na lezečkách Red Chili Voltage.Ostrá hranka a silná lepička na lezečkách Red Chili Voltage.

Jazyk a zapínání

Místo jazyka má lezečka Voltage všitou velmi elastickou až síťovou látku pro dobré odvětrání. Tato látka je opatřena malým očkem z kůže pro lepší držení při obouvání. Lezečky nemají tkaničky, ani nejsou nazouvací, ale mají suchý zip. Kdo se stále bojí suchého zipu, že nedrží. Bát se nemusí, drží velmi dobře, i když už mu nějaký ten pátek je. Mluvím z vlastní zkušenosti. U tohoto zapínání na suchý zip se mi líbí, že suché zipy jsou protisměrné. Jeden je našitý napravo a druhý nalevo. Oba jsou protaženy kovovým okem a pak už jen stačí zalepit. Díky protilehlému našití máte lezečku na noze s maximálním držením. Na patě, která je dvojitě předepjatá,  se mi líbí našití rovnou dvou poutek pro snazší obouvání. Na každý ukazováček jedno. Ještě by to chtělo třetí ruku, která by podržela onu síťovanou látku místo jazyka, ta má tendence se rolovat při obouvání. Prostě ji po obutí musíte narovnat, ona se ihned díky své elasticitě stáhne a přelepit ji suchými zipy. S těmito lezečkami jsem zkoušela lézt hned na několika materiálech během lezeckých zájezdů. I po mnohých použitích lezečky Red Chilli Voltage stále drží svůj tvar.

Suché zipy u lezeček Red Chili Voltage prochází kovovými oky.Suché zipy u lezeček Red Chili Voltage prochází kovovými oky.

Detail na přední poutko, které usnadňuje nazouvání lezeček Red Chili Voltage.Detail na přední poutko, které usnadňuje nazouvání lezeček Red Chili Voltage.

Zapínání lezeček Red Chili Voltage je dva protichůdné suché zipy a díky tomu perfektně drží.Zapínání lezeček Red Chili Voltage je dva protichůdné suché zipy a díky tomu perfektně drží.

Testování

První lezení bylo po starých a olezených chytech, jejichž drsnost povrchu už není, co bývala. Při lezení jsem použila hrany, špičky i plošky, jak jsou polštářky na chodidlech. Lezečky krásně držely. A to jak na malých řezkách, tak na velkých madlech. Při lezení převisu jsem se i zkoušela zachytit patou a čekala, jestli se lezečka zuje či ne. Nezula se. Pak jsem s nimi lezla na jiné stěně, kde mají krásné nové chyty. A taky se mi krásně lezlo.

Dalším testovacím povrchem pro lezečky Red Chili Voltage byl vápenec.Dalším testovacím povrchem pro lezečky Red Chili Voltage byl vápenec.

I díky lezečkám Red Chili Voltage se zadařilo cestu zdolat.I díky lezečkám Red Chili Voltage se zadařilo cestu zdolat.

Když není vápenec vyleštěný jak zrcadlo, tak i tady lezečky Red Chili Voltage skvěle drží.Když není vápenec vyleštěný jak zrcadlo, tak i tady lezečky Red Chili Voltage skvěle drží.

Další testovaným materiálem byl vápenec. A jak je známo, často lezený vápenec pěkně klouže, hlavně ten, který už je vyleštěný jak zrcadlo. Tak tady lezečky opravdu nedržely, není se čemu divit, tady by nedržely žádné boty. Když už vápenec byl vápencem, tak boty držely. Opět, jak na malých ploškách, kde byla potřeba špička či hrana, tak pak na větších ploškách na tření. Povrch jako je žula, byl naprosto v pohodě lezitelný.

Další informace

Red Chili

Only climbers know what climbers need.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: