HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Rafiki Adore – kalhoty, které vás udrží ve hře

Recenze: Rafiki Adore – kalhoty, které vás udrží ve hře

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Zateplené kalhoty Adore
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% polyamid
Hmotnost 260 g
Náplň syntetika
Barevné varianty černá s potiskem
Velikostní varianty 34 – 42
Údaje výrobce 1 Výplň: DuPont Sorona
Infocena 2290 Kč Kč
Dodává Rafiki
Více info na www.rafiki.cz

Zaujalo mě

  • hřejivost
  • propínání
  • skladnost

Shrnutí recenze

RAFIKI Adore jsou čistě dámské zateplené převlečné kalhoty s dlouhým postranním rozepínáním určené do chladnějších nejenom lezeckých podmínek. Jsou to převlečné kalhoty, které vás zahřejí a udrží svaly v pohotovostním režimu. Snadno se oblékají a rychle sundávají. Jak se mi osvědčily při běhu či lezení?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Zima při podzimním lezení nebo lezení ledů? „Bývávalo :)„. Se zateplenými „převlečnými“ kalhotami Adore od firmy Rafiki Vám už zima nebude. Jsou velmi skladné, nic neváží, ale přesto hřejí. Protože mají kvalitní výplň DuPont Sorona. Pevná guma v pase zaručí, že drží, kde mají. Rozepínání díky kvalitním zipům YKK skoro až ke kyčlím dovoluje větrání nebo oblečení i přes boty, když je potřeba. Švy na kolenou dovolují jejich bezproblémové ohýbání a celkem čtyři kapsy, z toho dvě zadní na suchý zip, zase uschování nejpotřebnějších věcí.

Detail zakončení nohavic kalhot Rafiki Adore.Detail zakončení nohavic kalhot Rafiki Adore.

Kalhoty Rafiki Adore se dají rozepnout až ke kyčlím.Kalhoty Rafiki Adore se dají rozepnout až ke kyčlím.

Ve strnulé pozici jističe vám zima díky kalhotám Rafiki Adore nebude, i když není zrovna teplo.Ve strnulé pozici jističe vám zima díky kalhotám Rafiki Adore nebude, i když není zrovna teplo.

Popis

Když se mi poprvé dostaly do rukou zateplené „převlečné“ kalhoty Adore Rafiki, byla jsem příznivě překvapena jejich zanedbatelnou hmotností a skladností. Kalhoty se lehce poskládají a zaberou minimum místa v batohu, o hmotnosti ani nemluvím, ta „žádná“ není. A to vše díky kvalitní výplni DuPont Sorona. Kalhoty se stanou kalhotami až po vybalení, kdy nabudou objem vzduchem.  V pase jsou opatřeny širokou pevnou prošívanou gumou, díky které se nehnou. A pozor – neškrtí.

Kompletní fotogalerie Rafiki Adore

Na zadní straně najdete dvě kapsy, obě na kvalitní suchý zip. Jednu krásně ozdobenou hvězdičkami. Na přední straně kalhot jsou také dvě kapsy, ale už bez zipu. Vedle jedné z nich se vyjímá logo Rafiki. Na kolenou se nachází švy šité tak, aby nic nebránilo v ohýbání kolen. Ze zadní strany kolen je také šev, tentokrát příčný, který taktéž napomáhá bezproblémovému pohybu. Kalhoty jsou zakončeny jen švem, žádná gumička, stahování, nic takového. Z vnitřní strany nohavic je látka našita do oblouků, takže při chůzi o sebe nohavice nešoupají. Po bocích obou nohavic je kvalitní zip YKK, díky kterému nohavice rozepnete až ke kyčlím. Na levé nohavici je nápis Rafiki, který kalhotám dodává šmrnc.

Protože kalhoty Rafiki jsou ze šusťáku, sníh a vítr vám nevadí.Protože kalhoty Rafiki jsou ze šusťáku, sníh a vítr vám nevadí.

Při celodenním jištění na ledech kalhoty Rafiki Adore opravdu zahřejí.Při celodenním jištění na ledech kalhoty Rafiki Adore opravdu zahřejí.

Takto sedí kalhoty Rafiki Adore přes zadek.Takto sedí kalhoty Rafiki Adore přes zadek.

Testování

Kalhoty jsou vhodné pro chladnější jarní či podzimní počasí pro udržení tepla. Jsou vhodné před běháním nebo po běhání, kdy udrží svaly v teple. Samozřejmě je můžete vzít i na běžky, kalhoty jsou šusťákové, takže jen tak neprofouknou a sněhové vločky pro tento materiál také nejsou žádný problém. Nebo pro první jarní nebo pozdní podzimní lezení. V pozici jističe jsem je měla, až na lezení jsem je sundala. Zato při lezení ledů jsem je měla po celý den a sundala jsem je až večer na chatě.

Detail nápisu Rafiki a kvalitního zipu YKK.Detail nápisu Rafiki a kvalitního zipu YKK.

Hodnocení

Tyto zateplovací kalhoty jsou vhodné pro několik sportů naráz. Od jarního běhání, lezení, kdy potřebujete mít svaly v teple – až po zimní sporty, kdy potřebujete opravdu zahřát. Převlečné zateplené kalhoty Adore Rafiki nezaberou žádné místo a skoro nic neváží. To vše díky výplni DuPont Sorona. Mají celkem čtyři kapsy, které se taky hodí. Prozíravě šité švy na kolenou dovolují volnost pohybu a zipy po bocích nohavic větrání, když je třeba. Jsem hodně zimomřivá, a tak jsem zateplené kalhoty ocenila hlavně při lezení, do kterého jsem se letos na podzim znovu opřela.

Švy na kolenou kalhot Rafiky dovolují volnost pohybu při ohýbání kolen.Švy na kolenou kalhot Rafiki dovolují volnost pohybu při ohýbání kolen.

Další informace

Logo RAFIKI.

Rafiki – oblečení pro lezce vyráběné lezci www.rafiki.cz FB www.facebook.com/rafiki.climbinglife

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: