RECENZE: QUECHUA MH 950 – PÁNSKÉ TURISTICKÉ KALHOTY A KRAŤASY V JEDNOM

RECENZE: QUECHUA MH 950 – PÁNSKÉ TURISTICKÉ KALHOTY A KRAŤASY V JEDNOM

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Pánské turistické kalhoty 2v1 MH 950
Druh sportu outdoor
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí letní
Materiál 1 Polyamid
Materiál 2 Elastan
Materiál 3 Polyester
Hmotnost 340 g
Barevné varianty Černá / Černošedá
Velikostní varianty M, M/L, L, XL
Výbava 1 Odepínací nohavice
Výbava 2 Stahování v pase
Infocena 1299 Kč
Dodává Decathlon
Více info na www.decathlon.cz/

Zaujalo mě

  • Řešení s odepínáním nohavic bez nutnosti zouvání
  • Stahování v pase
  • Příjemný elastický materiál

Shrnutí recenze

Tyto kalhoty mají střih slim. Materiál je pružný. Kalhoty mají tvarovaná kolena a všitý díl v rozkroku pro maximální volnost pohybu. Vyrobeny jsou z lehkého syntetického materiálu. Vodoodpudivá úprava horní části kalhot zajistí, že se výrobek promočí pomaleji. Nejsou rozhodně nepromokavé. Hlavním bonusem je „revoluční“ odepínání nohavic a ukládání do speciálních kapes k tomu určených. Bez nutnosti sundávat boty.

PODROBNÝ POPIS

NOHAVICE

Kdyby Houdini potřeboval předvést kromě zmizení nebo vyproštění ze svěrací kazajky ještě nějaký bonusový trik, stačily by mu k tomu kalhoty MH 950. Diváci by užasli nad způsobem, jak to provedl. Bez nutnosti zouvání před jejími zraky by v několika vteřinách vytvořil z kalhot kraťase a obráceně. Odepnuté nohavice se ukládají do integrovaných kapes na stehnech kalhot. Nebo vlastně kraťasů? Tyto kapsy je možno zajistit extra drukem, který je podložen kontrastním červeným materiálem. Takže se jen tak nevytrhne a snadno ho naleznete.  Tento trik je kromě bi-strečového materiálu s vysokým podílem elastanu a integrovaného stahování v pase asi největším bonusem těchto pánských turistických kalhot.

Oblečen - neoblečen s kalhotami QUECHUA MH 950
Oblečen – neoblečen s kalhotami QUECHUA MH 950

MATERIÁL

Rychleschnoucí výrobek je vyroben z materiálu, který i při velké námaze nebo promočení velmi rychle schne. Je elastický. Na několik místech je materiál ještě opatřen ventilačními otvory. A to především na zádech, bocích a v podkolení. Spodní lem kalhot je lepený bez švů, takže by se neměl párat. Jo a v Decathlonu pracují na tom, aby co nejdříve byl i tento produkt ekologický šetrný.

Když se oteplí není nic jednoduššího než udělat z kalhot QUECHUA MH 950 kraťase
Když se oteplí není nic jednoduššího než udělat z kalhot QUECHUA MH 950 kraťasy

STŘIH

Střih je atletický a kalhoty nikde neodstávají. V pase je opatřen ještě extra elastickým a nastavitelným stahováním. Kromě toho i osmi poutky na protažení řemenu. Zapínání poklopce je řešeno překvapivě krátkým zipem. A jeho zajištění je pomocí druku a suchého zipu. Takže pro pány je nutno vždy rozepnout celé kalhoty. Všitý díl v rozkroku dává maximální volnost pohybu. Takže nohu můžete dát i za hlavu, když to dokážete! Jako třeba ten Houdini.

Atletický SLIM střih nohavic QUECHUA MH 950
Atletický SLIM střih nohavic QUECHUA MH 950

KAPSY

Na kalhotách naleznete dvojici klasických kapes, které lze zajistit YKK zipem, který se zapíná odspodu směrem nahoru. Opatřen je krátkým sklopným táhlem.

Menší táhlo zipu na kapse kalhot QUECHUA MH 950
Menší táhlo zipu na kapse kalhot QUECHUA MH 950

CELKOVÝ DOJEM

Během testování nás zaujala především pohodlnost a elasticita materiálu. A ani v květnových vedrech nebyl pobyt v dlouhých kalhotách nepříjemný a co hlavně? Nohavice se daly během několika vteřin odepnout a schovat do extra kapes. A to navíc, bez nutnosti odepnuté nohavice kamkoliv ukládat nebo balit do batohu. A sundávat hlavně boty! Máte je vždy u sebe. V pohotovosti. A předvedení odepnutí nohavic, vždy ve skupince přátel nebo známých vzbudilo údiv a překvapení. Prohlédněte si kalhoty QUECHUA MH 950.

Detail zajištění nohavic - QUECHUA MH 950
Detail zajištění nohavic – QUECHUA MH 950

Další informace

Decathlon je mezinárodní rodinná firma, která se už od r. 1976 snaží zpřístupnit sport co nejvíce lidem. Pobočky má ve 30 zemích, a od r. 2010 působí i v České republice, kde má v současné době 25 prodejen.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: