Recenze: Quechua MH 920 – dámská hybridní mikina pro aktivní pohyb

Recenze: Quechua MH 920 – dámská hybridní mikina pro aktivní pohyb

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Quechua MH 920
Druh sportu běh, outdoor, skialp, běžecké lyžování, lezení
Druh oblečení mikina
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 polyester
Materiál 2 elastan
Materiál 3 polyamid
Hmotnost 480 g
Barevné varianty modrá
Velikostní varianty XS–XL
Výbava 1 prodyšný úplet
Výbava 2 otvor na hodinky
Výbava 3 otvor na culík
Výbava 4 laserové mikronářezy na zádech
Infocena 1999 Kč
Dodává Decathlon
Více info na www.decathlon.cz/

Zaujalo mě

  • velmi lehká a hřejivá
  • otvor na hodinky
  • střih kapuce
  • otvor na culík

Shrnutí recenze

Lehká hřejivá fleecová mikina QUECHUA MH 920 se rychle stala mojí nejlepší podzimní kamarádkou. Získala si mě svojí funkčností, designem a praktickými vychytávkami, jako je otvor na hodinky a skvěle řešená kapuce, která nikde neodstává a bez zbytečných švů a šňůrek navazuje na límec mikiny.

PODROBNÝ POPIS

Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 pohled na přední stranu.
Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 pohled na přední stranu.

Charakteristika

Dámská turistická hybridní fleecová mikina QUECHUA MH 920 je vhodná do větrného či chladnějšího počasí. Slovo hybridní není pouze způsob, jak natáhnout název, ale popisuje skvěle využitou kombinaci materiálu:

  1. Ruce, krk a přední strana mikiny, která je vystavena větru, jsou z teplejšího materiálu (izolující vata).
  2. Rukávy jsou z klasického fleecu s příměsí elastanu pro neomezený pohyb.
  3. Záda jsou odlehčená s větráním.

Nemusíte tak mít strach, že při sundání batohu budete mít na zádech kaluž potu.

Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 přední pohled.
Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 přední pohled.

Střih a vychytávky

Střih je jednoduchý, elastický, kopírující dámskou postavu s prodlouženými zády. Nikde vás nebudou tlačit zbytečné pevné švy a otravovat šňůrky na stahování. Milovníci kapuce si zde přijdou na své. Návrháři velmi dobře navázali kapuci na límec mikiny. Krk je tak v teple a kapuce nikde neodstává a příjemně hřeje. Mysleli také na to, že mikina je určena pro aktivní ženy, které často sepnou vlasy do culíku a nechali proto v kapuci otvor pro culík. Ten vás tak nebude pod kapucí tlačit. Pokud však otvor nechcete využívat, ani si nevšimnete, že na kapuci vůbec je. Další vychytávkou je otvor pro hodinky. Už žádné zbytečné vyhrnování celého rukávu, abyste se podívali, kolik je hodin nebo kolik kilometrů vám zbývá do konce túry. Pokud máte ráda ruce v teple, oceníte také otvor pro palec, díky kterému do mikiny nezafukuje. A konečně, na mikině nechybí ani tři nenápadné, ale prostorné kapsy. Jedna náprsní a dvě postranní, kam se spolehlivě vejde mobilní telefon, čelovka i nějaká drobná sváča.

Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 s Yeti.
Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 s Yeti.

Odolnost vůči rozmarům počasí

Mikina vám bude spolehlivou přítelkyní ve větru či chladu. Pokud se však chystá déšť, nezapomeňte přibalit vrchní nepromokavou vrstvu. Na základě testování dobrovolníky v terénu výrobce udává komfortní použití mikiny v rozmezí teploty 10−13 °C (bez bundy).

Testování

Osobně jsem mikinu testovala na OCR závodech, kde jsem byla vděčná za teplo před závodem, a hlavně po závodě, kdy jsem v 15ti stupních vylezla z rybníka. Při rozběhání jsem velmi ocenila otvor pro hodinky. Po závodě jsem zase díky otvoru pro culík mohla zabalit svojí mokrou hlavu do tepla a nikde mě nic nestudilo. Na druhé testování jsem vyvezla mikinu do Krkonoš. Tentokrát mě zajímalo, jak si mikina poradí s mojí termoregulací – rozumějte jestli se nebudu přehřívat při tlačení kočárku do krpálu a mikinu neustále sundávat a nandávat. K mému údivu obstála i tady. Mikinu jsem nechtěla sundávat, protože jsem byla po nemoci, ale durch triko nahoře taky nebylo žádoucí. Když začalo být teplo, stačilo mikinu rozepnout a bylo vyvětráno. Záda jsou dobře odvětrané od výroby. Jediná vychytávka, kterou bych tady ještě ocenila by byl dvojitý zip, abych mikinu mohla na odvětrání rozepnout jenom ze spodu do půlky a mít tak krk pořád v teple. Nicméně faktem je, že dvojitý zip je trend spíše u bund než mikin.

Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 díra na palec.
Dámská turistická hybridní fleecová mikina MH 920 díra na palec.

Závěr

Za mě velmi povedená fleecová hybridní mikina od značky QUECHUA. Do podzimního počasí líbivý, funkční kousek, do kterého se ráda zachumlám. Umím si představit mikinu i do chladnějšího počasí na hory jako druhou vrstvu pod nepromok. Díky své elasticitě je velmi vhodná pro aktivní jedince na turistiku, lezení, ferraty, ale třeba i pauzu na kole, kde nechcete prochladnout. Osobně se těším, že ji vyzkouším i v zimě na skialpy, až bude pořádný mrazík.

Další informace

Decathlon je mezinárodní rodinná firma, která se už od r. 1976 snaží zpřístupnit sport co nejvíce lidem. Pobočky má ve 30 zemích, a od r. 2010 působí i v České republice, kde má v současné době 25 prodejen.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: