HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Ponožek Sealskinz Walking Thin Mid

Recenze: Ponožek Sealskinz Walking Thin Mid

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Walking Thin Mid
Co je to za výrobek multifunkční outdoorové ponožky
Materiál 1 vnější vrstva: 91% nylon, 9% elastan
Materiál 2 střední vrstva: hydrofilní membrána
Materiál 3 vnitřní vrstva: 35% Merino, 34% akrylová příze, 28% polyester, 2% elastodien, 1% elastan
Údaje výrobce 1 100 % voděodolná membrána
Údaje výrobce 2 větruvzdornost
Údaje výrobce 3 vyztužená pata
Údaje výrobce 4 doživotní záruka
Infocena 1125 Kč
Dodává Martin Rak
Více info na www.sealskinz.com

Zaujalo mě

  • naprostá voděodolnost
  • vysoká propusnost potu
  • elastická úprava, zajišťující komfortní nošení
  • celoživotní záruka
  • antibakteriální úprava

Shrnutí recenze

Zázraky se dějí. Sedmimílové ponožky, se kterými lze suchou nohou brodit nebo chodit v závějích opravdu existují. Kdyby mi ještě před nedávnem někdo řekl, že když si obuji ponožky, pak si zuji trekovky a půjdu jen v těchto potokem, načež vylezu ven na břeh úplně suchý, zaťukal bych si na čelo. A hle- musím smeknout: opravdu to funguje!

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Takovým zázrakem, nad kterým žasne i srdce tuláckého veterána, jsou ponožky Sealskinz Walking Thin Mid. Celý fígl spočívá v tom, že mezi vnější a vnitřní vrstvou textilu je schovaná lehká a tenká voděodolná membrána. Ta zaručuje, že ponožky Sealskinz jsou 100 % voděodolné. Ponožky jsou vyrobeny pomocí třívrstvého materiálu technologií StrechDry, která kromě toho zajistí také větruvzdornost a prodyšnost. Vnější vrstva je mimořádně měkká díky příměsi polypropylenové tkaniny, která zvyšuje trvanlivost ponožky a není třeba se obávat, že ani po delším používání se ponožky poškodí. Samozřejmě je třeba, zvláště při chůzi jen v ponožkách, dávat pozor na ostré hrany kamenů nebo klacíky, protože stačí malá dírka a máme po výhodách StrechDry. Naopak vnitřní materiál je vyroben z příměsi Merino vlny, která napomáhá odvádění vlhkosti a tak zvyšuje uživatelský komfort.

Ani po dlouhém a náročném pochodu se noha v ponožkách Sealskinz příliš nezapaříAni po dlouhém a náročném pochodu se noha v ponožkách Sealskinz příliš nezapaří

Jasný důkaz 100 procentní voděodolnosti ponožek SealskinzJasný důkaz 100 procentní voděodolnosti ponožek Sealskinz

Bonusem ponožek Sealskinz je absolutní voděodolnostBonusem ponožek Sealskinz je absolutní voděodolnost

Testování

Ani po několikadenním používání v zimních Beskydech, kdy se v nich nastoupalo skoro 2500 metrů převýšení a nachodilo skoro půl stovky kilometrů, tak ponožky Sealskinz nepropustily ani jednou vodu. A to přesto, že jsem se nechal vyhecovat a střihl si krom chůze v botách poslední den, když už to bylo jedno, i pochod na sněhu bez bot. Poslední metry jsem pak došel dokonce korytem horského potoka. Ano, chlad od ledově studené vody a sněhu se ponožkám nepodařilo odstranit, ale od vlhkosti v jakémkoliv skupenství ponožky Sealskinz izolovaly dobře. Osvědčila se také druhá funkce jejich membrány, tedy odvádění vlhkosti od kůže směrem ven: ani po stoupání na Lysou horu nebyla kůže při následné kontrole vlhké nebo dokonce mokré.

Navth sníh, led a voda, zevnitř sucho- to je hlavní důvod, proč si pořídit ponožky SealskinzNavlhlý sníh, led a voda, zevnitř sucho- to je hlavní důvod, proč si pořídit ponožky Sealskinz

Komfort

Ponožky také lépe sedí kolem chodidla, a to díky materiálu elastanu a typu úpletu, navíc mají ploché švy, které zabraňují nepříjemnému tření a otlakům. Při chůzi i přes větší „tuhost“ než má obyčejná bavlněná ponožka, Selskinz nijak netlačí. Vnitřek ponožek je tak na nošení velmi příjemný a to i po mnohadenním používání. Své hraje i antibakteriální úprava ponožek. Outdoorové středně dlouhé ponožky Walking Thin Mid se tedy prokázaly být multifunkčními a ideálními pro každého, kdo se často pohybuje v náročných přírodních podmínkách od subtropického přes mírné klimatické pásmo až po polární oblasti. Využívat je mohou kromě pěšáků také cyklisté, terénní běžci nebo paraglideři, kteří se za svých časně ranních startech musí často brodit vysokou vlhkou trávou.

Ponožky Sealskinz přitom velmi dobře odvádí pot od nohou Ponožky Sealskinz přitom velmi dobře odvádí pot od nohou

Hodnocení

Ponožky Sealskinz jsou prostě výbornou alternativou, pokud s sebou na trek nechceme brát náhradní boty, ale hrozí, že budeme brodit či pochodovat v dešti a v těžkém terénu. Není tedy potřeba mít drahé goretexové boty, a cíle- nohy v suchu- bude dosaženo. Nejsou tedy ani zapotřebí náhradní boty nebo jiné speciální vložky do bot.

Při chůzi na sněhu se sice na ponožku zespoda přilepil sníh, ale vevnitř bylo suchoPři chůzi na sněhu se sice na ponožku zespoda přilepil sníh, ale vevnitř bylo sucho

Další informace

SEALSKINZ

Anglická značka SealSkinz je specialistou v produkci nepromokavých doplňků pro veškeré outdorové činnosti. Unikátní v nabídce produktů SealSkinz jsou speciální rukavice, čepice a ponožky určené pro cyklisty, turisty i další aktivní sportovce do nejnáročnějších klimatických podmínek.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: