HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

RECENZE: Polar A360 – chytrý náramek, který vám změří tep

RECENZE: Polar A360 – chytrý náramek, který vám změří tep

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Polar A360 BLK
Druh výbavy Sporttester, Hodinky
Materiál 1 silikon
Materiál 2 nerezová ocel
Materiál 3 tereftalát
Materiál 4 termoplastický polyuretan akrylonitril butadien styren
Materiál 5 polykarbonát
Hmotnost 34
Typ displeje TFT
Velikost displeje 13 x 27 mm
Rozlišení displeje 80 x 160 px
Doba provozu 12 dnů (bez notifikací, 1h aktivity denně)
Senzory měřič srdečního tepu, krokoměr
Barevné varianty černá, modrá, bílá a růžová
Napájení Baterie Li-Pol 100 mAh
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 23 mm
Výška 45 mm
Hloubka 13 mm
Voděodolnost nebo vodotěsnost IPX-8
Konektivita Bluetooth, USB
Infocena 5325 Kč
Dodává Potten & Pannen
Více info na www.vasekuchyne.cz/polar

Zaujalo mě

  • materiál a provedení
  • jednoduché ovládání
  • přehledné výsledky
  • notifikace z telefonu
  • výdrž baterie

Shrnutí recenze

Chytrý náramek používám již dlouho, ale kombinace se sporttestrem a měřičem tepu mě ihned zaujala. Malý displej na zápěstí poskytuje všechny informace rychle a přehledně.

PODROBNÝ POPIS

Základní popis

Polar A360 má jednoduchý design černý silikonový pásek má jemně matnou strukturu a je velice příjemný na dotek i nošení. Zapínání je řešeno provléknutím zacvakávacího konce očkem, tím je zajištěno, že náramek jen tak neztratíte. Displej pozvolně vystupuje z pásku a je ohraničený chromovanými proužky. Náramek kopíruje obvod ruky, takže nijak nepřekáží ani nepůsobí mohutným dojmem, jen část displejem je lehce vystouplá. Nad displejem je stříbrné logo Polar, které je i na nerezové sponě na druhé straně. Náramek je dostupný i v modré, bílé a růžové barvě.

Pohled z obou stranPohled z obou stran

krabice na stolePřed rozbalením

Barevné variantyBarevné varianty

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Ovládání a funkce

Náramek disponuje barevným dotykovým displejem a pouze jediným tlačítkem na spodním levém rohu. Ovládání je velice snadné a intuitivní, základní obrazovka s časem a ukazatelem denní aktivity se aktivuje pohybem ruky nebo tlačítkem. Přejetím prstu po displeji se zobrazí nabídka menu: My day, Training a My heart rate. Podržením prstu lze vybrat ze 4 druhů zobrazení hodin a procent splněné denní aktivity. Položka My day ukazuje přehled denní aktivity procenta splnění plánu, počet kroků, ušlá vzdálenost, počet spálených kalorií a počet upozornění na delší dobu nečinnosti.  Položka training v základním módu obsahuje položky Running, Walking, Cycling, Strength tr., Group exercise, Other indoor a Other outdoor. Tato položka spustí stejně jako poslední položka z menu My heart rate měřič tepové frekvence.

Čtěte také: Teorie klidové tepové frekvence. Co to tepová frekvence je a k čemu se dá při tréninku využít?

Konektivita

Při prvním připojení na nabíječku se náramek automaticky zapne a začne vyhledávat zařízení Bluetooth v okolí. Spárování s mobilním telefonem dojde během chvilky, ale je potřeba mít nainstalovanou aplikaci Polar Flow, pak jen do telefonu vložíte kód vygenerovaný náramkem a můžete jej začít používat. V případě připojení k počítači je postup obdobný, nejprve je nutné si nainstalovat aplikaci Polar FlowSync, ta však pouze zajišťuje synchronizaci a aktualizace. Veškeré údaje najdete na webových stránkách polar.com/flow. Při první synchronizaci dochází k aktualizaci náramku. Pro využívání služby Flow je potřeba se registrovat, zadáte jen svůj e-mail a heslo pro přihlášení. Dále nastavíte data pro náramek, jméno, věk, výšku a váhu, které náramek potřebuje k výpočtu optimální tepové frekvence a určení délky kroku. Naposled si nastavíte svojí denní aktivitu Level 1 pro sedavé povolání, Level 2 pro lidi, kteří jsou celý den na nohou a Level 3 pro opravdu aktivní lidi, kteří sportují každý den.

Aplikace Flow - aktivita v týdením přehleduAplikace Flow – aktivita v týdením přehledu

Aplikace Flow - výsledek aktivityAplikace Flow – výsledek aktivity

Aplikace Flow - denní aktivitaAplikace Flow – denní aktivita

Prohlédněte si další fotografie k článku…

V aplikaci lze ještě nastavit, jednotky, místo pobytu, svojí fotku a motto, to pro využívání služby spolu s přáteli, kde se můžete vzájemně motivovat a povzbuzovat. Náramek umí vzbudit v nastavený čas jemnými vybracemi na zápěstí a také zobrazovat notifikace z telefonu. Notifikace se dají nastavit formou odškrtávacího seznamu, kde vybíráte, které nechcete zobrazovat. Užitečná funkce je noční mód, kdy nastavíte čas, kdy nechcete být rušeni a náramek se pak ani nerozsvítí při pohybu ruky. Poslední volba je připojení ke službě Google Fit.

Osobní zkušenost

Náramek funguje jako takový elektronický deníček a počítá kroky, dobu nečinnosti, měří aktivitu, délku a kvalitu spánku. Po hodině sezení vyšle upozornění, že bych se měl jít projít. Většinou jsem dosáhl denní aktivity 100%, ale vyžadovalo to víc, než jen dojet do práce a domů, bylo třeba vyrazit na krátkou procházku. Naopak když jsem si šel zaběhat, moje aktivita bez problému skočila na 200%. Náramek počítá ušlé kroky a spálené kalorie, což je perfektní pro člověka, který chce zhubnout. Mobilní aplikace má kolonku s aktuální váhou, kam lze zapisovat každý den aktuální hodnotu a sledovat tak změny hmotnosti v porovnání s aktivitou. Funkce Training pak zaznamená vaše aktivity a hlavně údaje o tepové frekvenci, tím pádem nepotřebujete žádný nepohodlný hrudní pás a máte ihned přehled, v kterém pásmu se pohybujete.

Po prvním běhu jsem byl lehce skeptický k měření, a proto jsem si na další výběh vzal i hrudní pás a hodnoty jsem během aktivity rovnou porovnával. Překvapilo mě, že se lišily jen nepatrně. Řekl bych, že má náramek trochu zpoždění oproti pásu, ale pro běžný trénink to vůbec nevadí. Viditelnost na přímém slunci je slušná. Aplikace i stránky Flow účtu jsou k dispozici, pouze v několika světových jazycích a čeština mezi nimi bohužel zatím není.

Hodnocení testera

Náramek se mi líbil od první chvíle, kdy jsem viděl jeho fotku na internetu. Sám používám SmartBand a musím říct, že Polar má mnohem širší rozsah možností. Zpracování je kvalitní, příjemný materiál a dobře vyřešené zapínání, jen stříbrné lišty kolem displeje mi trochu kazí celkový dojem, ale to je spíš otázka vkusu. Náramek je lehký a na ruce nijak nepřekáží. Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Hodně se mi líbily notifikace z telefonu, člověk má stále přehled. Pokud nejde o něco důležitého, nemusí se vytrhovat z práce. Co mi u náramku chybí, je funkce chytré buzení, je škoda, že nelze využít probíhající monitoring ke vzbuzení ve vhodné fázi, používám k tomu aplikaci Sleep as android a ani s tou se mi nepodařilo náramek propojit, přitom při využití měřiče srdečního tepu by to byl dokonalý budík, protože disponuje i funkcí odložení budíku. Také se mi nepodařilo spárovat náramek s aplikací Runtastic, kde by se data z měřiče srdečního tepu také hodila, naopak by GPS v telefonu mohla doplnit informace o aktivitě. Musím pochválit výdrž baterie, která vydržela bez problémů celý týden i se zapnutými notifikacemi.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: