Recenze: Pohorky GARMONT PORDOI NUBUCK GTX M

Recenze: Pohorky GARMONT PORDOI NUBUCK GTX M

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Pohorky PORDOI NUBUCK GTX M
Určení VHT, do města, volnočasové, via ferrata, těžký treking, lehký treking
Základní vlastnosti outdoorových bot Nepromokavá
Výška bot Mid (střední)
Pohlaví Pánský
Materiál: svršek olejovaný nubuk (2 mm)
Materiál: membrána Gore-Tex Performance Comfort
Materiál: mezipodešev EVA
Materiál: podrážka Vibram Winkler
Hmotnost 1350
Velikost testované boty v UK 11
Barevné varianty olive green
Dostupné velikosti 7,5 13 UK
Stabilizační systém add
Infocena 4399 Kč Kč
Dodává Rock Point
Více info na www.rockpoint.cz

Zaujalo mě

  • systém šněrování
  • bytelná, kvalitní podrážka
  • celkově vysoký standard zpracování
  • zpevněná špička

Shrnutí recenze

Pevné. Lehké. Pohodlné. Universální. Nepromokavé. Tak lze stručně zhodnotit dojmy z novinky italské firmy Garmont. Jejich využití je opravdu široké: od vysokohorských treků přes turistické pochody a víkendový výlety v Čechách až po cesty do práce v zimě, když silničáři a údržba chodníků zaspí a všude bude ležet rozmrzlá břečka.

PODROBNÝ POPIS

Novinka od známé italské firmy Garmont na první pohled zaujme kvalitním zpracováním, umožňujícím dokonalou stabilizaci a bezpečný došlap v širokém spektru terénu od města přes les až po středoevropské a východoevropské hory.

Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.

PORDOI NUBUCK GTX M jsou universální outdoorovou obuvíPORDOI NUBUCK GTX M jsou universální outdoorovou obuví

Využití trekové a outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je velmi široké, od zpevněných cest, přes treky lesním a horským terénem.Využití trekové a outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je velmi široké, od zpevněných cest, přes treky lesním a horským terénem.

Technický popis

Špička boty je zpevněná, chránící a šetřící prsty na nohou při zakopávání nebo chůzi v kamenitém terénu.

O kvalitní, pohodlný a spolehlivý došlap se stará podrážka se vzorkem Vibram Winkler z velice přilnavé směsi MEGAGRIP zajišťující neklouzavost a stabilitu.

Díky svým vlastnostem (materiál Gore-tex, konstrukce, ale třeba i barva) a kvalitě si lze představit, že je budou používat i profesionálové v různých silových složkách.

Prvky střihu vycházejí z léty osvědčené platformy GARMONT Anatomically Directed Design (ADD) která zohledňuje anatomická specifika lidské nohy. Rozšířený prostor pro prsty, různá výška okrajů bot i polstrování hlezenních kloubů (vnější a vnitřní jsou jinak vysoko), nebo „nakřivo“ našitý jazyk s asymetrickým polstrováním eliminující jeho sjíždění do strany.

Testování

Novinka od známé italské firmy Garmont, na které se na první pohled pozná mix italské elegance a jižanského smyslu pro pohodlí, na první pohled zaujme kvalitním zpracováním, umožňujícím dokonalou stabilizaci a bezpečný došlap v širokém spektru terénu od města přes les až po středoevropské a východoevropské hory. O její pohodlnosti a okamžitému sednutí svědčí i to, že byla během týdenního přechodu západní části skotské Vysočiny testována tak říkajíc naostro, okamžitě po rozbalení z krabice a bez jakéhokoliv rozšlápnutí.

Ačkoliv se zpočátku boty jevily díky vnitřní membráně z Gore-texu poněkud tužší, nezpůsobily ani jeden puchýř nebo otlak. Membrána Gore-tex také spolehlivě fungovala tak jak se má a zabraňovala proniknutí vlhka a promočení nohou (tedy až do chvíle, kdy hloubka skotské rašelina a močálů byly vyšší než horní okraj obuvi a bahno se dostalo dovnitř ze shora).

Praktičnost Goretexové vložky outdoorových bot Garmont se plně ukáže v podmáčených, horských terénech, jako např. ve skotských Highlands.Praktičnost Goretexové vložky outdoorových bot Garmont se plně ukáže v podmáčených, horských terénech, jako např. ve skotských Highlands.

Boty Garmont jsou použitelné do většiny terénů, při pohybu na skalách je však kožený povrch jejich svršku náchylný na odření.Boty Garmont jsou použitelné do většiny terénů, při pohybu na skalách je však kožený povrch jejich svršku náchylný na odření.

Treková a outdoorová obuv Garmont je opatřena spolehlivou a účinnou podrážkou opatřenou patentovaným vzorkem Vibram Winkler.Treková a outdoorová obuv Garmont je opatřena spolehlivou a účinnou podrážkou opatřenou patentovaným vzorkem Vibram Winkler.

Dále mě zaujalo

Zajímavou „vychytávkou“ trekové obuvi Garmont je šněrování, které je v horní části (tvořené dvojicí háčků) mírně šikmé, což umožňuje pohodlnější zavazování v případě, že je člověk nabalený nebo má na zádech batoh. Šněrování je tedy z horního pohledu tak trochu „šejdrem“, protože je zohledněn směr tahu s ideálním sklonem k noze.

Kompletní fotogalerie GARMONT Pordoi Nubuck GTX M

Špička bot je zpevněná, chránící a šetřící prsty na nohou při zakopávání nebo chůzi v kamenitém terénu, zatímco o kvalitní, pohodlný a spolehlivý došlap i na vlhkých a mechem porostlých skalách se stará podrážka se vzorkem Vibram Winkler. Jedinou výtku si vysloužil kožený materiál svršku bot, které jevily na drsném žulovém kamení skotské Vysočiny překvapivou náchylnost k odření a mechanickému poškození, byť jen povrchovému.

Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.Velmi významným faktorem při zvažování koupě outdoorové obuvy od italské firmy Garmont je jejich lehkost a přitom kvalita zpracování, v kterém se projevuje takřka 100 letá praxe ve výrobě a vývoji trekových bot.

Závěr

Díky svým vlastnostem (materiál Gore-tex, konstrukce, ale třeba i barva) a kvalitě se jedná o vhodnou obuv do přírody, divočiny i na hory. Oceníte zejména lehkost obuvi, vyplývající z její střední výšky a použitých materiálů.

Další informace

Garmont.

Firma Garmont je pokračovatel tradice proslulého obuvníka z Montebelluny, z oblasti severovýchodní Itálie, kde se nadšení, tradice, kvalita a řemeslnická hrdost potkává v ojedinělé symbióze. Garmont vyvíjí a vyrábí outdoor a trekovou obuv již po pět generací.
www.garmont.com

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Josef Kasal

S recenzi mohu souhlasit jen v oblasti s podrazkou. Ta je vyborna. Zbytek je ale zalostny. Oblast kotniku ma velkou chybu s poutanim jazyka, kde se material preklada a tlaci tak z vnitrni casti. Pri trosku pevnejsim utazeni tkanicek, kdyz je nutne zpevnit spodni kotnikovou casr, je to vpravde utrpeni. Na toto velky pozor. Pri vyzkouseni to takrka nepoznaze, ale v zatezi v terenu to u me byla tortura. Objektivne zpusob fixace jazyka k postranicim a jeho tvar je vsehovsudy amaterismus non plus ultra.

Jeste dodam, ze se znackou Garmont mam jinak velmi dobre zkusenosti, ale toto je opravdu selhani.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: