Recenze: PINGUIN Light TL FOAM – ultra lehké trekové hole

Recenze: PINGUIN Light TL FOAM – ultra lehké trekové hole

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Light TL FOAM – ultra lehké trekové hole
Co je to za výrobek trekové hole
Materiál 1 Eloxovaný ALU 7001
Materiál 2 Eloxovaný ALU 7075
Materiál 3 EVA pěna
Materiál 4 karbid wolframu
Údaje výrobce 1 Hmotnost: 200 g/kus
Údaje výrobce 2 Nastavitelná délka: 100–136 cm
Údaje výrobce 3 Délka po složení: 66 cm
Údaje výrobce 4 Barvy: zelená/šedá
Výbava 1 Pár trekových talířeků o průměru 38 mm
Výbava 2 Pár sněhových talířků o průměru 53 mm
Výbava 3 Gumové patičky na hroty, pro použití na pevném povrchu
Infocena 1160 Kč
Dodává PINGUIN
Více info na www.pinguin.cz

Zaujalo mě

  • nízká hmotnost
  • snadná nastavitelnost
  • pohodlné madlo a popruh

Shrnutí recenze

O třídílných holích Pinguin Light TL FOAM by se dalo říct, že zastupují ultra lehkou klasiku. Kombinace lehkých materiálů a hmoždinkového typu zamykání dává vzniknout výborným pomocníkům na různých dobrodružstvích.

PODROBNÝ POPIS

První dojmy

Od prvního pohledu se hole svou černo-šedo-zelenou barevnou kombinací jeví atraktivně. Povrch hliníkového materiálu (ALU 7001 / 7075) je upraven elektrolytickou oxidací, která dává povrchu svou barvu, lesklost a odolnost proti otěru. Prodloužené madlo z EVA pěny je také dobrou volbou výrobce. Materiál madla je příjemný na omak, nesaje pot a vodu, dobře tlumí nárazy a je tvarově stálý.

Testování holí v Nízkých Tatrách.Testování holí v Nízkých Tatrách.

Extra talířky

K holím jsou přibaleny ještě extra dva páry talířků o průměrech 38 a 53 mm, to nám rozšiřuje možnosti použití hůlek v různých podmínkách. Za zmínku také stojí poutko s příjemný saténovým povrchem, které neřeže, jeho obvod je lehce nastavitelný a délka dostatečná pro použití i v silnějších rukavicích.

Detail většího (sněhového) talířku a gumové patičky.Detail většího (sněhového) talířku a gumové patičky.

Jak se osvědčily v terénu

Hole jsem označil jako ultra lehké, protože navážených 200 g na kus s nejmenším dodávaným talířkem je opravdu málo. Pokud se vám hole zdají být těžší, zkuste si je porovnat s jiným druhem nebo výrobcem. Nejvíce uživatel těchto holí ocení jejich lehkost při dlouhých túrách, rychlých přesunech nebo v běhu. Obzvláště při běhu, kdy jsem hole držel v rukou, jsem si pochvaloval to „nic“, které jsem přenášel. Hole mají také skvělou tuhost a ani při pořádném zapření se nechtějí poddat tlaku.

Dlouhá pěnovková rukojeť a pohodlný materiál poutka.Dlouhá pěnovková rukojeť a pohodlný materiál poutka.

Nastavování délky

Jejich pevnost se také ale pojí s dobrým dotažení zámků, jinak hrozí, že se vám během výletu zasunou. K pevnému utáhnutí hmoždinek uvnitř holí slouží plastové prstence s vroubky, které jsou na koncích horního a středního dílu. Bohužel jsem ještě neměl možnost vyzkoušet hole v zimních podmínkách, abych otestoval dotahování a povolování závitů v zimě, kdy je manipulace ztížena rukavicemi a mrazem.

Kompletní fotogalerie trekových holí Pinguin Light TL FOAM

S porovnáním zbytku špičky hole mě hrot z karbidu wolframu během testování ohromil svou tvrdostí a téměř nulovou opotřebovaností. Kosmetickým nedostatkem holí může být nerozlišení pravé a levé hole. Poutka holí jsou totiž identické a nerespektují ergonomii pravé a levé ruky.

Vroubkovaný kroužek na jednom z dílů a stupnice délky holí.Vroubkovaný kroužek na jednom z dílů a stupnice délky holí.

Závěrem

Na druhém i třetím díle holí jsou natištěny stupnice, podle kterých se jednoduše a rychle dá nastavit jejich délka. Hole po složení měří 66 centimetrů a bezpečně se dají roztáhnout až na 136 cm délky – čili obstarána jsou jak svišťata, tak velcí kluci i holky. Řekl bych, že si hole najdou spoustu příznivců zejména díky své hmotnosti a dlouhé a příjemné rukojeti, která umožňuje rychlý přehmat při často měnícím se terénu.

Hole s talířky a gumovými patičkami.Hole s talířky a gumovými patičkami.

Další informace

PinguinFirma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: