Recenze: Pinguin hůlky Shock FL/ TL Foam

Recenze: Pinguin hůlky Shock FL/ TL Foam

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Pinguin hůlky Shock FL/ TL Foam
Materiál 1 Aluminium 7075
Materiál 2 Pěnová rukojeť EVA
Hmotnost 243
Barevné varianty modrá, oranžová
Další funkce 1 Twist Lock
Další funkce 2 Fast Lock
Další funkce 3 Antishock
Další funkce 4 Prodloužená madla
Další funkce 5 Dvě velikosti talířků
Infocena 1190 Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguincz.cz/cs/

Zaujalo mě

  • Bytelnost
  • Pěkný design
  • Univerzálnost použití

Shrnutí recenze

Hůlky Pinguin jsou univerzální robustní hůlky, které vás podrží v zimě i v létě. Na první pohled zaujme především prodloužená rukojeť hůlky. Jedná se o trojdílné, teleskopické, hliníkové trekové hole, které v sortimentu Pinguin patří mezi novinky.

PODROBNÝ POPIS

Celoročně oceníte určitě jejich snadné složení a rozložení. Složenou hůlku pohodlně umístíte v jednoduchém terénu či při lezení na batoh, když potřebujete mít ruce volné. Tyto hole se dají roztáhnout až na délku 135 cm, přestože složené měří jen 63 cm. A hmotnost je 243 gramů na kus.

Pohodlné poutkoPohodlné poutko

Prodloužená rukojeť co nestudíProdloužená rukojeť co nestudí

Ideální pro sněžnicový výletIdeální pro sněžnicový výlet

Dva nastavovací systémy

Velikost se nastavuje pomocí dvou systémů. Spodní část je Twist Lock, který musíte dobře dotáhnout, pak velmi dobře drží. Jedná se o klasické zatažení, otočením obou dílů hole proti sobě. Horní systém je Fast Lock určený k běžnému přenastavování délky holí podle sklonu terénu. Rychlá a snadná ovladatelnost, drží vždy. Při povolení stačí vyklopit hliníkový klip, nastavit požadovanou délku a opět sklopením klipu zajistit. Jde to lehce i v rukavicích. Robustní hliníkové hůlky nezlomíte či nepoškodíte ani v náročnějším terénu.

Systém Twist LockSystém Twist Lock

Systém Fast Lock - snadno ovladatelné nastavování délkySystém Fast Lock – snadno ovladatelné nastavování délky

Pinguin hůlkyPinguin hůlky

Delší úchop

Prodloužené rukojeti hůlek patří k největším výhodám hůlek. Tuto 29 cm dlouhou měkkou pěnovou rukojeť oceníte hlavně při zimních výletech při traverzech, kdy si nemusíte neustále měnit výšku holí, ale stačí je držet níže. Měkká příjemná pěna z materiálu EVA nestudí a neklouže po ní ruka. Rukojeť je symetrická a délka poutka lze jednoduše nastavit.

Odpružení

Mnozí ocení i systém antishock – odpružení hůlek, které není příliš velké, takže sice tlumí nárazy na asfaltu nebo na kamenech, zároveň si ale nepřipadáte jako na houpačce a odpružení rozhodně nemění Váš pohyb s hůlkami.

Univerzálnost hůlek spočívá nejen v prodloužené rukojeti a v systému Antishock, ale také tím, že jsou hůlky opatřeny hned dvěma velikostmi talířků, o průměru 53 mm na letní turistiku a o průměru 80 mm do sněhu a pro zimní použití. Pro bezpečnější transport nebo pro použití na asfalt obdržíte s hůlkami i gumové kryty (botičky).

80 mm velké talířky do sněhu a do zimy80 mm velké talířky do sněhu a do zimy

Malý talířek o průměru 53 mm na létoMalý talířek o průměru 53 mm na léto

Na transport nebo na Nordic WalkingNa transport nebo na Nordic Walking

Hodnocení

Pokud se chystáte na pohodovou zimní či letní turistiku a nemíříte za extrémem, kde hraje roli každý gram, jsou tyto hůlky pro Vás ideální volbou.

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: