Recenze: Pinguin Compact FL FOAM – super skladné trekové hole

Recenze: Pinguin Compact FL FOAM – super skladné trekové hole

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Compact FL FOAM
Co je to za výrobek Trekové hole
Materiál 1 ALU 7075
Materiál 2 rukojeť EVA pěna
Údaje výrobce 1 Barevné provedení: šedá/zelená
Údaje výrobce 2 Nastavitelná délka: 110–130 cm
Údaje výrobce 3 Délka ve složeném stavu: 36 cm
Údaje výrobce 4 Hmotnost: 275 g/kus
Infocena 1447 Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguin.cz

Zaujalo mě

  • rychlá sestavitelnost
  • odolnost
  • skladnost

Shrnutí recenze

Trekové hole Pinguin Compact FL FOAM jsou hůlky, které využijete po celý rok. Jejich výhodou není pouze povedený design či nízká hmotnost, ale také vysoká tuhost a snadná ovladatelnost. Uživatelsky přívětivý je i tzv. systém „zetkového„ skládaní.

PODROBNÝ POPIS

Tyto hole bez problémů schováte do síťky u batohu.Tyto hole bez problémů schováte do síťky u batohu.

V rozloženém stavu měří pouhých 36 cm.V rozloženém stavu měří pouhých 36 cm.

Pořádné zatížení skládacích holí Pinguin FL Foam celou váhou.Pořádné zatížení skládacích holí Pinguin FL Foam celou váhou.

Materiál a konstrukce

Hůlky jsou vyrobeny z velice pevné slitiny hliníku 7075, aby tak bylo dosaženo dostatečné tuhosti materiálu. Rukojeť je pak opatřena EVA pěnou, která výborně tlumí vibrace a dobře se drží. Další její výhodou je, že po ní nekloužou ruce, když se vám při náročném výšlapu zapotí a v chladných měsících roku jistě oceníte, že vás nebude studit do vašich již tak zkřehlých dlaní. Pěnové madlo má prodlouženou délku, což se hodí při zdolávání různých překážek či při traverzování terénu. Nemusíte tak složitě přenastavovat délku hůlky a jen posunete ruku do pozice, která vám vyhovuje, tak abyste měli správnou oporu při chůzi.

Kompletní fotogalerie Pinguin Compact FL Foam

Rukojeti jsou opatřeny textilními poutky, jejichž délku jednoduše nastavíte vyklopením plastového krytu na vršku madla. Hroty jsou vyrobeny z karbidu Wolframu, který vás podrží i na kluzkém kamenitém povrchu. Hůlky jsou dodávány se dvěma kotoučky o rozměrech 38 mm a 53 mm. Jejich výměna je jednoduchá, protože kotouče se k hůlce připevní našroubováním. Dalším příslušenstvím jsou gumové krytky hrotů, které využijete při chůzi po tvrdých površích jako je např. asfalt, odstraní hluk a navíc zmírní vibrace přenášené na paže. Celá hůlka je složena ze čtyřech částí. Ve složeném stavu má pak části tři.

Detail Fast Lock systému.Detail Fast Lock systému.

Detail kevlarového lanka.Detail kevlarového lanka.

Detail kolečka, které slouží na utažení zámku, aby se hůlky nesložily.Detail kolečka, které slouží na utažení zámku, aby se hůlky nesložily.

Jak to skládání vlastně funguje

Jak už bylo řečeno, hůlka je složena ze čtyř částí. Tři díly jsou k sobě spojené kevlarovým lankem v ochranné bužírce. Čtvrtý díl (s rukojetí) je pak opatřen ryskou s číselným označením na každých pěti cm, což usnadňuje nastavení obou hůlek na stejné výšce. Pro aretaci na požadované výšce slouží Fast Lock systém, jehož hlavními výhodami jsou rychlé a příjemné ovládání. Zámeček je navíc opatřen kolečkem, kterým regulujete tuhost sevření předposledního dílu hůlky, tak aby vám při vyvinutí většího tlaku nezajížděla. Díky Fast Lock systému si můžete hůlku nastavit na výšku v rozpětí od 110 – 130 cm. Hůlka má sice čtyřdílnou konstrukci, ale ve složeném stavu má díly jen tři, aby byla co nejlépe sbalitelná. Však se také může ve složeném stavu pyšnit délkou pouhých 36 cm. Vlastní skládání a rozkládání hůlek je naprosto jednoduché a intuitivní. Vysunutím třetího dílu, který je schovaný v části s rukojetí, docílíte napnutí lanka a tzv. Push-Button Release hůlku zaaretujete do složeného stavu. Pak už jen zbývá nastavit správnou výšku a můžete vyrazit. Pokud hůlky již nadále nepotřebujete a naopak by vám překážely, tak opět zmáčknete Push Button Release tlačítko, zasunete horní díl a vložíte je třeba do síťky na batohu, tak abyste je měly zase po ruce, až se budou znovu hodit.

Díky Fast Lock systemu nastavíte délku hůlky snadno a rychle.Díky Fast Lock systemu nastavíte délku hůlky snadno a rychle.

Na výměnu máte dva druhy kotoučků a jako bonus tlumiče na asfalt, které se hodí i jako ochrana, když potřebujete uklidit hůlky do batohu.Na výměnu máte dva druhy kotoučků a jako bonus tlumiče na asfalt, které se hodí i jako ochrana, když potřebujete uklidit hůlky do batohu.

Prodloužená rukojeť, kterou oceníte v horském terénu.Prodloužená rukojeť, kterou oceníte v horském terénu.

Celkový dojem

S hůlkami jsme nachodili něco okolo 80 km převážně v hornatém terénu, s batohy i bez. Další testování tyto hůlky ještě letos čeká. A mohu říct, že jsme byli jen mile překvapeni. Hůlky se nesmekají, drží na jakémkoliv povrchu a to i za mokra. Po konstrukční stránce se jeví jako velmi stabilní. Nezasouvají se, ani když se do nich opřete plnou vahou. Během chůze se samovolně neskládají. Taktéž pružnost se nám zdála dostačující, lehké prohnutí není na škodu, naopak zabrání tomu, abyste z nich neudělali čtyři malý. Navíc mají i dost povedené barevné zpracovaní, protože zeleno-šedá je prostě výborná kombinace. Jediné co bych jim asi vytkla je zapatlaná bužírka od lepidla, ale to je pouze kosmetická nikoliv funkční vada.
Tyto hůlky bych doporučila těm, kteří si potrpí na skladné, snadno ovladatelné a přitom kvalitní „náčiní“ za velmi přijatelnou cenu.

Testování skládacích holí Pinguin FL Foam v kamenitém terénu.Testování skládacích holí Pinguin FL Foam v kamenitém terénu.

Další informace

Pinguin

Firma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: