Recenze: Pinguin Alpin L – celopropínací kalhoty

Recenze: Pinguin Alpin L – celopropínací kalhoty

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Kalhoty Alpin L
Druh sportu outdoor, skialp, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví unisex
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 Nylon 6
Materiál 2 PES
Materiál 3 zipy YKK WaterResistant
Hmotnost 656 g
Vodní sloupec 20000
Prodyšnost 25000
Náplň jiná
Barevné varianty šedá, černá, petrol
Velikostní varianty S-XXL
Infocena 4176 Kč Kč
Dodává Pinguin
Více info na www.pinguin.cz

Zaujalo mě

  • Kalhoty jsou unisex, ale dobře padnou asi většině postav
  • Materiál s membránou A.C.D. skutečně splňuje své parametry
  • Vzhledem ke hmotnosti je nutné před cestou zvážit, zda je využijeme, ale za nepříznivých podmínek jsou nenahraditelné

Shrnutí recenze

Membránové kalhoty Alpin L jsou určeny hlavně do velmi nepříznivých podmínek. Díky neporézní hydrofilní membráně A.C.D. 2L snadno odolají nejen dešti či mokrému sněhu s větrem. Je to opravdu tak?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Kalhoty Alpin L jsou určeny hlavně do velmi nepříznivých povětrnostních podmínek všeho druhu. Membránové celostrečové kalhoty tento problém dobře řeší, jen je vždy nutné obléknout si je včas. Díky neporézní hydrofilní membráně A.C.D. 2L snadno odolají nejen sinému dešti či mokrému sněhu s větrem, ale lze v nich třeba klečet, sedět v mokrém sněhu, trávě, mechu aniž voda pronikne dovnitř.

Anatomicky tvarované koleno na kalhotách Pinguin Alpin L.Anatomicky tvarované koleno na kalhotách Pinguin Alpin L.

Kalhoty Pinguin Alpin L se zřetelným bočním zipem.Kalhoty Pinguin Alpin L se zřetelným bočním zipem.

Rozepnutí postranních zipů je snadné.Rozepnutí postranních zipů je snadné.

Pohled testera

Jsou proto podle mého názoru důležitou součástí výstroje pro trekking všeho druhu, skialpinismus včetně horolezců a všech aktivních lidí v přírodě. Nohavice kalhot jsou zakončeny odnímatelnými vnitřními návleky, kde deštěm, mokrým sněhem vždy nejvíc trpí spodní část kalhot a hlavně obuv. Vyztužení exponované vnitřní části nohavic pak zvyšuje jejich odolnost vůči oděru. Neporézní membránu také špína ani pot nijak neomezuje ve funkčnosti.

Zip poklopce je krátký a je vidět i druk a pojištění rozepnutí kalhot Pinguin Alpin L.Zip poklopce je krátký a je vidět i druk a pojištění rozepnutí kalhot Pinguin Alpin L.

Popis

V pase kalhot lze využít lehké stažení pruženkou v jejich zadní částí a použít pak nastavitelné a snadno odepínatelné šle. Ty lze snadno pomocí suchých zipů odepnout a využít pak pouze opasek uzavíratelný plastovou rychloupínací sponou. Poklopec, na zip je krytý légou. Kalhoty jsou v pase uzavřeny drukem spolu se suchým zipem. Uvnitř mají kalhoty síťovanou polyesterovou podšívku, ale spodních 30 cm nohavic ji nahrazuje hladká látka, která se nebude zachycovat za obuv. Kalhoty jsou rozpínací v plné délce, dvoucestné zipy mají na obou koncích pojistné suché zipy. Rozepnutí dává možnost svléknout si snadno kalhoty bez nutnosti vyzouvat se z bot.

Výstup z celopropínacích kalhot Pinguin Alpin L bez nutnosti zvednout nohy ze země.Výstup z celopropínacích kalhot Pinguin Alpin L bez nutnosti zvednout nohy ze země.

Kapsy a střih

Všechny kapsy jsou opravdu dostatečně hluboké a dvě přední jsou uzavíratelné voděodolnými zipy, zadní zip je krytý légou. Použité důležité zipy jsou YKK WaterResistant, speciální voděodolné provedení zipů pro nepromokavé oděvy. Kolena nohavic jsou i anatomicky tvarována a všechny švy jsou podlepeny.
Reflexní prvky jsou ve střídmém provedení. Nápis Pinguin nad kolenem pravé nohavice a značkou A.C.D pod levou kapsou, prvky doplňuje ještě malé firemní logo zezadu, také na levé straně.
Kalhoty jsou vyráběny v barvách petrol, černé a šedé.

Kapsy jsou hluboké a na správném místě - Pinguin Alpin L.Kapsy jsou hluboké a na správném místě – Pinguin Alpin L.

Vodotěsný zip levé kapsy kalhot Pinguin Alpin L.Vodotěsný zip levé kapsy kalhot Pinguin Alpin L.

Zadní zip kalhot Pinguin Alpin L vodotěsný není, je však krytý légou.Zadní zip kalhot Pinguin Alpin L vodotěsný není, je však krytý légou.

Šle

Použití šlí mohu doporučit, udrží vždy kalhoty na správném místě, i když skáčeme, nebo jinak by kalhoty musely být hodně stažené v pase, což je nepříjemné. Pružnost strečového materiálu nám také usnadňuje i dost extrémní pohyb, ale hlavně usnadní i běžnou horskou chůzi.

Elastické kšandy - Pinguin Alpin L.Elastické kšandy – Pinguin Alpin L.

Po skocích se i přes vyhrnuté tričko kalhoty Pinguin Alpin L stále udrží v pase.Po skocích se i přes vyhrnuté tričko kalhoty Pinguin Alpin L stále udrží v pase.

Zip kalhot Pinguin Alpin L pečlivě zapneme a zajistíme légou.Zip kalhot Pinguin Alpin L pečlivě zapneme a zajistíme légou.

Testování

Praktické zkušenosti s kalhotami jsou zatím velmi dobré a potvrzují parametry výrobce. Vnitřní nohavičky – návleky jsou velmi praktické, odpadá nutnost externích návleků. Svléknout se s kalhot Alpine L lze poměrně snadno a rychle, celkem kdekoliv, horší je to s jejich oblékáním přes boty a zapínáním všech zipů, ale jde to, jen to trvá o trochu déle. I při oblékání kalhot bez bot a rozepnutí, je dobré si předem srovnat vnitřní nohavičky, jinak noha v nich může zadrhnout na jejich zipu u různě pokrčené nohavičky.

Kompletní fotogalerie Pinguin Alpin L

Jak se chová materiál ve velkém mraze, nebo dlouhodobě v hlubokém a mokrém sněhu jsem vyzkoušel na několika výpravách do zimní krajiny. Oblékání jde snadno a ještě lépe s rozepnutými vnitřními návleky. Ty nemusí být použity, například při chůzi v mírném letním dešti, nebo i za větru. Nohy v teple pak lépe větrají. Ve sněhu, ale i ve vysoké mokré trávě, silném dešti se vnitřní nohavičky velmi hodí.
Případnou lesní nečistotu, bláto, lze lehce odstranit omytím čistou vodou, nebo bláto po uschnutí i odpadne samo.

Detail na vnitřní sněhový návlek kalhot Pinguin Alpin L.Detail na vnitřní sněhový návlek kalhot Pinguin Alpin L.

Další informace

PinguinFirma Pinguin patří mezi nejstarší české výrobce outdoorového a campingového vybavení, její historie sahá do roku 1989, kdy se na českém trhu objevují první výrobky s touto značkou. Dnes tato značka nabízí batohy, stany, spací pytle a nádobí na pobyt v přírodě, divočině a na horách.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: