HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Péřovka pro skalní nadšence Rafiki Colin II

Recenze: Péřovka pro skalní nadšence Rafiki Colin II

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Péřovka Colin II
Druh sportu lezení, outdoor
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% nylon ripstop s WR úpravou
Materiál 2 Izolace: kachní peří/syntetická příměs (Duratherm)
Hmotnost 485 g
Náplň kombinace
Barevné varianty Majolica blue, Poincinana
Velikostní varianty S, M, L, XL, XXL
Údaje výrobce 1 Počet kapes: 3
Údaje výrobce 2 Transportní obal
Údaje výrobce 3 Dvojcestný zip
Výbava 1 Izolovaná kapuce
Infocena 3590 Kč Kč
Dodává Rafiki
Více info na www.rafiki.cz

Zaujalo mě

  • obousměrný zip pro lepší jištění v sedáku
  • WR úprava
  • přiložený obal

Shrnutí recenze

Druhá generace ověřené pánské sportovní péřové bundy s vodoodpudivou úpravou WR je na světě a my ji v redakci Světa outdooru otestovali. Vzali jsme ji do skal, na lyže, do města i na cesty. Nechali jsme ji na dešti. Kolik vydržela a jak se nám líbila?

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Jedná se o druhou generaci ověřené pánské sportovní péřové bundy s vodoodpudivou úpravou WR, která je určená především pro lezce pod skalami nebo pod kameny, ale nejenom pro ně. Bunda má sportovní střih a anatomicky tvarované rukávy. Jednat se může i o zateplovací vrstvu pro turisty nebo horolezce. Na první pohled patří do rodiny „buřtovek“. Tmavěmodrá barva je praktická – tolik se nešpiní. Zabalit se dá bunda do přiloženého transportního obalu, který však není součástí bundy a při nošení v kapse si ho musíte hlídat. Vysoký límec a zateplená kapuce ještě více zvyšuje tepelný komfort. Bunda má 3 kapsy a centrální zip s dvěma jezdci.

Jištěnív Moravském Krasu s bundou Rafiki Colin II.Jištěnív Moravském Krasu s bundou Rafiki Colin II.

Bunda Rafiki Colin II při testování na skalách v Polsku - Krucze skaly.Bunda Rafiki Colin II při testování na skalách v Polsku – Krucze skaly.

Bundě Rafiki Colin II je nejlépe ve skalách.Bundě Rafiki Colin II je nejlépe ve skalách.

Náplň a materiály

Colin II vás zahřeje kombinací kachního peří a syntetické příměsi, která se nazývá Duratherm. Lezení peří z bundy je minimální – ne však nulové. Nejvíce dostala bunda zabrat překvapivě na sedačce auta. Jedná se o „agresivní“ prostředí a dohromady s poposedáním na sedačce dostává bunda zabrat. V bundě jsem zvládal pohyb v krátkém rukávu při teplotách cca okolo 5 C nad nulou. Při postávání jsem přidal vrstvu s dlouhým rukávem. Nejedná se o drtič do třeskutých mrazů, ale spíše o bundu pro celoroční či třísezonní lezení. Vnější materiál má úpravu WR. Ta dostatečně chrání bundu a její náplň při lehkém dešti. Při dlouhodobém testu – cca 4 hodiny na vytrvalém dešti se vlhkost dostala pouze šitím a to za krkem, kde navazuje kapuce a zadní díl bundy. Myslím si, že odolnost pro nějaké to překvapení z nebe je dostatečná.

Izolační náplň bundy Rafiki Colin II se jmenuje Duratherm Down.Izolační náplň bundy Rafiki Colin II se jmenuje Duratherm Down.

Detail úpravy WR bundy Rafiki Colin II.Detail úpravy WR bundy Rafiki Colin II.

Uvnitř bundy jsme nechali čtvrtky papíru na sledování průstupu vody do bundy Rafiki Colin II.Uvnitř bundy jsme nechali čtvrtky papíru na sledování průstupu vody do bundy Rafiki Colin II.

Kapsy, zipy a kapuce

Bunda Rafiki Colin II disponuje třemi vnějšími kapsami s YKK zipy. Hlavní zip je v celé délce podložen vnitřní légou pro lepší tepelný komfort a možnost jeho rozepnutí i zespodu usnadňuje jištění prvolezce a práci s jistítkem. Táhla jezdců kapes mají bílou barvu. Moje obavy, že budou rychle špinavé se naplnily. Avšak v rozumné míře. Pro čistomily podotýkám, že se dají táhla ze zipů vyvléknout a „vyprat“ zvlášť.

Kompletní fotogalerie Rafiki Colin II (38)

Zipy na kapsách v pase se rozepínají od shora dolů. Zipy jsou kosticové. Kapsa na hrudníhu na levé straně má zip spirálový. Zip je takřka nevidiltelný. Prozradí jej pouze bílé táhlo jezdce. Zip chodí perfektně a ani jednou se mi do okolní látky nezaseknul. Nejčastěji jsem do kapsy ukládal mobilní telefon. Kapsy jsou zateplené.

Pro jištění se hodí rozepnutí hlavního zipu bundy Rafiki Colin II ze spodní strany.Pro jištění se hodí rozepnutí hlavního zipu bundy Rafiki Colin II ze spodní strany.

Zateplená kapuce má jednoduché stahovaní po obvodu a určitě pod ni nedáte lezeckou helmu. Stahování je vyřešeno dvěma samosvorkami. Volné konce pružné tkanice směřují do bundy a tak nikde z vnější strany bundy nepřekážejí. Stažení je možno provést pouze jednou rukou. Povolení už vyžaduje obě dvě ruce. Poutko na zavěšení najdete na bundě z vnější strany za krkem. Strach z vyrržení tohoto tenkého textilního poutka v barvě bundy byl zbytečný. Vydrželo. Rukávy se dají přetáhnout přes ruce a tak zahřát.

Spodní stahování je vyřešeno pruženkou. Pro mě zcela dostatečné řešení. Dostupná je i dámská verze Rafiki MEG II, kterou jsme testovali také. Viz fotogalerie.

Bílé táhlo na zipech bundy Rafiki Colin II.Bílé táhlo na zipech bundy Rafiki Colin II.

Dvojitý zip bundy Rafiki Colin II umožňuje rozepnutí ze spodu.Dvojitý zip bundy Rafiki Colin II umožňuje rozepnutí ze spodu.

Textilní poutko z vnější strany bundy Rafiki.Textilní poutko z vnější strany bundy Rafiki.

Hodnocení

Bunda má sportovní střih a anatomicky tvarované rukávy a celkově působí elegantně a můžete v ní chodit po městě, do práce, na stěnu nebo si ji vzít jako tzv. „zateplovačku“ vlastně kamkoliv. Celkově čistý design je bez zbytečných příkras a vylepšení. Bezpečnostní okénko: Při návratu z nočního podniku po oslavě těžkého prásku bacha. Bunda nemá žádné reflexní prvky!

Podzimní lezení na Suchých skalách bylo ideální na testování Rafiki MEG II.Podzimní lezení na Suchých skalách bylo ideální na testování Rafiki MEG II.

Další informace

Logo RAFIKI.

Rafiki – oblečení pro lezce vyráběné lezci www.rafiki.cz FB www.facebook.com/rafiki.climbinglife

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: