HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Pacsafe VENTURESAFE X30 – bezpečnostní batoh

Recenze: Pacsafe VENTURESAFE X30 – bezpečnostní batoh

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku VENTURESAFE X30 - bezpečnostní batoh
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu cestovatelský, městský, volnočasový
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 210D Nylon diamond ripstop
Objem batohu 30 l
Hmotnost 1300 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 5
Počet vnitřních kapes 5
Velikost zad XS
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ano
Odnímatelný bederák ano
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ano
Místo pro lavinovou výbavu ano
Výbava 1 eXomesh®
Výbava 2 RFIDsafe®
Výbava 3 PopNLock
Výbava 4 Roobar® Sport
Výbava 5 Carrysafe®
Infocena 4890 Kč
Dodává SES Sports s. r. o.
Více info na www.misfit.cz

Zaujalo mě

  • Množství kapes
  • Ocelová síť eXomesh®
  • Zajištění zipů proti otevření

Shrnutí recenze

Jak asi vypadá bezpečnostní batoh, který se dá zajistit a zamknout hned na několik způsobů? A co znamená, že je zesílen sítí ocelových lanek eXomesh®? K čemu je to všechno dobré a jak to funguje se dozvíte v naší recenzi batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

PODROBNÝ POPIS

Na první pohled

Kompaktní městský batoh užšího tvaru. Skoro by se dalo říct takového horolezeckého – útočného. Na batohu vás zaujme spousta kapes, velká táhla zipů a několik míst, která na jiných batozích neuvidíte. A těmi místy jsou bezpečností prvky, o kterých budeme psát dál.

Kdy nám to jede do Brugg? - Pacsafe VENTURESAFE X30.Kdy nám to jede do Brugg? – Pacsafe VENTURESAFE X30.

Pohled z venku

Po stranách batohu je dvojice meshových kapes, do kterých lze uložit drobnosti jako jsou čepice, rukavice nebo lahve s pitím. V pohodě se tam vejde oblíbená lahev PET o objemu až 1.5 l. Vstupní okraj síťky je zesílen a uschované vybavení v nich dobře drží. Kromě toho můžete z kapes vyčuhující vybavení (stativ, hole, apod.) zajistit kompresním popruhem s kovovou sponou, která je opatřena háčkem pro úplné odepnutí. Odepnutí těchto popruhů je nutné v případě, že chcete celý batoh otevřít jako kufr – vyklopením celého předního dílu.

Kompletní fotogalerie Pacsafe VENTURESAFE X30

Na čelním panelu je dvojice kapes a popruh na zavěšení cyklo-blikačky. Jedna kapsa se svislým zipem a druhá s vodorovným. Oba zipy se dají zajistit proti otevření. První kapsa je plochá a je spíše určená na uložení mapy či průvodce. Druhá kapsa se otevírá tak, aby poskytla dostatečný prostor pro ukládání vybavení do dalších vnitřních kapes. Na víku batohu je menší kapsa, která tvarem vybízí k uložení např. brýlí či jiných drobností. Opět možno jezdce zipu zajistit protažením pod popruhem nebo jejich uzamknutí visacím zámkem. Mezi ramenními popruhy je velké popruhové madlo, které se dobře drží a vejde se do něj i chlapská ruka. Taktéž možno za něj batoh zavěsit. Dno batohu je zesílené.

Velké hlavní madlo na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Velké hlavní madlo na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Řádně vyztužené dno a držák blikačky na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Řádně vyztužené dno a držák blikačky na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Meshová boční kapsa batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Meshová boční kapsa batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Pohled do batohu

Velká přední kapsa je určena k uložení dokladů – do vnitřní zipové kapsy s technologií RFIDsafe®, která chrání vaše karty proti zneužití. Dále zde naleznete přihrádky na psací potřeby, kapsu na deník či telefon, síťovanou kapsu na drobnosti. Tato celá kapsa se dá zajistit pomocí spojení jezdců a zajištění buď karabinkou nebo vlastním visacím zámkem. Hlavní kapsa se dá vyklopit a batoh tak vybalit či přerovnat jako kufr. Dvojcestný zip vám též umožňuje vytvořit boční vstup a batoh tak otevřít na jakémkoliv místě. Uvnitř hlavní komory naleznete ještě jednu menší síťovanou kapsu se zipem a polstrovanou kapsu na notebook o úhlopříčce 15“. Zároveň je tato kapsa určená i jako prostor pro uložení hydrovaku. Obě věci bych však z bezpečnostního hlediska nekombinoval. Hadici vaku je možno protáhnout otvorem na levé straně a zajistit gumičkou na levém ramenním popruhu. Osobně bych uvítal, kdyby polstrování kapsy na notebook bylo zesíleno i na dně nebo kapsa nevedla až na dno batohu tak, aby byl notebook ještě více chráněn i při upuštění batohu na zem.

Kompletně rozepnutý batoh Pacsafe VENTURESAFE X30 usnadňuje vstup a organizaci jeho obsahu.Kompletně rozepnutý batoh Pacsafe VENTURESAFE X30 usnadňuje vstup a organizaci jeho obsahu.

Přední kapsa s dalším vnitřním členěním a extra kapsou s ochranou vašich platebních karet RFIDsafe.Přední kapsa s dalším vnitřním členěním a extra kapsou s ochranou vašich platebních karet RFIDsafe.

Kapsa ze spodní strany víka - Pacsafe VENTURESAFE X30.Kapsa ze spodní strany víka – Pacsafe VENTURESAFE X30.

Ramena a záda

Záda jsou polstrovaná dvojicí svislých pěnových pruhů. Mezi nimi vzniká ventilační komín. Z vnitřní strany je v tomto místě tuhá výztuha, která batoh pěkně drží a prázdný se vám nijak nehroutí. Povrch polstrování je příjemný. Ramenní popruhy jsou spíše měkčí a jsou tvořeny perforovanou pěnou, svrchní síťovanou látkou a lemovkou. Zbytek ramenních popruhů je tvořen pevným nylonovým popruhem s 2 zapletenými lanky z dyneemy Carrysafe®. To zabraňuje snadnému přeřezání. Pravý ramenní popruh je navíc opatřen speciální uzamykatelnou sponou PopNLock®, pomocí které můžete batoh zajistit například ke stolu, lavečce, židli, radiátoru, tyči v MHD, apod. když ho nemáte zcela pod kontrolu. Bederní pás se dá zastrčit do zad pod polstrování, což je skvělé, protože třeba v MHD ho necouráte po podlaze. Nebo při používání jako spoluzavazadlo se vám nikde nechytá a vy máte kompaktní zavazadlo.

Bederní pás batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Bederní pás batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Detail polstrování a ukrytého bederního pásu batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Detail polstrování a ukrytého bederního pásu batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Speciální zámek pravého ramenního popruhu na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Speciální zámek pravého ramenního popruhu na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Bezpečnost především

Samostatně se budeme věnovat všem bezpečnostním prvkům. O ramenních popruzích jsme již psali v popisu zádového systému. Všechny zipy a vstupy do batohu se dají nějakým způsobem zajistit. Nejjednodušším způsobem je protažení kovového táhla jezdce zipu pod 1 cm širokým popruhem, který uzavírá konec zipu. Hlavní přední kapsa, která v sobě ukrývá další kapsy včetně té s technologií RFIDsafe® se zajišťuje karabinkou na elastickém popruhu. Tuto karabinku můžete zastrčit do útrob batohu. Dalším jednoduchým způsobem je navléknout kovové táhlo na tento popruh a zajistit visacím zámkem. Nejsofistikovaněji je zajištěn zip hlavní komory batohu pomocí Roobar® Sport systému. Dvojice táhel dvojcestného zipu do sebe zapadá a po složení se otvory navlékne na speciální „petlici“, kterou je ještě navíc po dvojitém zajištění ještě pojistit malým visacím zámkem. A dalším bezpečnostním prvkem, který není na první pohled zjevný, je použitá tkanina na předním panelu a bocích. Tkanina je protkána sítí ocelových lanek eXomesh® proti prořezání. Pláštěnku do deště nutno pořídit zvlášť. Není součásti tohoto „obrněnce“.

Bezpečnostní spona na zajištění hlavního zipu na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Bezpečnostní spona na zajištění hlavního zipu na batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Popruh našitý přes zip zabraňuje snadnému rozepnutí - Pacsafe VENTURESAFE X30.Popruh našitý přes zip zabraňuje snadnému rozepnutí – Pacsafe VENTURESAFE X30.

Do sebe zapadající táhla zipů na hlavní komoře batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.Do sebe zapadající táhla zipů na hlavní komoře batohu Pacsafe VENTURESAFE X30.

Testování

S batohem Pacsafe VENTURESAFE X30 jsem kromě cest do redakce Světa outdooru, která sídlí v Praze na Masarykově nábřeží, cestoval i po Belgii, Francii a Holandsku. S batohem jsem se cítil bezpečně i v tlačenici v gotickém chrámu, v muzeu nebo při sledování muzikantů na náměstí v Brugách.

Když začne pršet s batohem Pacsafe VENTURESAFE X30. Pláštěnka se prodává zvlášť.Když začne pršet s batohem Pacsafe VENTURESAFE X30. Pláštěnka se prodává zvlášť.

Testování batohu Pacsafe VENTURESAFE X30 v turistickém mumraji.Testování batohu Pacsafe VENTURESAFE X30 v turistickém mumraji.

Testování batohu Pacsafe VENTURESAFE X30 při cestách po Belgii.Testování batohu Pacsafe VENTURESAFE X30 při cestách po Belgii.

Verdikt testera

Cestovní batoh či batoh na dojíždění, který s objemem 30 litrů a spoustou bezpečnostních prvků všechny tyto činnosti zvládne s převahou. Osobně bych sponu PopNLock® na pravém ramenním popruhu umístil na levý, aby tak netrpěl ramenní popruh při každém zvedání a nahazování batohu na záda. Polstrování kapsy na notebook by mohlo být zesíleno i na jeho dně nebo dno kapsy ukončeno výš. Líbila se mi možnost zastrčit bederák do batohu a otevřít batoh jako kufr s vyklopením celého předního dílu. Chválím pevná záda, která celý batoh zpevňují a ani nenabalený se nehroutí.

Zajištěný batoh za ramenní popruh - Pacsafe VENTURESAFE X30.Zajištěný batoh za ramenní popruh – Pacsafe VENTURESAFE X30.

Další informace

Pacsafe

Pacsafe se tak stala průkopníky v technologiích proti krádeži, batohy a zavazadla jsou navrženy tak, aby nedošlo k jejich krádeži, případně jeho obsahu. Sortiment Pacsafe představují bezpečnostní batohy, které jsou vhodné na cestování ale také do školy. Batohy jsou vybaveny kapsou na notebook,  hydrovakem, bezpečnostní přezkou, ocelovými lanky a dalšími bezpečnostními prvky. Značka Pacsafe dodává svým zákazníkům během jejich cest pocit klidu a bezpečí. Mohou si tak své cesty užít s klidnou hlavou, bez strachu ze zlodějů.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: