Recenze: Outdoorového mobilního telefonu CAT S31

Recenze: Outdoorového mobilního telefonu CAT S31

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku CAT S31
Druh výbavy Mobilní telefon
Materiál 1 tvrzené sklo
Materiál 2 plast
Hmotnost 185
Typ displeje IPS s ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3
Velikost displeje 4,7"
Rozlišení displeje 1280 × 720
Procesor 4jádrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8909 1,3 GHz
RAM 2
Interní paměť 16
Paměťové karty ano (až 128 GB)
Operační systém Android verze 7.0 (Nougat)
Rozlišení předního fotoaparátu 2 Mpix
Rozlišení zadního fotoaparátu 8 Mpix s automatickým ostřením a vestavěným bleskem, lze fotit pod vodou
Video HD kvalita
Sítě 3G, LTE (4G)- 1800 MHz, 900 MHz, 800 MHz, 2100 MHz, 2600 MHz, 1900 MHz, 850 MHz, dále GRPS a EDGE
Stand-by režim 360 hodin
Doba provozu 48 hodin
Senzory elektronický kompas
Barevné varianty černá
Napájení USB port On-The-Go, 3,5mm jack (microUSB)
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Šířka 145 mm
Výška 74 mm
Hloubka 13 mm
Teplotní limit -30 stupňů až + 55 stupňů Celsia
Další funkce 1 přehrávač MP3
Výbava 1 nabíječka
Výbava 2 USB kabel
Infocena 7990 Kč
Dodává TCCM, s.r.o.
Více info na www.smarty.cz

Zaujalo mě

  • odolnost
  • výdrž baterie
  • kvalitní zpracování

Shrnutí recenze

Odolný telefon CAT S31 je menším bratrem těžkooděnce CAT S41 a jako takový bude spolehlivým společníkem cestovatelům i všem, kteří se dlouhodobě zdržují v drsné přírodě a mimo možnosti nabíjení. Je také dobrým kompromisem mezi metrosexuálně se tvářícími městskými mobily a svým nadupanějším bratrem, jehož image dlažební cihly může někoho odrazovat.

PODROBNÝ POPIS

CAT S31 vs. S41

Stačilo přitom na vzhledu změnit málo: plastické výlisky na zadní části, osazení tlačítek na boku nebo dvoubarevné prvky na jeho zkosených rozích. Při srovnávání mobilu CAT S31 je třeba se podívat, podle jakých kritérií a podle čeho ho budeme posuzovat. Pokud z pohledu přechodu od klasických „městských“ telefonů, které cestovatelé posměšně (a nikoliv zcela neprávem) přezdívají „metrosexuální“, budeme ohromeni jeho výdrží a odolností. Pokud ho ale budeme posuzovat podle jeho většího a těžšího staršího bratra, mobilu CAT S41, nelze si nevšimnout některých „změkčilostí“, byť jak se při bližším zkoumání ukáže, obavy byly do značné míry zbytečné. Jde ale i o prostý pocit uživatele, jeho souznění s telefonem ve své kapse.

Kompletní fotogalerie CAT S31

To se týká třeba obav z menší výdrže baterie, která má oproti 5000 mAh u CAT S41 kapacitu „jen“ 4000 mAh. V běžném pohotovostním režimu totiž i tato slabší baterie, která i tak válcuje naprostou většinu telefonů – vydrží klidně i dva dny náročného provozu. Systém šlape pěkně plynule, i když je najednou kromě volání a psaní textovek spuštěno vedle sociálních sítí a zpravodajských portálů také promítání filmů, navigace do auta, GPS na mapovém podkladu, datové služby, Bluetooth a vyhledávání WiFi. Na náročné hry to ale asi není, CAT S31 je vybaven čtyřjádrovým procesorem a 2 GB operační paměti a interní paměť se zastavila na 16 GB.

CAT S31 fungoval i po dvouhodinové lázni ve slanné mořské voděCAT S31 fungoval i po dvouhodinové lázni ve slanné mořské vodě

CAT S31 nevadí ani písek, ani prach, ani vlhkostCAT S31 nevadí ani písek, ani prach, ani vlhkost

Mobilu CAT S31 nijak nevadí ani fungování v terénu v teplotách hluboko pod nulouMobilu CAT S31 nijak nevadí ani fungování v terénu v teplotách hluboko pod nulou

Testování

Také ani po dvouhodinové lázni v ledem pokryté vodě Baltského moře nebyl zaznamenán citelný úbytek kapacity baterie. Tato koupel ve slané mořské vodě neznamenala žádné nebezpečí ani pro voděodolnost CAT S31, čímž potvrdila klasifikaci mobilu, co se týče jeho vysoké odolnosti, udávané certifikacemi IP68 a MIL-SPEC 810G. Ty limity používání CAT S31 posouvají do opravdu náročných podmínek včetně rizik pádů z výšky až 1,8 metru, teplot v rozmezí od -30 do 55°C stupňů, prachu a voděodolnosti, garantované pobytem v 1,2 metrové hloubce po dobu půl hodiny. Pro ochranu displaye je výhodné, že je osazen odolným sklem Gorilla Glass 3, který má na velikosti 4,7 palců rozlišení 1280 × 720 pixelů a lze jen ovládat i s mokrými prsty nebo v dobrých rukavicích. Ani tento display ale zcela neodstranil chronickou slabinu většiny mobilních telefonů (nejen tedy v této outdoorové kategorii) a tou je nepříliš kvalitní viditelnost displeje na slunci.

Na levé straně mobilu CAT S31 najdeme tlačítka SOS a vypínání-zapínaní.Na levé straně mobilu CAT S31 najdeme tlačítka SOS a vypínání-zapínaní.

Vybavení

Cestovatele určitě potěší, že konstrukce přístroje umožňuje používat dvě nanoSIM karty najednou, takže v telefonu můžeme mít kromě „české“ SIMky také místní ze státu, kde se pohybujeme a tuto používat třeba pro levnou koordinaci přesunů s dalšími členy naší skupiny, nebo na druhé kartě mít nahrané důležité cestovní či pracovní aplikace a programy. I proto je prima, že Android verze 7.0 Nougat si v CAT S31 rozumí s nejrychlejší LTE technologií, Wi-Fi a Bluetooth. Samozřejmostí je i příjem signálu GPS a Glonass.

Díky kvalitnímu zpracování detailů CAT S31 je zaručena jeho spolehlivá voděodolnost- sundat boční krytky bez použití nástrojů lze jen velmi těžkoDíky kvalitnímu zpracování detailů CAT S31 je zaručena jeho spolehlivá voděodolnost- sundat boční krytky bez použití nástrojů lze jen velmi těžko

Na pravém boku mobilu CAT S 31 najdeme kvaltně zpravované a pevně držící krytky chránící přístup na dvě  paměťobé karty nebo jednu SIM kartu a paměťoou kartu popřípadě dvě SIMka.Na pravém boku mobilu CAT S 31 najdeme kvaltně zpravované a pevně držící krytky chránící přístup na dvě paměťobé karty nebo jednu SIM kartu a paměťoou kartu popřípadě dvě SIMka.

Plusem mobilů řady  CAT je jejich kvalitní zpracováníPlusem mobilů řady CAT je jejich kvalitní zpracování

Fotografie

Pro stále více majitelů mobilních telefonů, a to včetně těch primárně určených pro používání v přírodě a tvrdých přírodních podmínkách, je čím dál důležitější kvalita fotoaparátu v mobilu. CAT S31 má rovnou dva, zadní fotoaparát s 8 Mpx a přední na selfie 2 Mpix. Posuzování výsledných fotografií je do jisté míry vždy subjektivní. Pro porovnání v našem testu byla zvolena srovnávací metoda s fotoaparátem u mobilu CAT S41 a to za zcela stejných podmínek- stejný čas, místo, objekt focení i plně automatický režim. Ukázalo se, že zatímco za horších světelných podmínek CAT S31 svého konkurenta předčí zejména v kontrastu detailů a barevné věrnosti (nešvar nádechu fotek do žluta u CAT S41 je všeobecně znám), za optimálních podmínek vychází fotografie u CAT S41 o něco lépe, už kvůli spolehlivě fungujícímu systému zaostření. Rozdíly kvality snímků u obou outdoorových telefonů jsou však v praxi opravdu jen minimální. Celkem je tak možné výsledné fotografie u CAT S31 hodnotit jako průměrné. Je samozřejmé, že u řady „městských“ telefonů jsou snímky kvalitnější, pak je třeba se ale rozhodnout, co chci: zda kvalitní snímky za civilizovaných podmínek nebo horší snímky za situace, kdy „metrosexuální“ mobil je už KO.

Dobře utěsněná sdířka pro nabíjení má CAT S31 v dolní části těla.Dobře utěsněná sdířka pro nabíjení má CAT S31 v dolní části těla.

Ovládání

Ovládání aplikací a pohyb v menu je díky verzy Androidu 7.0 Nougat snadné, intuitivní a majitelé CAT S31 na ně přijdou i sami; koneckonců jim ani nic jiného nezbývá, protože podrobný telefon výrobce k mobilu nepřikládá. Tlačítka hlasitosti nebo listování jsou přiměřeně tuhá a taktéž reagují tak, aby telefon mohl ovládat i člověk s rukavicemi (samozřejmě že na palčáky display reagovat nebude).

Na přímém slunci je čitelnost displaye CAT S31 průměrná.Na přímém slunci je čitelnost displaye CAT S31 průměrná.

Další informace

CATVyrábíme produkty, které jsou silné a praktické. Nemůžeme se zabývat moderním designem telefonů, které se rozbijí při prvním pádu. Místo toho, děláme inovativní odolné produkty, které vás nezklamou v těžkých situacích. Životnost je v srdci každého výrobku Cat®, ať už je to multi-terénní nakladač nebo pár pracovních bot. Cat telefony a příslušenství nejsou výjimkou.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: