HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: outdoorové kamery Niceboy VEGA 5 – kamaráda do deště

Recenze: outdoorové kamery Niceboy VEGA 5 – kamaráda do deště

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Outdoorová kamera Niceboy VEGA 5
Druh výbavy Kamera
Hmotnost 58
Typ displeje LCD
Velikost displeje 2"
Procesor Ambarella A12
Paměťové karty microSD
Rozlišení předního fotoaparátu 16 Mpx
Video až 4K (3840x2160) – 30 sn./s
Sítě Wi-fi
Doba provozu až 90 minut
Napájení 1050 mAh
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 63 mm
Výška 41 mm
Hloubka 33 mm
Voděodolnost nebo vodotěsnost IPX-8
Konektivita microUSB 2.0, Wi-fi, HDMI výstup
Další funkce 1 Záznam ve vysokém rozlišení 4K při 30sn./s
Další funkce 2 Elektronická stabilizace obrazu
Další funkce 3 Slowmotion až 240 sn./s
Další funkce 4 Časosběrná videa
Další funkce 5 Detekce pohybu
Další funkce 6 Funkce autokamery (nahrávání ve smyčce)
Další funkce 7 Zapni a nahrávej (funkce pro rychlé nahrávání)
Výbava 1 Vodotěsný kryt
Výbava 2 Dálkový ovladač na zápěstí
Výbava 3 Nabíječka
Výbava 4 Sada pro uchycení na kolo/přilbu/stativ
Výbava 5 Výměnná dvířka s průduchy
Infocena 6990 Kč
Dodává RTB media
Více info na www.niceboy.cz

Zaujalo mě

  • Bohaté příslušenství v základním balení
  • Množství funkcí a nastevení
  • Výborná kvalita 4K videa
  • Stabilizátor obrazu
  • Dálkový ovladač v ceně

Shrnutí recenze

Vlajkový model firmy Niceboy – outdoorová kamera VEGA 5 je doslova natřískána funkcemi. Kromě klasického videozáznamu a fotografií, využijete při sportu záznam s vysokou snímkovací frekvencí až 240fps. Zvládne nahrávat i časosběrná videa a poradí si i jako černá skříňka ve vašem voze.

PODROBNÝ POPIS

Další pán na holení

Na trhu je outdoorových kamer jako po dešti a pomalu začíná být těžké se něčím odlišit od konkurence. Výrobce Niceboy na to šel od lesa. Nabízí za rozumnou cenu kameru s kvalitním videozáznamem a papírově výbornými parametry. V základním balení dostanete navíc téměř veškeré příslušenství, které budete ke kameře potřebovat, včetně velmi praktického dálkového ovladače.

Ve vodotěsném obalu máte přístup ke všem ovládacím prvkůmVe vodotěsném obalu máte přístup ke všem ovládacím prvkům

Menu je přehledné a kompletně v češtiněMenu je přehledné a kompletně v češtině

Kamera má čtyři ovládací tlačítka, díky jimž lze snadno a rychle ovládatKamera má čtyři ovládací tlačítka, díky jimž lze snadno a rychle ovládat

Konstrukce

Samotná kamera nebudí přiliš dojem odolného přístroje. Akumulátor se vkládá pod tenkou plastovou krytku, která ale překvapivě drží dobře. Pro paměťovou kartu je tu připraven microSD slot, který nemá ale jakýkoli kryt a tak je spolu s konektory microUSB a microHDMI vystaven případné vlhkosti a prachu. Používání kamery v prašném prostředí bez vodotěsného obalu bych tedy nedoporučoval. Naproti tomu všechna 4 ovládací tlačítka působí spolehlivě, mají přesný a pohodlný stisk.

Vše se naštěstí změní, pokud vložíte kameru do vodotěsného obalu. Vložení i vyjmutí probíhá lehce bez vyklepávání či páčení. Zavírací mechanismus je jednoduchý, avšak účinný. V obalu neztratíte přístup k žádnému z tlačítek, nejste tak omezeni v plném ovládání všech funkcí kamery. Vodotěsný obal má navíc vyjmatelná zadní dvířka, jež můžete nahradit dvířky s průduchy (součástí balení). Ztratíte tím sice vodotěsnost, ale získáte lepší záznam zvuku a také lepší chlazení kamery. Navíc zůstane zachována alespoň částečná ochrana proti prachu, vlhkosti a hlavně nárazu (pádu). Osobně používám tato dvířka kdykoli, když neprší.

Použitý LCD displej nedisponuje zrovna dobrou čitelností a ani jeho pozorovací úhly nejsou z nejlepších, pro rychlý náhled videa, prohlížení a nastavovaní však plně dostačuje. O indikace chodu záznamu se starají dvě LEDky na zádech kamery a jedna na vrchu, hned vedle spouště.

Přibalené příslušenství obsahuje úchyty na kolo, na přilbu, na zápěstí, stativ a řadu dalších popruhů a pásků. Systém je kompatibilní s GoPro a tak můžete využít své stavající úchyty.

Akumulátor se zasouvá zespodu pod pogumovanou krytkuAkumulátor se zasouvá zespodu pod pogumovanou krytku

Ovládání

Jak už jsem zmiňoval, kamera má 4 ovládací tlačítka. Vrchní tlačítko slouží jako spoušť a při pohybu v menu jako potvrzovací. Přední tlačítko kameru zapíná a v menu slouží jako tlačítko „zpět“. Zbývající tlačítka slouží pro bohyb mezi nabídkami nahoru a dolu.

Samotné menu je velmi dlouhé a obsahuje desítky položek, které nejsou nijak seskupené. Zpočátku bude tedy těžké se v něm rychle pohybovat. Jakmile si ale na ovládání zvyknete, bude pro vás jakékoli nastavení rychlé a snadné. Při opětovném vstupu do menu je zvolená naposled použitá nabídka. Menu je kompletně v češtině, jen odezva tlačítek by mohla být trochu rychlejší.

Na levé straně nalezneme slot pro kartu a konektory USB a HDMINa levé straně nalezneme slot pro kartu a konektory USB a HDMI

Vodotěsný obal se zavírá jednoduchou konstrukcí, která ale pevně držíVodotěsný obal se zavírá jednoduchou konstrukcí, která ale pevně drží

Videa si na displeji můžete rovnou přehrát, případně vymazatVidea si na displeji můžete rovnou přehrát, případně vymazat

Kamera, klapka, jedem

Záznam ve 4K je nakažlivý. Pokud máte monitor nebo televizi, kde si jej v plné kvalitě můžete přehrát, bude se vám pak zdát všechno ostatní jako rozmazaný pamflet. Neuvěřitelné množství detailů, ostrost a příjemné barvy, to vše nebudou vaše videa postrádat. Obraz je při nastavení nejvyšší kvality plnynulý a netrhá.

Pokud budete chtít používat elektronickou stabilizaci, musíte polevit z rozlišení a nastavit pouze Full HD. Stabilizace za dobrých světelných podmínek funguje výborně. I v horším světle si kamera vede překvapivě dobře, bez výrazného rušivého šumu.

Výdrž akumulátoru je příjemných 90 minut. V praxi se na tuto hodnotu skutečně dostanete, záleží však na aktuálním nahrávacím módu a na okolní teplotě. Kamera se při používaní zahříva sama o sobě, delší výdrže baterie proto dosáhnete použitím zadních dvířek s průduchy. Lze také nastavit automatické vypínání displeje po určitém intervalu, což výdrž opět trochu prodlouží.

Niceboy nemá vlastní mobilní aplikaci, ale pro připojení se smartphonem využívá aplikaci třetí strany. Najdete v ní ale vše, co budete potřebovat. Živý náhled je poněkud zpožděný, zato zde kameru velmi rychle nastavíte, záznamy snadno zkopírujete anebo rovnou nasdílíte.

Bohaté příslušenství v základním baleníBohaté příslušenství v základním balení

Co říci závěrem

Niceboy VEGA 5 je všestranná outdoorová kamera s obrovským množstvím funkcí a podrobným nastavením, doplněná všemožným příslušenstvím. I přes některé neduhy zvládá bravurně to podstatné – kvalitní videozáznam ve vysokém rozlišení.

Další informace

NICEBOYKamery Niceboy® VEGA jsou novinkou na poli akčních kamer a jsou vážnou konkurencí všem akčním kamerám. Jejich vzrůstající obliba je dána prvotřídní kvalitou videí a celkově velmi kvalitním zpracováním kamery a zároveň jejich neuvěřitelnou cenou. Hodnocení uživatelů i přísných recenzentů v drtivé většině označuje kamery Niceboy® VEGA jako akční kamery s nejlepším poměrem mezi cenou a kvalitou. Kamery Niceboy® VEGA bez nadsázky způsobují revoluci na trhu v oblasti akčního natáčení.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: