Recenze: Outdoorová kamera Niceboy VEGA 6 Star – hvězda pro nenáročné

Recenze: Outdoorová kamera Niceboy VEGA 6 Star – hvězda pro nenáročné

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Outdoorová kamera Niceboy VEGA 6 Star
Druh výbavy Foťák, Kamera
Materiál 1 Plast s protiskluzovou úpravou
Hmotnost 60
Typ displeje LCD
Velikost displeje 2"
Rozlišení předního fotoaparátu 4 Mpx
Video 2K / 30 fps, FullHD / 60 fps, 720p / 120 fps
Doba provozu 60 minut
Napájení akumulátor 1050 mah
Druh baterie nebo AKU vlastní akumulátor
Počet akumulátorů nebo baterií 1
Šířka 58 mm
Výška 40 mm
Hloubka 29 mm
Konektivita micro USB 2.0
Další funkce 1 elektronický stabilizátor
Další funkce 2 korekce rybího oka
Další funkce 3 WDR - rozžíření dynamického rozsahu
Další funkce 4 autokamera
Další funkce 5 zpomalené záběry
Další funkce 6 časosběr
Výbava 1 vodotěsné pouzdro až do 30 m
Výbava 2 dálkový ovladač
Výbava 3 velké množství úchytů
Infocena 2990 Kč
Dodává Niceboy
Více info na www.niceboy.cz

Zaujalo mě

  • korekce kulovitéh zkreslení videa
  • režim WDR
  • bohaté příslušenství

Shrnutí recenze

Model VEGA 6 star je první zástupce šesté generace outdoorových kamer od výrobce Niceboy. Oproti předešlým modelům došlo ke změně snímacího čipu, zrychlení menu a také k přidání několika zajímavých funkcí. Jedná se o zcela základní model, který potěší příznivou cenou. Potěší i kvalitou? Na to se podíváme.

PODROBNÝ POPIS

Tlačítko pro vypínáni slouží i jako přepínač módů. Matný povrch neklouže, ale rád na sebe chytá nečistotyTlačítko pro vypínáni slouží i jako přepínač módů. Matný povrch neklouže, ale rád na sebe chytá nečistoty

Pokud máte tlustší prsty, kryt na baterie rukama neotevřete, musít použít dva ostré nástrojePokud máte tlustší prsty, kryt na baterie rukama neotevřete, musít použít dva ostré nástroje

Na boku naleznete port microUSB na nabíjení a přenso dat, microHDMi na výstup videa a slot na paměťovou kartu. Konektorům stále chybí krytNa boku naleznete port microUSB na nabíjení a přenso dat, microHDMi na výstup videa a slot na paměťovou kartu. Konektorům stále chybí kryt

Konstrukce a vzhled

Velikostně se jedná o standardní outdoorovou kameru, která se pohodlně vejde do ruky, nebude nikde příliš tížit a snadno ji udržíte třeba na selfie tyči  Ovládání se provádí hlavními čtyřmi tlačítky. Jedno na vrchu, jedno na přední straně a dvojice „šipek“ na boku kamery. Zadní straně vévodí pouze dvoupalcový LCD a trojice LEDek, zobrazující stav kamery. Na zbývajícím boku nalezneme micro HDMI výstup pro video, microUSB konektor pro dobíjení a přenos dat a slot na microSD paměťovou kartu. Na spodku kamery nalezneme poněkud obtížně dosažitelná dvířka od akumulátoru. Pokud budete kameru nabíjet přes USB kabel, nebudete je vůbec potřebovat. Povrch kamery je plastový s matnou povrchovou úpravou, která pomáhá k lepšímu držení kamery.
Zavřeme-li kameru do dodávaného vodotěsného pouzdra, nafouknou se její rozměry do všech stran. Pouzdro však zachovává přístup ke všem ovládacím prvkům, a tak kamera neztratí na ovladatelnosti. K pouzdru lze pak připojit celou řadu dodávaného příslušenství. V balení naleznete kryt na selfie tyč, úchyty na kolo, na přilbu, na klasický fotografický stativ anebo děravá dvířka zachovávající částečnou ochranu proti dešti, ale výrazně zlepší zaznamenaný zvuk.
V základním balením lze nalézt i jednoduchý dálkový ovladač. Jsou na něm dvě tlačítka pro záznam videa a pro záznam fotografie. Je napájen standardní CR2025 baterií a lze pomocí pásku připevnit třeba na ruku. Velmi praktické.

Dodávané dálkové ovládání je příjemným pomocníkem při pořizování selfie nebo při umístění kamery na přilběDodávané dálkové ovládání je příjemným pomocníkem při pořizování selfie nebo při umístění kamery na přilbě

Základní funkce

Hlavním důvodem ke koupi této kamery by měl být záznam videa ve FullHD rozlišení, které kamera zvládá nejlépe. Nastavení dovoluje zvýšit rozlišení až na 2,7k, které je stále nativní, ale jeho kvalita nepřináší oproti FullHD, žádné detaily navíc. Záznam v rozlišení 4k se děje pouze interpolovaně, tedy způsobem, kdy chybějící pixely v reálném čase dopočítává procesor.
Vrátíme-li se tedy k FullHD, lze záznam provádět až při 60sn./s, což dovolí v postprocesu video 2× zpomalit bez ztráty plynulosti. Pokud se smíříme s rozlišením 720p, lze sekat snímky s frekvencí 120 za sekundu.
Použitý snímací senzor má pouze 4Mpx, to se může zdát velmi málo, ale má to i řadu výhod. Na FullHD záznam bohatě stačí a vzhledem k menší koncentraci fotocitlivých buněk dokáže bez většího nárůstu šumu zaznamenávat i ve zhoršených světelných podmínkách. Tam kde ostatní kamery zobrazují jen tmu, umí tato kamera „vytáhnout“ nějaké detaily, ovšem na úkor ostrosti.
Video je za dobrých světelných podmínek velmi pěkné, kontrastní a zachytává i ty nejmenší detaily. V kontrastních scénách, například na rozhraní modré světlé oblohy a tmayvých kopců je místy trochu přeostřené. Barvy jsou dobře vyvážené směrem k teplejším barvám, komu to nevyhovuje, lze poupravit barevnost v nastavení. V protisvětle, se kamera chová tak, jak by se podle mě měla chovat. Vleze-li vám slunce do záběru, neovlivní to celkový kontrast zbytku scény. Při zapnutém elektronickém stabilizátoru je záběr stabilní a není příliš roztřesený. Kamera navíc obsahuje funkci WDR, která příjemně zlepšuje dynamický rozsah záznamu. Video lze vylepšit další velmi užitečnou vychytávkou, kterou je korekce soudkovitosti. Místo zaoblených horizontů a linií je vše rovné a přirozeněji vypadající. Za toto palec nahoru!

>

Nastavit můžete úhel záběru (počínaje úhlem 170°), podvodní režim, ale i velmi užitečnou korekci rybího okaNastavit můžete úhel záběru (počínaje úhlem 170°), podvodní režim, ale i velmi užitečnou korekci rybího oka

V nahrávacím módu nechybí základní informace o paměti, stavu baterie a zvoleném móduV nahrávacím módu nechybí základní informace o paměti, stavu baterie a zvoleném módu

I ve vodotěsném pouzdře máte pořád přístup ke všem ovládacím prvkům. Jen škoda, že nejsou tlačítka více zapoštěna, aby nedošlo k jejich nechtěnému zmačknutí, třeba v batohuI ve vodotěsném pouzdře máte pořád přístup ke všem ovládacím prvkům. Jen škoda, že nejsou tlačítka více zapoštěna, aby nedošlo k jejich nechtěnému zmačknutí, třeba v batohu

Další možnosti využití

Kromě klasického a zrychleného záznamu umožňuje kamera pořizovat časosběry. Nabízí několik intervalů od 1s do 60s. Výsledné fotografie pak sama složí do videa o 25 sn./s. Tím dostaneme působivá a dramatická videa oblaků, soumraku či jakéhokoliv běžně pomalého pohybu.
Kameru lze použít k cyklickému nahrávaní v autě. V nastavení můžete vložit údaje o vaší SPZ, které pak bude video spolu s časem napevno obsahovat. Pokud dojde k naplnění paměťové karty, kamera začne nahrávat znovu od začátku. Lze také nastavit automatické zapnutí záznamu při zapnutí napájení, tedy při otočení klíčky ve startéru. Navíc lze aktivovat detekci pohybu, která spíná záznam jen v případě pohybu. Další speciální mód pod vodou upravuje barevnost, aby záběry pořízené pod hladinou působily věrohodněji.

Pouzdro je vodotěsné až do hloubky 30 metrů. Využít můžete také podvodní mód, který upravuje barevnost, která je pod vodou trochu odlišnáPouzdro je vodotěsné až do hloubky 30 metrů. Využít můžete také podvodní mód, který upravuje barevnost, která je pod vodou trochu odlišná

Ovládání

Pokud znáte ovládání, které používá firma Niceboy, nic se pro vás nemění a rychle si zvyknete. Pokud jste nováček, bude vám chvíli trvat, než systém pochopíte. Systém ovládání je rozdělen do čtyř hlavních módů, které se přepínání hlavním tlačítkem: nahrávání videa, nahrávání fotografií, prohlížení pořízeného obsahu a menu.
Každý stisk tlačítka je doprovázen zvukem, to může být někdy k neužitku, protože zvuk spoustě se vám nahraje do každého videa. Naštěstí lze tuto funkci v menu vypnout a právě běžící režim zjistit za pomocí dvojice notifikačních LEDek vedle displeje.
Vodotěsné pouzdro zpřístupňuje všechna ovládací tlačítka pomocí větších ocelových tlačítek. Ty jsou mírně vystouplé a tak se může snadno stát, že se kamera v batohu omylem spustí a vy tak zbytečně přijdete o energii v akumulátoru. Na to je třeba si dávat pozor.

Ukázkové snímky

Testovací snimek - foto mód - 5Mpx - zmenšeno na FullHD

Testovací snimek - foto mód - 5Mpx - zmenšeno na FullHD

Testovací snimek - foto mód - 5Mpx - zmenšeno na FullHD

Testovací snimek - foto mód - 5Mpx - zmenšeno na FullHD

Testovací snimek - foto mód - 5Mpx - zmenšeno na FullHD

Testovací snimek - foto mód - 5Mpx - zmenšeno na FullHD

Hodnocení testera

Niceboy Vega 6 star je určena přesně pro ty, kteří si kromě adrenalinového zážitku v horách, na vodě anebo na kole chtějí uložit i vzpomínku ve formě videa. To totiž kamera dělá naprosto perfektně. Dodávané příslušenství vám umožní přichytit kameru téměř kamkoli a slušná výdrž baterie, blížící se v praxi jedné hodině, zaručí, že vám ani jeden moment neunikne. Potěší dálkové ovládání a také možnost kameru ovládat přes smartphone a nahraná videa či pořízené fotografie rovnou sdílet.

Další informace

Niceboy

Niceboy je na českém trhu relativně mladý rychle rostoucí hráč, kterého na trhu s „trendy“ elektronikou dobře znají zejména fanoušci outdoorového natáčení. V oblasti videa nabízí široké portfolio outdoorových akčních kamer, autokamer a doplňkovou stabilizační techniku. Kromě kamer značka dále nabízí také Bluetooth sluchátka, reproduktory a další příslušenství včetně powerbank. Jasnou vizitkou produktů Niceboy je spojení skvělého výkonu, moderního provedení a velmi příznivé ceny. V neposlední řadě Niceboy podporuje celou řadu profesionálních i amatérských sportovců a vyznavačů adrenalinu jako je například olympijský medailista Josef Dostál nebo závodní tým Rally DAKAR či fotbalový klub Dukla Praha.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: