Recenze OUTDOOR LIGHT MERINO SOCKS CEP: kompresní podkolenky pro vyznavače trailového běhání

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku CEP OUTDOOR LIGHT MERINO SOCKS
Druh sportu outdoor, běh
Druh oblečení ponožky
Rozdělení podle pohlaví pánské
Do jakého ročního období se hodí podzimní, letní, jarní
Materiál 1 69 % polyamid
Materiál 2 17 % vlna
Materiál 3 14 % elastan
Infocena 1350 Kč Kč
Dodává MAXIS
Více info na www.cepsports.cz

Zaujalo mě

  • Příjemný materiál
  • Výborně odvádí vlhkost
  • Dokonale sedí na noze

Shrnutí recenze

Stále váháte zda a proč vlastně nosit kompresní podkolenky? Přinášíme zajímavý test podkolenek OUTDOOR LIGHT MERINO SOCKS CEP, určený pro trailové běžce. Přečtěte se první pocity a dojmy při testování a seznamování se s nimi.

PODROBNÝ POPIS

Podkolenky OUTDOOR LIGHT MERINO SOCKS CEP, jak už bylo uvedeno, jsou modelem vyrobeným speciálně na míru běžcům – vyznavačům trailových běhů a závodů. Využití je ale možné i na ostatní druhy závodů a také na regenerační běh.

Silné stažení lýtek jako podpora prokrvování

Materiál, ze kterého jsou podkolenky vyrobeny, splňuje všechny podmínky pro kvalitní nošení a zároveň i příjemně působí na kůži. Unikátní je zvláště kombinace prémiové merino vlny, nejjemnějšího hedvábí a high-tech funkčních vláken pro extrémní odolnost.

Po celý závod výborně drží tvarPo celý závod výborně drží tvar

Vyztužené kotníkyVyztužené kotníky

Příjemný materiálPříjemný materiál

Prohlédněte si další fotografie k recenzi…

Komprese v podkolenkách je samozřejmě odstupňovaná. Největší je v oblasti kotníku a nejmenší v oblasti pod kolenem. Polstrované zóny jsou v oblasti Achillovy šlachy a nášlapné části chodidla a slouží ke zmírnění tlaku. Pomáhají proti otlaku od bot v místech, kde je to nejvíce zapotřebí. Výstupky na chodidle mají za úkol nejen chránit, ale také lehce masírovat nohu a odvádět přebytečné teplo.

První zkouška proběhla úspěšně

První lehké proběhnutí v podkolenkách mne příjemně překvapilo. Vyzkoušel jsem je po předchozím namáhavém tréninku a čekal, jaká bude odezva pro mé unavené svaly. Samotný pocit stažení, který přichází bezprostředně po nasazení, je pro unavené svalstvo velmi příjemný. Při samotném běhu, který měl spíše regenerační charakter a běžel jsem v pomalém tempu, byla komprese příjemná a zamezovala zbytečným otřesům.

Čekal jsem také na reakci nohou po výklusu. Urychlení regenerace má být další vlastnost, kterou by běžcům měly kompresky přinášet. Tato vlastnost je jen velmi těžce měřitelná, nicméně si myslím, že se to dá částečně potvrdit. Vycházím z pocitu, který jsem po běhu měl a také ze zkušeností, které s tímto běžeckým doplňkem mám. Podkolenky rozhodně přispěly k tomu, že další trénink mohl proběhnout v plném tempu. Poctivým vyklusáním se snažím „setřást“ z nohou únavu, což je důležité, ale mnohdy i hodně těžké. Jenže díky kompresním podkolenkám se tento proces urychlil.

Moje osobní zkušenosti na samotném závodě

Abych si mohl dokonale vyzkoušet všechny vlastnosti, které samotný výrobce uvádí, tak jsem samozřejmě otestoval podkolenky i při trailovém závodě, konkrétně na horském půlmaratonu. Závod byl poměrně kopcovitý a zvláště lýtkové svaly a Achillova šlacha dostaly slušně zabrat. Při dlouhých výbězích jsem cítil, že noha velmi dobře reaguje na potřebný odraz. Byla to taková jistota, že se mohu na odraz maximálně spolehnout. Zvláště důležité při pohybu v těžkém a nerovném terénu je, aby se chodidlo cítilo jako na měkkém polštářku a dopad byl co nejpříjemnější. Polstrované zóny ke zmírnění tlaku v oblasti chodidla jsou právě díky těmto aspektům velmi vhodně umístěny.

Polstrování a tlumení nárazů jsem nejvíce ocenil při sebězích, kde byl navíc značně nerovný terén plný drobných kamínků. Přiléhavá část chodidla navíc působí velmi preventivně a pomáhá předcházet tvorbě puchýřů. Další dobrou vlastností, kterou jsem ocenil, je vynikající odvádění vlhkosti. Dokonalé pevné sevření po celou délku běhu mne naplnilo očekáváním a jen potvrzuji skutečnosti, které výrobce uvádí.

Mnozí závodníci po závodě řeší i takový problém, jakým je zápach po doběhu závodu či absolvování tréninku. I na tento problém výrobce myslel a díky aktibakteriálním vlastnostem dochází k minimálnímu zápachu.

Moje hodnocení je veskrze pozitivní

Po vyzkoušení všech vlastností, které by měly právě kompresní podkolenky mít a na základě vyznačených výhod výrobcem, mohu konstatovat, že převládá spokojenost. Produkt je určen pro trailové běhání, přesto mohu doporučit i k použití na klasické silniční závody či tréninky na velmi tvrdém povrchu. Co bych ale doporučil dodržovat, je návod k použití přímo od výrobce. Určitě docílíte správnou funkci a prodloužíte životnost tohoto běžeckého doplňku, který si v poslední době získává velkou oblibu mezi běžci bez rozdílu věku i pohlaví.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: