HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Recenze: Ortlieb – vodotěsný batoh Atrack

Recenze: Ortlieb – vodotěsný batoh Atrack

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Vodotěsný batoh Atrack
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský, městský, lezecký, skialpový
Objemová kategorie Střední - 26 - 50 l
Materiál 1 100 % nylon
Materiál 2 PVC free
Objem batohu 35 l
Hmotnost 1470 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 4
Počet vnitřních kapes 4
Velikost zad XS
Barevné varianty black, signal red, mustard
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ano
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ano
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ano
Držák na helmu ano
Místo pro lavinovou výbavu ano
Výbava 1 sada doplňků pro upnutí lyží, helmy, sněžnic, apod.
Výbava 2 Dostupné též 25 a 45 l
Infocena 4890 Kč
Dodává AZUB
Více info na www.azub.cz

Zaujalo mě

  • Vodotěsnost
  • Zadní vstup
  • Nosný systém
  • Vnitřní kapsy

Shrnutí recenze

Jaký je tento zajímavý batoh kromě toho, že je opravdu vodotěsný? Co ještě umí a nabízí? To se dozvíte v naší redakční recenzi.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Vodotěsný batoh s pohodlným nosným systémem pro celodenní nošení a zadním vstupem.

Batoh Ortlieb Atrack je opravdu vodotěsný.Batoh Ortlieb Atrack je opravdu vodotěsný.

Popis

Atrack toho však umí víc. Délku zad můžete jednoduše nastavit pomocí dvojice popruhů. To znamená, že bederní pás je napevno na svém místě. Štelují se ramena. Nastavovací popruhy jsou navíc označeny a rozděleny na velikosti XL – S. Všechny popruhy chodí velmi hladce v kvalitních plastových sponách značky Duraflex. Polstrování je dostatečné. Jak u bederáku tak i u ramenních popruhů. Na bederním pásu je dvojice zipových kapes. Ty jsou opravdu velké a pojmou i kompaktní fotoaparát, mobil nebo energetickou tyčku. Jsou zkrátka elastické a nezvykle veliké.

Fixace teleskopických holí a helmy - Ortlieb Atrack.Fixace teleskopických holí a helmy – Ortlieb Atrack.

Dvojice kompresních popruhů na batohu Ortlieb Atrack.Dvojice kompresních popruhů na batohu Ortlieb Atrack.

Batoh Ortlieb Atrack je vhodný na cestování.Batoh Ortlieb Atrack je vhodný na cestování.

S vybavením na batoh

K batohu je k dispozici sada doplňků pro fixaci dalšího outdoorového vybavení: lyže, sněžnice, helma, apod.  Tyto doplňky však nebyly součástí testovaného batohu. Avšak „síťka“ na helmu ano. Jedná se o kus nápaditě prosekaného nylonu, který vytváří 3D prostor pro helmu. Pomocí čtveřice popruhů pak helmu zafixujete na vršek batohu. Za boční kompresní popruhy můžete zastrčit další vybavení, jako jsou například hole nebo lyže. Pod podélný centrální popruh můžete zastrčit například smotanou bundu či karimatku. Zkrátka cokoliv. Další drobné vybavení, které chcete mít po ruce, můžete vkládat do dvojice vnějších síťových kapes. Jsou dostatečně široké a vejde se do nich například lahev s pitím (PET 1,5 l) nebo mapa.

Fixace horolezecké helmy na batoh Ortlieb Atrack.Fixace horolezecké helmy na batoh Ortlieb Atrack.

Fixace lyží na batoh Ortlieb Atrack - varianta podél.Fixace lyží na batoh Ortlieb Atrack – varianta podél.

Držák na helmu s velkými otvory (ventilací) pro rychlé uchycení.Držák na helmu s velkými otvory (ventilací) pro rychlé uchycení.

Pohled dovnitř

Po rozepnutí jediného centrálního a masivního zipu (TIZIP) se dostanete pohodlně do jediné komory. Tento zip je na zádové straně a prochází mezi ramenními popruhy a polstrování tak rozděluje na poloviny. Tento zip je natolik dlouhý, že se celý batoh otevře od kraje do kraje a vy můžete pohodlně a rychle najít v batohu to, co hledáte. Možno do batohu vstoupit tak, že jej položíte na plocho zády směrem k sobě, ale je do něj možno se dostat i když batoh stojí. Přestože se jedná o masivní vodotěsný zip, tak jezdec chodil s minimálním odporem. Táhlo jezdce je masivní úchyt ve tvaru „T“.

Kompletní fotogalerie batohu Ortlieb Atrack

Uvnitř naleznete po stranách navíc dva páry zipových kapes a stahovací popruh. Popruh slouží k fixaci či stažení vybavení uvnitř tak, aby se při chůzi nepohybovalo, a navíc jím můžete oddělit prostor na další polovinu.  A ulehčuje také zapnutí centrálním zipem. Ani hydro vak si nemusíte odepřít. Pomocí vyměnitelné průchodky se do vodotěsného batohu dostane i jeho hadička.

Detail vnitřní kapsy v batohu Ortlieb Atrack.Detail vnitřní kapsy v batohu Ortlieb Atrack.

Vnitřní prostor s dvěma páry kapes na zip - Ortlieb Atrack.Vnitřní prostor s dvěma páry kapes na zip – Ortlieb Atrack.

Vnitřní stahovací popruh v batohu Ortlieb Atrack.Vnitřní stahovací popruh v batohu Ortlieb Atrack.

Vodotěsnost

O voděodolnost se stará kvalitní a pevný PVC-free Nylon a vodotěsný TIZIP s velkým táhlem. Testováno opravdu poctivě různým namáčením ve vodě i pod ní. Ani kapička.

Vložená ucpávka či průchodka pro hadičku hydrovaku - Ortlieb Atrack.Vložená ucpávka či průchodka pro hadičku hydrovaku – Ortlieb Atrack.

Ucpávka na vstup pro hydrovak - Ortlieb Atrack.Ucpávka na vstup pro hydrovak – Ortlieb Atrack.

Ramenní popruhy jsou ještě doplněny párem stabilizačních - Ortlieb Atrack.Ramenní popruhy jsou ještě doplněny párem stabilizačních – Ortlieb Atrack.

Nosný systém

Co však logicky nabere vodu, je nosný systém. Ten je pevnou součástí batohu. Což by mohlo u dalšího modelu být oddělitelné tak, abyste z batohu mohli vytvořit tašku či vak. Hodilo by se to i při cestování letedlem. Nosný systém by šel vložit do batohu a získali byste pouze hladký a odolný vak. Díky konstrukci na batohu Ortlieb Atrack chybí nosné oko. Částečně ho zastupuje centrální, podélný stahovací popruh.

Batoh Ortlieb Atrack si opravdu ve vodě užil svoje a obstál.Batoh Ortlieb Atrack si opravdu ve vodě užil svoje a obstál.

Zajímavé

Zádový zip navíc zabraňuje vstupu do batohu pro „nenechavce“. Jen tak někdo se vám do něj při nošení na zádech nedostane. To, že nepotřebujete na tento batoh pláštěnku proti dešti, asi nemusím zdůrazňovat. Jedná se tedy o cestovní tašku-batoh, která ochrání vaše vybavení před všemi elementy. Kromě ohně. Do batohu by se vám mohli hodit i další vychytávky od značky Ortlieb, která se zaměřuje na vodotěsný program. Voděodolná lékárnička nebo další vaky v různých gramážích a objemech.

Stahování batohu Ortlieb Atrack.Stahování batohu Ortlieb Atrack.

Další informace

Ortlieb

ORTLIEB nabízí širokou škálu voděodolných produktů, které jsou určeny nejen pro expedice, ale i pro každodenní dojíždění do práce, či na krátké výlety do okolí.ORTLIEB to je: špičková kvalita od roku 1982, záruka 5 let, voděodolnost v jakýchkoliv podmínkách, testování mnoha expedicemi a legenda mezi cykloturistickými brašnami.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: