Recenze: ORTLIEB Saddle-Bag

Recenze: ORTLIEB Saddle-Bag

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ORTLIEB Saddle-Bag
Druh cyklistického vybavení Cyklistické brašny
Hmotnost 330 g
Materiál 1 PVC free.
Materiál 2 Plastová výztuha a zámek pro upevnění.
Výbava 1 Zámek pod sedlo na lyžiny.
Výbava 2 Zarážka se suchým zipem za sedlovku.
Výbava 3 3 úchyty pro připevnění popruhů.
Výbava 4 Reflexní plocha.
Infocena 990 Kč
Dodává AZUB bike
Více info na www.azub.cz

Zaujalo mě

  • Velká variabilita uložení věcí od základní výbavy až do objemu menšího batůžku.
  • Pevné, rychlé upevnění a přístup k uloženým věcem.
  • Odolává vlhkosti, nepřízni počasí a zastane funkci jednoduchého blatníku.

Shrnutí recenze

Vodotěsná podsedlová brašna. Vhodná na cykloturistiku ale i každodenní používání, uložení nářadí, rezervního oblečení apod. Objem 2,7 litru je na podsedlovou brašnu nadstandardní. Uchycení i naplnění brašny je rychlé, pevné. Odolnost proti vlhkosti, nepřízni počasí je vysoká, zajištěná nepromokavým materiálem a spolehlivým rolovacím zavíráním.

PODROBNÝ POPIS

ORTLIEB Saddle-Bag je na něco mezi velkou podsedlovou brašnou a menším zavazadlem pro bikepacking. Tvarem a vlastnostmi připomíná lodní vak. Objem 2,7 l a maximální nosnost 3 kg jí předurčuje K širokéMU použití pro turistické i praktické účely. Typickým obsahem při testování bylo nářadí včetně duše a lepení, velký, těžký zámek a větrovka. Maximální zatížení 3 kg zvládala brašna bez problémů.

Bláto brašně neuškodíBláto brašně neuškodí

Brašna, sedloBrašna, sedlo

Prázdná brašnaPrázdná brašna

Fixace na kolo

K připevnění na kolo slouží zaklapávací systém pevně připevněný 4 šrouby k brašně. Na lyžiny sedla se připevní protějšek dvěma šrouby. Systém má 4 polohy pro předozadní posun aby se podle offsetu sedla dala brašna správně zasunout. Zarážkou se suchým zipem se připevní za sedlovku, tím zajistí velice pevné uchycení. Brašna se nechvěla i při plném zatížení v těžkém terénu. Pokud se ale zámek špatně nastavil do přední polohy a poutko nebylo pevně zaklesnuto a přichyceno za sedlovku, tak brašna vypadla při nájezdu na obrubník. Tomu lze předejít správným uchycením podle přiloženého návodu. Pak je poloha i uchycení naprosto spolehlivé a neomezuje jízdu. Posunutí zámku i uchycení brašny je snadné, stejně tak jako její plnění.

Zámek na brašněZámek na brašně

Zámek na sedleZámek na sedle

VnitřekVnitřek

Voděodolnost

Pro dosažení voděodolnosti podle standardu IP64 je potřeba brašnu 3-4x zarolovat. Zadní reflexní prvek je viditelný při plném rozsahu komprese brašny. Velká plocha brašny do jisté míry funguje jako blatník, aniž by byl ohrožen její obsah. Materiál označený PVC free je pružný, odolný. Na bocích je stlačitelný. Vršek a spodek je pevně vyztužen.

Zadní pohledZadní pohled

Alternativní vybavení

Provedení těla brašny je kvalitní stejně jako i připevnění 3 poutek. První poutko je nahoře a další dvě dole. Lze jimi pojistit brašnu, připevnit k ní něco. Nebo slouží pro připoutání k sedlu bez lyžin pomocí pásků, které jsou alternativní vybavení (art.code F96E). Pro upevnění brašny na více kol se zajisté hodí možnost dokoupení dalšího zámku pod sedlo (art.code F97). Kromě popisované brašny velikosti L se vyrábí i menší provedení M a S uchycené stejným systémem.

Verdikt testera

Celkový dojem z brašny je velice pozitivní. Poskytuje variabilní úložný prostor. Přitom i při větším zatížení je hmotnost v těžišti kola, náklad se netřese a neomezuje jízdní vlasnosti. Lze použít na různé typy kol od pevného silničního až po celoodpružené.

Další informace

ORTLIEB nabízí širokou škálu voděodolných produktů, které jsou určeny nejen pro expedice, ale i pro každodenní dojíždění do práce, či na krátké výlety do okolí. ORTLIEB to je: špičková kvalita od roku 1982, záruka 5 let, voděodolnost v jakýchkoliv podmínkách, testování mnoha expedicemi a legenda mezi cykloturistickými brašnami.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: