Recenze: Ohňové plotýnky Cooker I a II – návrat k vaření na ohni

Recenze: Ohňové plotýnky Cooker I a II – návrat k vaření na ohni

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Ohňová plotýnka Cooker I a II
Druh potřeb pro vaření (Vaření) 1130 neurčeno
Druh vaření 1136 neurčeno
Typ vařiče plynový
Výška po sbalení 18
Šířka po sbalení 18
Palivo dřevo
Výbava 1 plátěný obal
Infocena 872 Kč
Dodává Pink Outdoor
Více info na www.pinkoutdoor.cz

Zaujalo mě

  • odolnost
  • nápad
  • jednoduchost
  • vyrobeno v Česku
  • prodloužená záruka na 5 let

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika

Cooker je speciální vařič určený k vaření na finské svíci, přímo na ohni za použití nožiček, či zavěšení nad oheň.

Balení Ohňové plotýnky Cooker v bavlněném pytlíku se stahováním.Balení ohňové plotýnky Cooker v bavlněném pytlíku se stahováním.

Detailní pohled na vyyřezané otvory v plotýnce Cooker I.Detailní pohled na vyyřezané otvory v plotýnce Cooker I.

Varianta vaření na ohništi s ohňovou plotýnkou Cooker I.Varianta vaření na ohništi s ohňovou plotýnkou Cooker I.

Popis vlastními slovy

Jinak se jedná o ocelovou plotýnku s výřezy na plameny ohně a čtveřicí 3 otvorů pro nasunutí ocelových nožiček, které buď slouží jako stojny na plotýnku nad ohněm nebo jako tyčky, které udržují či svírají finskou svíci (špalek dřeva) ve svislé poloze. V nabídce jsou nyní celkem tři modely těchto plotýnek: Cooker I, Cooker II a Cooker II Long Light.
Předmětem testování byla však verze Cooker I případně Cooker II. Plotýnku jsme vyzkoušeli jednak na klasickém ohni či ohništi, tedy jako rošt, na který položíte ešus či nádobu na vaření, ale i jako plotýnku na finskou svíci. Provedli jsme i pevnostní test a to pomocí položení barelu s cca 25 l vody (viz fotogalerie). Nožičky i plotýnka vydržely bez problému. Zavěšení nad oheň jsme netestovali, jelikož by bylo třeba vyrobit takový závěs.

Upravená verze plotýnky Cooker I s většími otvory.Upravená verze plotýnky Cooker II s většími otvory.

Sestavení

Sestavení celého setu je relativně snadné a intuitivní. Dá se zvládnout i bez návodu. Celý set tak obsahuje plotýnku Cooker, 4 nožičky (nerezové trubky o průměru 8 mm a délce 24,5 cm). Dále obsahuje 4 páry drátěných spon neboli závlaček, pro zajištění nožiček. To celé v plátěném obalu. Osobně doporučuji si pořídit buď kousek hadru nebo obyčejné bavlněné pracovní rukavice pro manipulaci s „očouzenými“ díly plotýnky nebo se hodí i pro manipulaci s plotýnkou během vaření. Takže stačí drátěné sponky nasadit na konce nožiček, kde jsou na každé dva otvory pro provlečení. Při vaření alá plotýnka nad ohništěm doporučuji nožky roztáhnout tak, aby plotýnka byla co nejstabilnější. Na stálém ohništi, kde je vrstva popela to jde navíc velmi snadno.

Kompletní fotogalerie Cooker I a Cooker II (36)

V případě, že vaříte na finské svíci, můžete si nastavit vzdálenost nožiček od středu plotýnky do třech různých poloh tak, aby tyčky držely tuto svíci neboli naštípnutý špalek ve svislé poloze. Takže od 16 cm do 23 cm v průměru. Celkový rozměr plotýnky Cooker I nebo i Cooker II je 18 x 18 cm a síla plechu 3 mm. Verze Cooker II Long Light je silná 1,5 mm a rozměry jsou 18 x 27 cm. Největší rozdíl mezi verzí Cooker I a II je v otvorech v plotýnce. U verze Cooker II jsou větší a dovolují tak plamenům větší kontakt s nádobou na vaření.

Tyčky na plotýnkách Cooker I i II jsou takto zajištěny pružnou drátěnou sponkou.Tyčky na plotýnkách Cooker I i II jsou takto zajištěny pružnou drátěnou sponkou.

Sestavená menší plotýnka Cooker I.Sestavená menší plotýnka Cooker I.

Takto vypadá kompletní sada Cooker I včetně obalu.Takto vypadá kompletní sada Cooker II včetně obalu.

Rozložení

V podstatě obrácený postup. Osvědčilo se mi nechat si na jednotlivých tyčkách drátěné závlačky navlečeny. Tyčky se závlačkami a ocelovou plotýnku pak po vychladnutí stačí dát do plátěného obalu, který byl u testované verze ušitý úplně na těsno. U verze Cooker II a Cooker Long Light byl už volnější a vložení bylo tak snažší.

Tyčky udržují špalek dřeva ve stabilní poloze.Tyčky udržují špalek dřeva ve stabilní poloze.

Hodnocení testera

Potěšila mě zpráva, že plotýnka je vyrobena v Česku. Navíc je na ni poskytovaná prodloužená záruční doba (5let), která platí na všechny kovové součásti. Sestavení je jednoduché. Materiál se jeví odolný, takže by tato ohňová plotýnka mohla sloužit všem příznivcům vaření v přírodě a na ohni opravdu dlouho.

Jak se špalek zmenšuje, je možné plotýnku zatlačit do ohniště.Jak se špalek zmenšuje, je možné plotýnku zatlačit do ohniště.

Další informace

PINK OUTDOOR

Ohňové plotýnky CAT KILLER prodává internetový obchod s vybavením nejenom do přírody www.pinkoutdoor.cz

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: