Recenze: Nože Ruike P801-SF

Recenze: Nože Ruike P801-SF

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nůž Ruike P801-SF
Co je to za výrobek nůž
Materiál 1 čepel: Sandvik 14C28N nerezová ocel
Materiál 2 střenka: Nerezová ocel 3Cr14N v pískované úpravě (stonewashed)
Údaje výrobce 1 Celková délka: 200 mm
Údaje výrobce 2 Délka čepele: 86 mm
Údaje výrobce 3 Tloušťka čepele: 3.1 mm
Údaje výrobce 4 Hmotnost: 120 g
Údaje výrobce 5 Tvrdost čepele: 58-60 HRC
Údaje výrobce 6 Pojistka Frame Lock
Údaje výrobce 7 Ocelová spona
Údaje výrobce 8 Záruka 5 let
Údaje výrobce 9 Tloušťka profilu nože: 9 mm
Údaje výrobce 10 Délka nože (v zavřeném stavu) 11 cm
Infocena 899 Kč
Dodává Kronium
Více info na www.kronium.cz

Zaujalo mě

  • preciznost zpracování
  • pětiletá záruka
  • robustnost

Shrnutí recenze

Kvalita zpracování nového typu zavíracího nože Ruike P 801-SF je taková, že nemáte pocit, že se jedná o zavírák, ale jako o nůž s pevnou čepelí. Pro jeho univerzálnost, uživatelský komfort, velmi dobrou řezivost různých druhů materiálů si ho už oblíbila řada příznivců outdooru i aktivního způsobu života po celém světě.

PODROBNÝ POPIS

Ač má ostří skoro 3 mm silné, nůž Ruike P801-SF snadno a lehce krájí i jídlo na tenké plátky.Ač má ostří skoro 3 mm silné, nůž Ruike P801-SF snadno a lehce krájí jídlo na tenké plátky.

Ač otvírák, je nůž Ruike P801-SF vyroben tak kvalitně, že snese i drsné zacházení.Ač otvírák, je nůž Ruike P801-SF vyroben tak kvalitně, že snese i drsné zacházení.

Ačkoliv je nůž Ruike P 801-SF koncepčně zavírákem, jeho kavlita je taková, že máte pocit, že držíte v ruce nůž s pevnou čepelí.Ačkoliv je nůž Ruike P 801-SF koncepčně zavírákem, jeho kvalita je taková, že máte pocit, že držíte v ruce nůž s pevnou čepelí.

Charakteristika

Velkou výhodou nože Ruike P801-SF je, že je vždy po ruce a připravený na téměř vše, co se v přírodě nebo i ve městě může stát (samozřejmě, pokud ho nezapomeneme doma). Zvládá vše od přeřezání tří padákových šňůr v tahu jedním řezem, přes klasické nakrájení jablek, chleba, masa až po osekání menších klacků či větví nebo rozdělání ohně pomocí přejíždění brousku čepelí nože. Příprava kolíků pro napnutí tropika či tarpu je pro tento nůž hračkou. Opotřebení jejího materiálu je pouhým okem neviditelné.

A to vše bez poškození jeho pevnosti a kompaktnosti. Tohle není reklamní nožík, u kterého se už jen pouhým nošením brzy uvolní šroubky držící dohromady tělo s klipsnou nebo dokonce samotné tělo nože.

Popis

Díky vysoko postavené klipsně lze nůž Ruike P801-SF snadno a dobře nosit skrytý v kapse kalhot nebo třeba v přední kapse tašky s laptopem.

Na rukojeti (těle) nože chybí jakákoliv guma. Jedná se tedy o čistý kovový design. Úchop je však i přesto jistý. Na druhou stranu zpracování nože je velmi kvalitní a všechny jeho hrany jsou zaoblené, takže nehrozí poranění nebo poškození oděvu či přepravní tašky od jeho hran.

Bezpečný a pohodlný úchop za všech okolností - to je výhodou nože Ruike P801-SF.Bezpečný a pohodlný úchop za všech okolností. To je výhoda nože Ruike P801-SF.

Malý, ale poctivý pracant- to je nůž Ruike P 801-SF.Malý, ale poctivý pracant. To je nůž Ruike P 801-SF.

Nůž Ruike P801-SF je dobrým parťákem do outdoorových aktivit.Nůž Ruike P801-SF je dobrým parťákem pro outdoorové aktivity.

Manipulace

Otevírání nože je dvojí: buďto klasické, oběma rukama, nebo ho lze otevřít i jednou rukou. Poslepu vytáhnete nůž jednou rukou, ukazovákem (pokud jste pravák, jde to lépe) zatlačíte do páčky na jeho horní zadní straně (naproti směru vytahování čepele) a čepel po překonání prvotního odporu vyskočí, jako by byla poháněna nějakou skrytou pružinou. Jedná se tedy o pojistku typu flipper. Nůž je tak třeba pro případ nutné obrany rychle připraven k použití, a přitom se nejedná o klasický „vyhazovák“, na který mohou být bezpečnostní složky háklivé, protože jsou takové nože v mnoha zemích zakázané zákonem.

Pojistka typu Frame Lock je přitom natolik kvalitní, že vylučuje možnost nechtěného otevření nože třeba v kalhotách při předklonění.

Nůž Ruike P801-SF je opatřen ocelovým klipem pro jeho zajištění v kapse.Nůž Ruike P801-SF je opatřen ocelovým klipem pro jeho zajištění v kapse.

Rukojeť

Rukojeť nože je sice poměrně tenká, ale díky své ergonomii dobře padne i do velké dlaně. Lepšímu úchopu pomáhá i veliký ocelový klip. Nikde nic nechybí, ani nepřečnívá. Těžiště má zavírací nůž Ruike P801-SF jen těsně za polovinou délky rozevřeného nože, takže se s ním dá poměrně dobře házet, a to i díky jeho ostré špičce.

Nůž Ruike P801-SF v pohodě - a bez stop poškození- zvládá i opakované rozdělávání ohně s křesadly.Nůž Ruike P801-SF v pohodě – a bez stop poškození- zvládá i opakované rozdělávání ohně s křesadly.

Čepel

Díky robustnímu čepu a pevné pojistce drží čepel v pracovní poloze bez sebemenšího viklání. Máte tak pocit, že nůž má pevnou čepel. Ta přitom zvládne opravdu hodně. I přes tloušťku své čepele (3 mm) dokáže díky jejímu zbroušení řezat i jemné plátky, ať již dřeva při táboření nebo třeba slaniny při vaření v terénu. Tuto čepel má Ruike P801-SF vyrobenu z nerezavějící martenzitové chromové oceli Sandvik 14C28N s krystalickou strukturou. Díky tomuto materiálu si její ostří po nabroušení dlouho zachová svou ostrost, než ho bude třeba přebrousit. A i to lze zvládnout obyčejnou ocílkou.

Střenky nože jsou z nerezové oceli 3Cr14N v pískované úpravě, která je o poznání měkčí než čepel. Zde se tedy nelze ubránit při běžném používání mírnému opotřebení a jemným škrábancům. Údržbu nože zvládne proud vody, pokud by bylo třeba ho demontovat, stačí povolit tři šroubky.

Další informace

RuikeRuike jsou designovány jako nože jak s čepelí pevnou, tak i zavírací. V případě nožů zavíracích nabízí Ruike modely se zajištěním proti nechtěnému zavření Frame lock, kdy je pojistka součástí střenky, s planžetovou pojistkou Liner lock, nebo kombinovaným zajištěním Frame lock se zámkem Beta lock, který zvyšuje bezpečné použití v extrémních situacích uzamčením pojistky. Vybrané modely zavíracích nožů jsou také vybaveny sponou pro uchycení v kapse. Čepele nožů Ruike jsou vyráběny z martenzitové chromové oceli Sandvik 14C28N s optimalizovaným chemickým složením a krystalickou strukturou.
Výrobky značky Ruike splňují nároky kladené na profesionální nože jakými jsou například tvrdost čepele, trvanlivost broušení, ostrost či odolnost proti korozi.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: