RECENZE: NORTHFINDER OHNISTE – SKIALPOVÁ ZATEPLOVAČKA

RECENZE: NORTHFINDER OHNISTE – SKIALPOVÁ ZATEPLOVAČKA

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NORTHFINDER OHNISTE
Druh sportu outdoor, skialp, běžecké lyžování, sjezdové lyžování
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Prémiová izolace Primaloft® GOLD
Materiál 2 Pertex® Quantum (32 g/m2)
Materiál 3 Strečový softshell 3 vrstvý
Materiál 4 YKK® zip
Hmotnost 530 g
Náplň syntetika
Barevné varianty blueblack, greyblack, orangeblack
Velikostní varianty S-XXL
Infocena 4490 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Prémiové materiály
  • Dvě veliké kapsy
  • Kapuce přes horolezeckou bundu
  • Rozložení materiálů a střih

Shrnutí recenze

Izolační bunda Northfinder OHNISKO je vyrobena z prémiových materiálů včetně izolace a svrchního materiálu. Hybridní rozdělení materiálů a dvě veliké kapsy na čelním panelu. Jaká je tedy tahle bunda, když je třeba? To se dozvíte v recenzi Světa outdooru a z testování horským vůdcem Vojtěchem Dvořákem.

PODROBNÝ POPIS

MATERIÁLY

Bunda se v podstatě skládá ze tří materiálů. O izolaci se stará prémiový izolační materiál Primaloft® GOLD. Ten je umístěn na klíčových místech: na hrudníku, ramenou a pažích a na zádech tak, aby bunda izolovala i bez nasazeného batohu. Strečový materiál je použit na předloktí a bocích a poskytuje bundě neomezený pohyb. A posledním materiálem je značkový Pertex® Quantum, který drží vítr od těla.

Zateplovací bunda NORTHFINDER OHNISTE - přední díl s patrnými panely a rozložením izolačního materiálu Primaloft
Zateplovací bunda NORTHFINDER OHNISTE – přední díl s patrnými panely a rozložením izolačního materiálu Primaloft

STŘIH

Ten je spíše volnější. Například ve srovnání s bundou NORTHFINDER SOLISKO. Jde tedy přetáhnout přes další vrstvy a funguje jako přidaná izolace. O část objemu se postarají strečové panely na bocích. Délka je dostatečná a chrání celá záda. Složením materiálů a střihem se jedná o hybridní bundu, která účelně kombinuje izolaci se softshellem.

Dostatečně dlouhé rukávy a dlouhá záda - NORTHFINDER OHNISTE
Dostatečně dlouhé rukávy a dlouhá záda – NORTHFINDER OHNISTE

KAPSY

Na bundě se nacházejí dvě veliké napoleonské kapsy. Délky kapsy je úctyhodných 25 cm. Vejdou se tedy do nich stoupací pásy nebo rukavice apod. Podšívka je síťovaná a tak pásy rychle zahřejete vlastním teplem. Zipy YKK jsou opatřeny dlouhým táhlem pro obsluhu i v rukavicích.

Veliké kapsy pojmou pásy nebo rukavice - NORTHFINDER OHNISTE
Veliké kapsy pojmou pásy nebo rukavice – NORTHFINDER OHNISTE

RUKÁVY

Rukávy jsou volnější a jsou snadno přetáhnout přes více vrstev. Na předloktí a v podpaží je použitý strečový softshell. Paže je izolována Primaloftem. Rukávy jsou zakončeny do gumičky s pružnou lemovkou a otvorem na palec.

Příprava na sjezd se zateplením bundou NORTHFINDER OHNISTE
Příprava na sjezd se zateplením bundou NORTHFINDER OHNISTE

KAPUCE A LÍMEC

Límec je patřičně vysoký po bradu a poskytuje i prostor pro dopnuté spodní vrstvy ke krku. Rozhodně byste se neměli škrtit. Kapuce je veliká a pojme do sebe i horolezeckou helmu. Má pouze jednoduché stahování a při použití pouze s čepicí nebo bez pokrývky hlavy se může stát, že vám bude malinko padat do čela a do očí. Dá se odladit rozdílným zatažením horní a spodní pružné tkanice v kapuci. Kapuce a celý límec jsou zaizolované a poskytují skvělou ochranu proti ztrátě tepla hlavou a okolo krku.

Kapuce NORTHFINDER OHNISTE lze přetáhnout přes helmu
Kapuce NORTHFINDER OHNISTE lze přetáhnout přes helmu

VERDIKT TESTERA

Zateplovací bunda byla prověřena při skialpování na ledovci v Söldenu při teplotách pod hranici -10 °C a rychlosti větru do 50 km/h. A při skitouringu v Krkonoších na začátku sezóny. Díky svému střihu lze přetáhnout přes více vrstev a nijak nebrání v pohybu. Jedná se tak o univerzální zateplovací vrstvu, kterou lze použít nejenom v zimě a nejenom na skialpech a váží pouhých 530 gramů (L) = jedna plechovka Zlatého bažanta.

Dvojcestný YKK zip - NORTHFINDER OHNISTE
Dvojcestný YKK zip – NORTHFINDER OHNISTE

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Skialpinistická kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití nejkvalitnějších materiálů na trhu s cílem zajistit skialpinistům co nejvyšší komfort i v náročných podmínkách. Nabízí široký výběr oblečení na skialpinismus, běžecké lyžování a další zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: