Recenze: NORTHFINDER – Nepromokavý kompaktní set bundy a kalhot Northkit

Recenze: NORTHFINDER – Nepromokavý kompaktní set bundy a kalhot Northkit

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku Nepromokavý kompaktní set Northkit
Druh sportu běh, outdoor
Druh oblečení bunda, kalhoty
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná třetí (svrchní)
Do jakého ročního období se hodí celoroční
Materiál 1 100% polyamid
Hmotnost 450 g
Vodní sloupec 10000
Prodyšnost 10000
Použitá membrána 2
Barevné varianty zelená, modrá, černá, šeda a tmavě zelená
Velikostní varianty S - XXXL
Infocena 2380 Kč Kč
Dodává NORTHFINDER
Více info na www.northfinder.com

Zaujalo mě

  • Složení do kapes
  • Malá přeska asi 20 cm od horní části zipu u bundy
  • Zip u kalhot po celé boční straně

Shrnutí recenze

Nevíte, jaké bude počasí? Nechcete si brát s sebou na běh či kolo zbytečné a těžké věci? Testovali jsem pro vás set, který by mohl odpovědět na vaši otázku.

PODROBNÝ POPIS

Charakteristika a popis

Není ničím zvláštním, když se na celodenním výletu nebo na několikahodinovém ultramaratonu  změní náhle počasí. Pak litujete toho, že nemáte nic s sebou. Tento set kalhot a bundy však váží dohromady pouhých 450g a je možného ho složit do dvou malých kapsiček (22×10 cm u bundy a 20×9 cm u kalhot), které bez problému dáte do každého běžeckého batohu nebo kapsičky na kolo. I když vyběhnete do dvou tisíc metrů a ochladí se na bod mrazu, začne foukat vítr a pršet, tato bunda a kalhoty budou tím nejlepším společníkem, který vás zachrání.

Bunda má spoustu vychytávek,které opravdu oceníte. Jde vidět, že tuto bundu vyvíjeli sportovci, kteří chtěli vytvořit něco, co každý ocení.

Testování NorthFinder Northkit.Testování NORTHFINDER Northkit.

Testujeme NorthFinder Northkit.Testujeme NORTHFINDER Northkit.

Poutko na palec a délka rukávů u bundy NorthFinder Northkit.Poutko na palec a délka rukávů u bundy NORTHFINDER Northkit.

Kapsičková mánie

Bunda má 7 kapes, že ani nebudete vědět co do nich dát.

Standardní dvě přední kapsy nejsou ničím zvláštním a velikostně ideální.

Trochu nenápadně je umístěná kapsa z vnější boční části bundy, do které bez problému dáte menší láhev s pitím, a tudíž ji nemusíte tahat v rukách, které budete mít volné například na hole.

Vnitřní kapsy jsou různých velikostí:

  • V levé části je velká kapsa, do které je možné složit bundu anebo při sportu uložit další věci. Nad ní je ještě jedna menší, která je ideální na jakkoli velký mobilní telefon. Nevýhoda je však v tom, že i přesto, že je kapsa určená na telefon, tak při běhu v ní telefon skáče. Je to celkem rušivý a nepohodlný prvek
  • V pravé části jsou pak další dvě kapse opět na zip, ale trochu menší. V nich je umístěno také poutko na klíče nebo jiné důležité maličkosti.

U kalhot mě trochu zamrzelo, že zde nenajdu automatické boční kapsičky, ale pouze jednu na zadku, do které je také možné složit kalhoty.

Detail na vnitřní kapsy na levém boku - NorthFinder Northkit.Detail na vnitřní kapsy na levém boku – NORTHFINDER Northkit.

Další kapsa na klíče a doklady či hotovost - NorthFinder Northkit.Další kapsa na klíče a doklady či hotovost – NORTHFINDER Northkit.

Extra kapsa na lahev a zipová kapsa na pravém boku - NorthFinder Northkit.Extra kapsa na lahev a zipová kapsa na pravém boku – NORTHFINDER Northkit.

Drobné, ale neméně užitečné vychytávky

Malou přezku 20 cm od horní části zipu u bundy je možné zapnout a při rozepnuté bundě vás neštvou boční plandající části, ale tělo může krásně větrat. Zadní otvory, které využijí hlavně cyklisti a díky kterým se dostanete do svých zadních kapes v cyklistickém dresu. U kalhot je největší výhodou zip, který je po celé délce nohavic. Umožňuje rychlejší vysvléknutí nebo obléknutí kalhot při závodě bez nutnosti sundávání bot. Drobné reflexní prvky v nápisech na kalhotách i bundě jsou nezbytností. Příjemně potěšil pásek v zadní části bundy, ale jakožto běžec, bych jich uvítal daleko více. Kapuce, kterou je možné srolovat do límce, takže pokud není potřeba, tak vám za hlavou nic neplandá a umožňuje běh pohodlnější. Gumičky umístěné v bocích i na kapuci slouží ke správnému seštelování a pohodlnému nošení. Prodloužené rukávy s dírkou na palec. Určitě se to bude hodit při zimním nebo deštivém počasí, ale naopak je na konci rukávu gumička, a když bude tepleji, tak to budete mít i tak upnuté kolem zápěstí a bunda nebude moci větrat. Uvítal bych také nastavitelnou gumičku nebo suchý zip.

Zkouška dostupnosti extra kapsy na pravém boku - NorthFinder Northkit.Zkouška dostupnosti extra kapsy na pravém boku – NORTHFINDER Northkit.

Odvětrání a voděodolnost

Materiálem pro bundu i kalhoty je 100% polyamid, 2-vrstvý ripstop s DWR s podlepenými švy. Vodní sloupec: 10 000 mm vás nenechá na holičkách, ale na nějaké dlouhodobější pochody v dešti to také nebude to pravé. Prodyšnost je 10.000 g/m2/24h a trochu mě mrzí odvětrání v podpaží. Vypadá to jak amatérské dvě dírky. Osobně mám raději možnost regulace větrání v podpaží na zip.

Jak jsem už zmiňoval cyklistické díry k lepšímu přístupu na dres slouží také k tomu, aby záda byla lépe odvětrána, což alespoň trochu vykompenzuje to podpaží. Kalhoty mají po celé délce zip, který lze rozepnou zespodu až nahoru = maximální větrání. Po celé délce je také suchý zip, takže nohavice drží stále u sebe.

Rozepnutý zip, ale zároveň vám napadají ramena - NorthFinder Northkit.Rozepnutý zip, ale zároveň vám napadají ramena – NORTHFINDER Northkit.

Přední pohled na bundu NorthFinder Northkit.Přední pohled na bundu NORTHFINDER Northkit.

Zadní pohled na bundu NorthFinder Northkit.Zadní pohled na bundu NORTHFINDER Northkit.

Osobní zkušenost

Tento set jsem začal testovat na podzim, takže to zasáhlo ještě konec cyklistické sezóny a pochmurné proměnlivé počasí babího léta a začátek zimy. Kalhoty jsem na kolo ani nezkoušel, protože jsou příliš volné, což by mohlo být nebezpečné na ozubená kola. Bunda však úplně super, ale jakmile začalo mrznout, tak z kopce už by to chtělo něco více zateplené. Při delším podzimním výběhu nebo turistice jsem si ji bral jako rezervu při zhoršeném počasí anebo když lehce pršelo rovnou na celý výběh. Nikdy není špatné počasí, ale špatné oblečení. Tohle se mi však nestalo a mohl jsem vyběhnout kdykoliv. Ani v -7°C na sněhu mi tato lehká bunda v kombinaci s dobrou první termo vrstou nedělala sebemenší problémy. Větší probém mi bude dělat asi v létě, kdy ji nebude možné použít jako letní větrovku z důvodu špatného větrání, protože v ní bude jako v sauně. Ale na 3 roční období je super.

Další informace

NORTHFINDER

NORTHFINDER je značkou, která neklade omezení. Je volbou přirozené a svobodné osobnosti. Úspěch je důkazem, že jsme našli způsob, jak ve svých kolekcích spojit mladickou dravost s dospělou elegancí, cenovou dostupnost a vynikající kvalitu, masovou oblíbenost a křehkého ducha individuality. Jsou to malé detaily, které tvoří dokonalost.

Zajímavé vybavení

Zkušenosti čtenářů

Martin

Tuto bundu jsem si mj. koupil na základě této recenze a dobré ceny (na parametry 10T/10T). Měl jsem ji párkrát na turistice a na cyklo. Po z mého pohledu mírném deštíku je bunda promočená, na další cestu nepoužitelná a je vhodná max. jako dobrá větrovka za suchého počasí. Z mého pohledu bohužel velké zklamání. Těsně mi končí 2 letá lhůta na případnou reklamaci (nadto..těžko prodejci dokazovat míry deště, když tento nelze nijak měřit)..Moje stará bunda s paremetry 5T/5T je na tom subjektivně značně lépe co do výdrže v dešti.

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: