RECENZE: NORTHFINDER JIMENA – DÁMSKÉ STREČOVÉ KALHOTY

RECENZE: NORTHFINDER JIMENA – DÁMSKÉ STREČOVÉ KALHOTY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NORTHFINDER JIMENA
Druh sportu outdoor, lezení
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí jarní, letní, podzimní
Materiál 1 Pear 4-way stretch
Materiál 2 Zipy: YKK
Materiál 3 Textilní guma
Hmotnost 326 g
Barevné varianty Černá, zelená, šedá, červená, fialová, růžová, modrá
Velikostní varianty XS-4XL
Infocena 1527 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Vysoká elasticita materiálu
  • Tvarovaný sed
  • Široká elastická měkká guma v pase
  • Hmotnost kalhot

Shrnutí recenze

Testované kalhoty jsou velice elastické a obejmou vaše tělo. Díky pružnosti materiálu využijete kalhoty pohodlně při lezení a jiných sportovních aktivitách. Během pohybu se materiál krásně přizpůsobí vašemu tělu a pohybu a nikde netlačí.

PODROBNÝ POPIS

MATERIÁL A STŘIH

Kalhoty jsou ušité z polyamidové tkaniny, která zaručuje pružnost a prodyšnost. Tato látka vás pustí do neuvěřitelných poloh, což oceníte zejména při lezení na skalách. V pase se nachází měkká a pružná guma. Je sice na těle příjemná, v pase na holé kůži neřeže, ale nad její kvalitou můžeme polemizovat. Po pár dnech testování kalhot na skalách a běžném používání se na gumě udělala oka a následně se v některých místech tkanina celá rozpletla a vznikly díry. Tyto díry vždy vznikly v místě prošití gumy s tkaninou kalhot. Prošití na kalhotách, zejména v okolí pasu není příliš kvalitní nebo až moc a tak možná dochází k vytrhávání materiálu. Na některých místech kalhot, zejména u zipu se prošití také páře. Výrobce uvádí, že jsou na kalhotách reflexní prvky a v pase oka na pásek. Ani jeden tento komponent jsem bohužel na kalhotách nenašla. Nohavice u testovaných kalhot dokonale obepínají tělo, nejsou nikterak široké a díky tomu se hodí na různé sporty jako je lezení, běh, via ferrata,…

Žádné omezení v pohybu a příjemný strečový materiál - NORTHFINDER JIMENA
Žádné omezení v pohybu a příjemný strečový materiál – NORTHFINDER JIMENA

ZAPÍNÁNÍ

Kalhoty se zapínají na zip, který je na těchto kalhotách krátký. Jedná se o zip YKK.  Zip je doplněn místo běžně používaného knoflíku dvěma cvočky. Tyto cvočky se zapínají velice pohodlně a jednoduše, při pohybu nijak nevadí a neomezují. Na nohavicích je možnost jejich stažení pomocí gumiček. Gumičky mají dostatečnou délku a vůli. Manipulace s nimi je velice jednoduchá.

Dvojice předních kapes a poklopec - NORTHFINDER JIMENA
Dvojice předních kapes a poklopec – NORTHFINDER JIMENA

KAPSY

Kalhoty disponují třemi kapsami: dvě přední kapsy a třetí je umístěna vzadu. Všechny tři kapsy se dají zavřít zipy. Všechny tři kapsy jsou dostatečně velké tak, aby se do nich vešel větší mobilní telefon, klíče, doklady… Přední kapsy jsou ergonomicky umístěné a tvarované na ruce, zadní kapsa je čtvercového tvaru. Všechny kapsy jsou šité ze síťoviny s podšívkou. Na těle vám tedy leží podšívka, nikoliv síťovina. U jezdců zipů bych doplnila o táhla pro lepší úchop.

Řešení stahování kalhot NORTHFINDER JIMENA
Řešení stahování kalhot NORTHFINDER JIMENA

TESTOVÁNÍ

Kalhoty byly testovány na jaře, při slunných dnech na skalách, ale i v lese nebo v kempu u vody při pádlování na seakayaku. Při pohybu byly kalhoty velmi poddajné a pružné, nikde neškrtily. Při lezení se člověk potí, ale u těchto kalhot nebyly vidět žádné mokré skvrny. Pocit lehkého zvlhnutí materiálu jsem měla pouze v místech pod sedacím úvazkem.

Testování na drsné žule proběhlo bez ztráty kytičky - NORTHFINDER JIMENA
Testování na drsné žule proběhlo bez ztráty kytičky – NORTHFINDER JIMENA

VERDIKT TESTERKY

Kalhoty jsou na těle příjemné, netlačí a dovolí vám dělat téměř baletní kreace. Guma v pase je sice příjemná, ale příliš toho nevydržela a udělaly se v místech prošití díry. Taktéž se páraly některé nitě v oblasti pod zapínám kalhot. Osobně jsem od těchto kalhot očekávala mnohem více, a to zejména v pevnosti materiálu. Ocenila bych doplnění táhel na zipech u kapes.

Poškození elastického pasu kalhot NORTHFINDER JIMENA během testování
Poškození elastického pasu kalhot NORTHFINDER JIMENA během testování

VYJÁDŘENÍ NORTHFINDER TÝMU (SLOVENSKY)

Ďakujeme testerkám a testerom Světa outdooru za ich nekompromisný prístup a za to, že recenzované veci naozaj nešetria. Vďaka tomu sme prišli na chybu v spôsobe, akým je prišívaný gumený pás k nohavicovej časti. K látke ho totiž prišívame až štyrmi hustými stehmi. To v niektorých ojedinelých prípadoch (približne jeden produkt z tisícky) môže narušiť integritu gumovej časti až tak, že sa roztrhne, ako sa to stalo práve pri tomto testovaní. Ak sa vám prihodila podobná nemilosť, ozvite sa. Bezplatne vám nohavice vymeníme za nový kus, a to aj po uplynutí dvojročnej záručnej doby. Od novej sezóny potom už budeme používať nový dizajn gumového pásu v tvare Y, ktorý na látku prišijeme z oboch strán.
Tým zabránime narušeniu gumovej časti a jej páraniu.

Řešení vývojářů NORTHFINDER u kalhot Jimena a pružného pasu tak, aby se už nikdy nepáral
Řešení vývojářů NORTHFINDER u kalhot Jimena a pružného pasu tak, aby se už nikdy nepáral

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Outdoorová kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití kvalitních materiálů zajistit co nejvyšší komfort. Nabízí široký výběr oblečení na letní i zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: