RECENZE: NORTHFINDER JAVORINKA – DÁMSKÉ HYBRIDNÍ STREČOVÉ SKIALPINISTICKÉ KALHOTY

RECENZE: NORTHFINDER JAVORINKA – DÁMSKÉ HYBRIDNÍ STREČOVÉ SKIALPINISTICKÉ KALHOTY

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NORTHFINDER JAVORINKA
Druh sportu skialp, běžecké lyžování
Druh oblečení kalhoty
Rozdělení podle pohlaví dámské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 100% polyester
Materiál 2 Primaloft® ECO 2.5 vrstvý materiál
Materiál 3 Blizzard® Thermal Comfort 2 vrstvý materiál
Materiál 4 YKK® zip
Barevné varianty černá, červená, magenta, růžová, modrá
Infocena 3490 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Kombinace dvou druhů materiálů a ergonomický střih – pohodlné v každém okamžiku
  • Příjemný materiál na nošení i na holé nohy
  • Designový prvek – nápis s názvem značky kalhot na rozepnutých nohavicích

Shrnutí recenze

Hledáte slušivé a funkční skialpinistické kalhoty do chladnějšího počasí? Potom by technické hybridní kalhoty JAVORINKA vyrobené z kombinace dvouvrstvé membrány s tenkou vrstvou syntetické izolace Primaloft® ECO na přední straně stehen a prodyšného a mimořádně pružného hřejivého fleecu Blizzard® Thermal Comfort na zadní straně, mohly být volbou pro vás. Jak dopadly v redakčním testu Světa outdooru?

PODROBNÝ POPIS

ÚVOD

Testované kalhoty byly velikost M, je to moje standardní velikost, takže vás při volbě velikosti nečeká žádné nepříjemné překvapení. Střih je regular, přes zadek a stehna kalhoty výborně padnou. Je to ten typ kalhot, v nichž nebudete vypadat jako v pytli, ale naopak, velmi šik.

Strečový materiál kalhot Northfinder Javorinka umožňuje libovolně dlouhý krok
Strečový materiál kalhot Northfinder Javorinka umožňuje libovolně dlouhý krok

KONSTRUKCE KALHOT

Jde o technické hybridní kalhoty určené na skialpinistické túry v chladnějším počasí. Přední panel je vyroben z dvouvrstvé membrány a nabízí vynikající pružnost, větru i voděodolnost. Pod touto membránou je umístěna tenká vrstva syntetické izolace Primaloft® ECO, díky které máte stehna v teple i v mrazivé zimě. Zadní strana stehen je z prodyšného a mimořádně pružného a zároveň také hřejivého fleecu Blizzard® Thermal Comfort. Tato kombinace usnadňuje kompletní pohybový rozsah. Pás je možné upravit díky suchým zipům na pásku. Přes pozadí kalhoty sedí výborně, ergonomická konstrukce kolen pomáhá pohodlnému pohybu.

Díky nastavitelnému pásu, předtvarované konstrukci sedu a kolen perfektně sedí.

V teplejších dnech může být při stoupání do kopce v těchto kalhotách poněkud teplo, za těchto podmínek si lze pomoci rozepnutím odvětrávacích otvorů. Jsou po vnějších stranách stehen, zipy se rozepínají směrem dolů, po rozepnutí není odhalena dolní končetina úplně, větrací otvor je opatřen síťovou tkaninou.

Zapínání kalhot Northfinder Javorinka se dvěma druky a krátkým zipem, boční kapsy se otevírají dolů
Zapínání kalhot Northfinder Javorinka se dvěma druky a krátkým zipem, boční kapsy se otevírají dolů

KAPSY A ZIPY

Kapsy mají kalhoty dvě postranní na zip, velikost je dostatečná i na mobilní telefon.

Zipy na kalhotách jsou YKK® zipy, které čím více používáte, tím hladčeji kloužou. Samolubrikační technologie funguje v tandemu se samozamykáním, takže YKK® zipy můžete tahat nahoru dolů a vždy zůstanou na svém místě a nebudou se samy rozepínat. Navíc jsou designované tak, že se s nimi snadno manipuluje i v rukavicích.

Kalhoty Northfinder Javorinka dovolují použití širšího pásku
Kalhoty Northfinder Javorinka dovolují použití širšího pásku

KALHOTY A LYŽÁKY

Na spodní části nohavic z vnější strany jsou zipy, umožňující rozepnutí a přetažení nohavic přes skelety, šířka je dostatečná, kalhoty na skeletech dobře drží. Po rozepnutí se objeví pěkný designový prvek – nápis s názvem značky kalhot – na pravé straně “North” a na levé “Finder”.

Nohavice jsou dostatečně široké pro různé skialpinistické skelety – Northfinder Javorinka
Nohavice jsou dostatečně široké pro různé skialpinistické skelety – Northfinder Javorinka

PRO HOLKY

Kalhoty jsou vyráběny ve více barevných variantách, což umožňuje ženám vybrat si takové, které jim budou ladit k ostatním součástem skialpinistického šatníku. Testované kalhoty byly růžové, kombinace s černou. Testovala jsem společně s dámskou mikinou ZLIECHOVA v kombinaci black-white s růžovými vsadkami a okraji rukávů, barevné sladění takto bylo perfektní.

Testování kalhot Northfinder Javorinka i při jízdě v prašanu
Testování kalhot Northfinder Javorinka i při jízdě v prašanu

PRAKTICKÉ POUŽITÍ

Hybridní strečové skialpinistické kalhoty JAVORINKA byly použity v několika středoevropských pohořích při výletech různé obtížnosti. Střih kalhot umožňuje ideální pohybový rozsah jak pro skialpové výlety v mírně stoupajícím terénu, kdy je potřeba prodloužit krok, stejně tak se hodí pro strmější přímé nebo traverzové výstupy. Obdobně je umožněn maximální pohybový rozsah i při skialpinistických otočkách ve strmějším terénu nebo pěším výstupu. Pohodlí kalhoty zaručují take ve sjezdech.

Zateplená stehna s izolací Primaloft® ECO jsem ocenila zejména ve větru a chladném počasí, za standardních podmínek není třeba si pod kalhoty brát spodky. Pokud je teplota hlouběji pod bodem mrazu a fouká, lze samozřejmě spodky ke skialpinistickým podkolenkám jako spodní vrstvu použít.

Při teplejším počasí a výstupu na slunci jsem využila větrací otvory po straně stehen.

Rozšířené zakončení nohavic kalhot Northfinder Javorinka umožňuje snadné přetažení přes skialpinistické skelety
Rozšířené zakončení nohavic kalhot Northfinder Javorinka umožňuje snadné přetažení přes skialpinistické skelety

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Outdoorová kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití kvalitních materiálů zajistit co nejvyšší komfort. Nabízí široký výběr oblečení na letní i zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: