RECENZE: NORTHFINDER DENALI 25 – KOMPAKTNÍ UNIVERZÁLNÍ BATOH NA VŠE

RECENZE: NORTHFINDER DENALI 25 – KOMPAKTNÍ UNIVERZÁLNÍ BATOH NA VŠE

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NORTHFINDER DENALI 25
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský
Objemová kategorie Malý - 25 l a méně
Materiál 1 100% polyester
Objem batohu 25 l
Hmotnost 810 g
Počet komor 1
Velikost zad UNI
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ne
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Výbava 1 Hlavní komora na zip
Výbava 2 Zpevněné dno batohu
Výbava 3 Hrudní popruh s nouzovou píšťalkou
Výbava 4 Odnímatelná pláštěnka
Výbava 5 Přední kapsa, boční síťové kapsy, čelní kapsa na bundu
Infocena 1 170 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Řešení kapes a samostatná mapová kapsa
  • Ergonomie batohu pro různě vysoké postavy
  • Zádový systém s příjemnými ramenními popruhy

Shrnutí recenze

V roce 2022 jsme se dostali k novým batohům Northfinder Denali 40 a 25. Číselné označení odpovídá vnitřnímu využitelnému objemu obou batohů, tedy 40 a 25 litrů. Batohy jsme měli možnost vyzkoušet na řadě jedno i vícedenních túr od jara do konce léta. Tady se zaměříme na menší pětadvacítku, která je určena pro každodenní použití a jednodenní výlety.

PODROBNÝ POPIS

V KOSTCE

Oranžový batoh se šedým polstrováním ramenních popruhů a bederáku, stejně jako s doplňky má typickou jednokomorovou konstrukci s několika uzavíratelnými nebo otevřenými kapsami. Výrobcem uváděný objem 25 litrů je možné navýšit využitím bočních síťovaných kapes a rozměrné kapsy v čele batohu.

Vnější popruhy a kapsy batohu Denali 25
Vnější popruhy a kapsy batohu Denali 25

KONSTRUKCE BATOHU NORTHFINDER DENALI 25

Batoh Denali 25 má velkou hlavní komoru, která může mít sama o sobě deklarovaný objem 25 litrů. V této komoře je u zad standardní kapsa na vodní vak. Vývod hadice od vodního vaku je u pravého ramenního popruhu provedený tak, aby bylo možné hadici od vodního vaku připnout na ramenní popruh. Do hlavní komory se přistupuje přes obousměrný zip obepínající horní polovinu batohu ze tří stran. Jezdce tohoto zipu, stejně jako ostatních s výjimkou zipů na bederních kapsách, jsou opatřeny plastovými výztuhami pro snadnou manipulaci i v tlustých rukavicích.

Plně otevřená hlavní komora batohu Denali 25 s viditelnou kapsou na vodní vak
Plně otevřená hlavní komora batohu Denali 25 s viditelnou kapsou na vodní vak

V horní části čela batohu je další zipem uzavíratelná kapsa na drobnosti a klíče, pro jejichž upevnění je v kapse malá karabinka. Do kapsy se kromě klíčů v pohodě vlezou doklady, peněženka a třeba sluneční brýle. Hned pod touto kapsou je přezka pro „uzamykání“ vnější síťované kapsy určené pro „měkké“ věci. Z levé strany je vertikální dolů otevíratelný zip uzavírající „mapovou“ plochou kapsu.

Vstup do horní kapsy Denali 25
Vstup do horní kapsy Denali 25

FIXACE VYBAVENÍ NA BATOH DENALI 25

Stahování poloprázdného batohu je vyřešeno pomocí dvojice kompresních popruhů z obou stran. Spodní dvojice popruhů přitom vede přes boční síťované kapsy, které tak může dodatečně stáhnout. Stejně jako u většího batohu Denali 40 má i tento menší dvě spodní oka na cepíny nebo teleskopické hole. Jejich přichycení k batohu je potom provedeno pomocí gumových lanek s plastovými „rychloupínáky“. Pro ty, co nosí přilbu na batohu, jsou v jeho čele čtyři malá očka (dvě horní jsou součástí výše uvedených úchytů), pomocí kterých je možné na čelo batohu připevnit síťku na přilbu.

Vnější kapsa batohu Denali 25 s uzavíráním přezkou
Vnější kapsa batohu Denali 25 s uzavíráním přezkou

PLÁŠTĚNKA

Standardem u Northfinderu je pláštěnka na batoh, která běžně vůbec nezavazí, neboť je skrytá v malé kapse na dně batohu. Kapsu kryje zip a pláštěnka je přes přezku připevněná ke konstrukci batohu.

Profilovaný zádový systém batohu North Finder Denali
Profilovaný zádový systém batohu North Finder Denali

ZÁDOVÝ SYSTÉM NORTHFINDER DENALI 25

Zádový systém je v ose hladký, zatímco po obou stranách je varhánkovitě profilovaný s krytím řídkou síťovinou. Řešení je to zcela vyhovující během letního testování. Chtělo by to ještě vyzkoušet, jak se budou záda Denali 25 chovat v zimním období při sněžení. Vertikálně nejsou záda batohu velikostně nastavitelná, což je u této velikosti normální. Ramenní popruhy jsou délkově přizpůsobitelné na různě vysoké postavy od dětí až po dospělé různé výšky. Ramenní popruhy jsou úzké a odlehčené s povedeným polstrováním vnitřních částí. Fixace je v obvyklém uspořádání, když nahoře je vertikálně posuvný hrudní popruh, kdy je v jeho přezce integrována malá píšťalka. Bederní popruh je hmotnostně minimalistický, a přesto široký natolik, aby měl po obou vnějších částech dvě zipy uzavíratelné kapsy. Spínání bederáku je podle preferencí uživatele buď v ose těla nebo asymetrické.

Zipem krytá spodní kapsa na pláštěnku u batohu Denali 25
Zipem krytá spodní kapsa na pláštěnku u batohu Denali 25

PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI S NORTHFINDER DENALI 25

Denali 25 jsme v letních měsících vyzkoušeli na řadě různě náročných výletů od relativních nížin až po výšky přesahující hranici 2700 metrů. Batoh jsme používali jak na jednodenní výlety, tak i na přechody po chatách v různých evropských pohořích. Jelikož to bylo v létě, tak i tento malý objem batohu bohatě stačil na přechody po chatách, neboť v batohu bylo jenom pár kousků náhradního oblečení, pití, svačina a kartáček na zuby. Batoh fungoval výborně pro různě vysoké postavy a svou velikostí se ukázal jako plně dostačující nejenom na jednodenní výlety, ale nalehko i na vícedenní přechody hor.

Batoh Northfinder Denali 40 a 25 při vícedenním přechodu slovinských Karavanek
Batoh Northfinder Denali 40 a 25 při vícedenním přechodu slovinských Karavanek

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Outdoorová kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití kvalitních materiálů zajistit co nejvyšší komfort. Nabízí široký výběr oblečení na letní i zimní outdoorové aktivity.

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: