RECENZE: NORTHFINDER BESKYDOK – ZATEPLENÁ PRIMALOFT® BUNDA S PEŘÍM

RECENZE: NORTHFINDER BESKYDOK – ZATEPLENÁ PRIMALOFT® BUNDA S PEŘÍM

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku NORTHFINDER BESKYDOK
Druh sportu outdoor, skialp
Druh oblečení bunda
Rozdělení podle pohlaví pánské
O jakou vrstvu se jedná druhá (střední)
Do jakého ročního období se hodí zimní
Materiál 1 Airtastic® TORAY
Materiál 2 Polartec® Power Stretch
Materiál 3 Primaloft® Down Blend
Materiál 4 YKK®
Hmotnost 440 g
Velikostní varianty S-2XL
Výbava 1 Zateplená kapuce: ano
Výbava 2 Elastické panely: ano
Infocena 4490 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/en/

Zaujalo mě

  • Izolační materiál
  • Zakončení rukávů
  • Dvojcestný zip a hrudní kapsa

Shrnutí recenze

Zateplovací bunda s unikátním izolačním materiálem Primaloft® Down Blend a elastickými panely na bocích a na rukávech. Výkon zvyšuje i zateplená kapuce. Bunda umožňuje uložení vybavení do 3 kapes. Rukávy jsou zakončeny elastickou manžetou a bunda má unikátní stahování v pase. Jak jsme tedy testovali bundu NORTHFINDER BESKYDOK?

PODROBNÝ POPIS

MATERIÁLY

O izolaci se stará výkonný Primaloft® Down Blend, který kombinuje vlastnosti syntetické a přírodní izolace (peří). Tato kombinovaná izolace by měla odpovídat vlastnostem peří o plnivosti 550 cuin, ale rychleji schnout. Dobrý poměr komprese s rychlým růstem účinného objemu – loftu. Dalším prémiovým materiálem je Polartec Power Stretch, který je umístěn na bocích a rukávech a tvoří tak elastické panely. Jako svrchní materiál byl použit opět značkový materiál Airtastic® TORAY, který zajišťuje odolnost proti větru.

Stažení kapuce bez helmy vypadá i takto - NORTHFINDER BESKYDOK
Stažení kapuce bez helmy vypadá i takto – NORTHFINDER BESKYDOK

POPIS

Izolační panely jsou na zádech včetně kapuce a na předním díle bundy. Tyto panely zajišťují tepelnou izolaci a díky svrchnímu materiálu Airtastic® TORAY i to, že vnitřní materiál nevylézá ven a vítr neprojde skrz.

Bunda NORTHFINDER BESKYDOK dobře posloužila jako izolační vrstva na ledech v Krkonoších

Boky a vnitřní strany rukávů jsou ze značkového elastického materiálu Polartec Power Stretch. Tyto panely poskytují jednak volnost pohybu, ale i ventilaci. Při silném větru nebo při sjezdu na lyžích docházelo však k ochlazování – průstupu větru či proudu vzduchu těmito panely. Ideální při takových podmínkách je přes tuto bundu ještě přehodit větrovku a zvýšit tak její izolační účinnost.

Boční pohled na střih a panely bundy NORTHFINDER BESKYDOK

Bunda dobře sedí díky atletickému střihu. Přiléhá lehce k tělu, ale díky elastickým dílům se však lehce natáhne i přes několik spodních vrstev.

Manžeta usnadňuje přetažená rukavic přes rukávy bundy NORTHFINDER BESKYDOK
Manžeta usnadňuje přetažená rukavic přes rukávy bundy NORTHFINDER BESKYDOK

KAPUCE A LÍMEC

Límec je dostatečně vysoký a chrání celý krk včetně brady.  Kapuce lze snadno přetáhnout přes lezeckou helmu. V případě přetažení pouze přes čepici doporučuji zatáhnout tak, aby lépe seděla. Osobně bych uvítal i stahování vzadu pro zmenšení objemu.

Jednoruční stahování kapuce - NORTHFINDER BESKYDOK
Jednoruční stahování kapuce – NORTHFINDER BESKYDOK

RUKÁVY

Rukávy jsou zakončeny černou elastickou manžetou, která se nešpiní a usnadňuje přetažení rukavic. Rukávy jsou dostatečně dlouhé a díky elastickým panelům umožnují i oblečení přes více spodních vrstev.

Bunda NORTHFINDER BESKYDOK slouží jako dobře padnoucí zateplovací vrstva
Bunda NORTHFINDER BESKYDOK slouží jako dobře padnoucí zateplovací vrstva

KAPSY

Bunda je opatřena jednou nezateplenou kapsou na levé straně hrudníku, která snadno pojme i velký telefon nebo jiné vybavení, a dvěma zateplenými kapsami na břiše. Všechny kapsy jsou uzavíratelné zipy.

Hrudní kapsa je dostatečně velká i pro uložení většího telefonu - NORTHFINDER BESKYDOK
Hrudní kapsa je dostatečně velká i pro uložení většího telefonu – NORTHFINDER BESKYDOK

Stahování v pase je řešeno stahováním do kapes tak, že nikde neplandají volné konce elastických šňůr a samosvorky jsou integrovány do bundy. Toto stahování skvěle funguje a za mě se jedná o geniální řešení. O vaši větší bezpečnost se starají reflexní prvky viditelné z každé strany.

Geniální stahování v pase je ukryto v kapsách bundy NORTHFINDER BESKYDOK
Geniální stahování v pase je ukryto v kapsách bundy NORTHFINDER BESKYDOK

VERDIKT TESTERA

Jedná se o univerzální zateplovací vrstvu, která díky elastickým panelům má atletický střih, ale umožňuje zároveň i přetáhnout přes více spodních vrstev. Ještě větší tepelný komfort zajišťuje zaizolovaná kapuce, kterou lze přetáhnout i přes helmu a vysoký límec.

Bunda NORTHFINDER BESKYDOK během testování ve sjezdu

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Skialpinistická kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití nejkvalitnějších materiálů na trhu s cílem zajistit skialpinistům co nejvyšší komfort i v náročných podmínkách. Nabízí široký výběr oblečení na skialpinismus, běžecké lyžování a další zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: