RECENZE: NORTHFINDER ANNAPURNA 20L – TURISTICKÝ BATOH

RECENZE: NORTHFINDER ANNAPURNA 20L – TURISTICKÝ BATOH

Parametry

Celé jméno recenzovaného výrobku ANNAPURNA 20L
Základní rozdělení podle pohlaví Unisex
Určení batohu treking, cestovatelský, městský, na běžky
Objemová kategorie Malý - 25 l a méně
Materiál 1 200 D Ripstop
Materiál 2 Polyester
Objem batohu 20 l
Hmotnost 800 g
Počet komor 1
Počet vnějších kapes 6
Počet vnitřních kapes 2
Velikost zad UNI
Barevné varianty žlutá, cherry
Kapsa na hydrovak ano
Hydrovak je součástí ne
Odnímatelný bederák ne
Zadní vstup do batohu ne
Integrovaná pláštěnka na batoh ano
Oddělené komory ne
Držák na helmu ne
Místo pro lavinovou výbavu ne
Výbava 1 Nouzová píšťalka na hrudním popruhu
Výbava 2 Popruhy k upnutí trekingových holí
Výbava 3 Integrovaná pláštěnka
Infocena 2 490 Kč
Dodává Northfinder
Více info na northfinder.com/cs/

Zaujalo mě

  • Lehký a odolný materiál
  • Minimalistický a jednoduchý design
  • Pohodlná a odvětraná záda batohu
  • Možnost posouvání hrudního popruhu nahoru dolů po ramenním popruhu
  • Poutko na ramenním popruhu k zavěšení brýlí

Shrnutí recenze

Batoh NORTHFINDER ANNAPURNA 20L je za mě velmi povedený, lehký a baví mě jeho kompaktnost a užitkové vlastnosti. Myslím si, že může bát skvělým parťákem jak pro výlety s dětmi do přírody, tak i na parádní túry po horách.

PODROBNÝ POPIS

HLAVNÍ KOMORA

Lehký outdorový batoh disponuje jednou hlavní komorou. Do komory se dostanete hlavním zipem s dvěma jezdci, opatřenými plastovými tvarovanými táhly. Zip je umístěný na horní straně batohu. V hlavní komoře se nachází kapsa a spona na uchycení hydrovaku, který však není součástí batohu. Je zde i umístěn v zádové čísti komory vývod hadičky hydrovaku ven z batohu. Na přední straně komory je v horní části kapsa, která je uzavíratelná zipem. Uvnitř kapsy se nachází háček na uložení klíčů. Kapsa je dostatečně velká. Kromě klíčů pojme i mobil, peněženku a další drobnosti. Velikost kapsy odpovídá sešitu o rozměru A5. Hlavní komora o objemu 20 litrů je dostatečně velká a mě se do ní při túře ve Vysokých Tatrách vešla nepromokavá bunda, péřová bunda, sedák, helma, lahev s pitím o objemu 1 litr a svačina.

Kvalitní polstrování a dostatek kapes - to je turistický batoh Northfinder ANNAPURNA 20l
Kvalitní polstrování a dostatek kapes – to je turistický batoh Northfinder ANNAPURNA 20l

POHLED Z VNĚJŠKU

Z vnější části batohu ANNAPURNA 20L se na horním okraji nachází další kapsa na zip. Jedná se v podstatě o stejnou kapsu (i co se velikosti týče), jako je vnitřní kapsa. Vnější kapsa však nedisponuje háčkem na klíče. Vhodná je pro uložení například mobilu, menšího deníčku s tužkou, powerbanky nebo drobné svačinky. Táhlo zipu na této kapse, stejně jako na hlavním zipu do komory je plastové a tvarované pro jistý úchop.

Na přední straně batohu jsou umístěna oka z popruhů a gumičky pro fixaci trekingových holí, cepínů, nebo by se zde dala přidat síťka na helmu.

Do bočních kapes se vejdou lahve nebo další drobné vybavení - Northfinder ANNAPURNA 20l
Do bočních kapes se vejdou lahve nebo další drobné vybavení – Northfinder ANNAPURNA 20l

PLÁŠTĚNKA NA BATOH

Ve spodní části batohu je ukrytá kapsa s pláštěnkou. Tato kapsa dokonale splývá s celkovým desingem batohu, takže si ji třeba ani nevšimnete. Krásně zapadá do celkového desingu batohu. Kapsa je opatřena zipem s gumovým táhlem. Uvnitř kapsy se nachází pláštěnka, která lze od batohu pomocí nacvakávací spony odpojit a sušit extra nebo nebrat na túru. Okraje pláštěnky jsou obšité gumou, aby dokonale obejmula celý batoh. Její velikost je naprosto dostačující.

Pláštěnku je možno odepnout a buď sušit zvlášť nebo nechat doma
Pláštěnku je možno odepnout a buď sušit zvlášť nebo nechat doma

DALŠÍ MÍSTA NA UKLÁDÁNÍ VYBAVENÍ

Po stranách batohu se na každé straně nachází kompresní popruh, kterým lze celý batoh stáhnout, když není úplně plný. Po obou stranách batohu se nachází síťované kapsy pro uložení lahví s pitím nebo termosky s čajem. Síťovina je krásně pružná a na horním okraji lemovaná gumou, takže když jsou kapsy prázdné, nijak neodstávají, ale kopírují tvar batohu. Na pravém bohu batohu se nachází další kapsa na zip. Tato kapsa je velikosti celé přední stěny. Vhodná je pro uložení mapy.

Do bočních kapes se vejdou lahve nebo další drobné vybavení - Northfinder ANNAPURNA 20l
Do bočních kapes se vejdou lahve nebo další drobné vybavení – Northfinder ANNAPURNA 20l

BEDERNÍ PÁS

Bederní pás batohu nelze z batohu sundat, je jeho pevnou součástí. Zapnutím bederního popruhu batoh skvěle drží na zádech. Na bederním pásu jsou na každé straně dostatečně dlouhé popruhy opatřené zacvakávací sponou pro jeho zapnutí. Z každé strany pásu je také kapsa na zip s plastovým táhlem. Kapsy však slouží pro uložení jen drobností (čelovka, skládací nůž nebo menší klíče). Do kapes se mobil nevejde, což je za mě škoda. Tyto kapsy však ještě zmenšuje popruh od ramenního popruhu, který je veden přes kapsu a tím dochází k jejímu zmenšení.

Bederní pás je opatřen dvěma kapsami - zde je uložena čelovka - Northfinder ANNAPURNA 20l
Bederní pás je opatřen dvěma kapsami – zde je uložena čelovka – Northfinder ANNAPURNA 20l

ZÁDA A RAMENNÍ POPRUHY

Ramenní popruhy lze regulovat pomocí nastavitelné spony v horní části – stabilizační popruhy, ale i v dolní části ramenních popruhů. Mezi ramenními popruhy se nachází madlo na pověšení batohu a pod ním vývod hadičky od hydrovaku. Na pravém ramenním popruhu se nachází popruh k zavěšení brýlí. Po obou stranách ramenních popruhů je posuvný systém, který umožní nastavení výšky hrudního pásu. Hrudní pás lze pomocí nastavitelné spony upravit. Samotná spona je vybavená píšťalkou, kterou je možné použít v krizových situacích.

Hrudní pás je opatřen píšťalkou - Northfinder ANNAPURNA 20l
Hrudní pás je opatřen píšťalkou – Northfinder ANNAPURNA 20l

Zádový systém batohu je dostatečně polstrovaný a pohodlný. Záda batohu jsou udělaná tak, aby v nich proudil vzduch. Není to úplně ideální zádový systém do sněhu. Zádový systém je hodně pórovitý pro dobrou cirkulaci vzduchu a sníh by to celé zalepil.

Pohodlný zádový systém batohu Northfinder ANNAPURNA 20l
Pohodlný zádový systém batohu Northfinder ANNAPURNA 20l

ZÁVĚR

Batoh jsem otestovala na túrách po Slovensku. Do batohu jsem se jednoduše sbalila jak na výstup na Bradavicu, tak i na výlety okolo Studeného potoka. Během túry na Bradavicu se do batohu v pohodě vešla nepromokavá bunda, péřová bunda, sedák, helma, pití a drobná svačina. V kapsách na bederním pásu jsem měla ukrytou čelovku, skládací nuž. Batoh na zádech během túry krásně držel a nijak mi nenarušoval volný pohyb. Během výletu okolo Studeného potoka jsme zažili bouřku, takže byla vhod pláštěnka, která se jednoduše přehodila přes batoh. Ani opravdová bouřka v Tatrách batoh nesmáčela. Myslím si, že je to povedený kámoš na nejrůznější výpravy!

S turistickým batohem Northfinder ANNAPURNA 20l na vrcholu Bradavica ve Vysokých Tatrách
S turistickým batohem Northfinder ANNAPURNA 20l na vrcholu Bradavica ve Vysokých Tatrách

Další informace

Northfinder se věnuje výrobě funkčního outdoorového oblečení už více než 20 let. Skialpinistická kolekce této slovenské značky kombinuje atraktivní design a použití nejkvalitnějších materiálů na trhu s cílem zajistit skialpinistům co nejvyšší komfort i v náročných podmínkách. Nabízí široký výběr oblečení na skialpinismus, běžecké lyžování a další zimní outdoorové aktivity.

northfinder.com

Zajímavé vybavení

Napiš, jakou máš zkušenost ty

Odpovídáte na komentář: